Rozpoczęcie stażu na nauczyciela mianowanego

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

karolcia93
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka

Rozpoczęcie stażu na nauczyciela mianowanego

Postautor: karolcia93 » 2021-06-03, 11:33

Witajcie!
Niby wszystko jasne, ale warto się upewnić, więc proszę Was o pomoc. Znalazłam taką oto informacje:
Zgodnie z art. 9d ust. 4 Karty nauczyciela – nauczyciel, który ubiega się o rozpoczęcie stażu na stopień nauczyciela mianowanego musi przepracować 2 lata jako nauczyciel kontraktowy (licząc od roku szkolnego po zdanym egzaminie kwalifikacyjnym nauczyciela stażysty na stopień zawodowy nauczyciela kontraktowego).
Chodzi mi o ten dopisek w nawiasie. Czy to oznacza, że jeśli stopień nauczyciele kontraktowego uzyskałam w grudniu 2019 roku, to ten rozpoczęty rok szkolny (2019/2020) nie wlicza mi się do okresu wymienionych 2 lat, tak? Zatem dopiero mogłabym rozpocząć staż na mianowanego w roku szkolnym 2022/2023?
Z góry dziękuję za pomoc :)

koma

Re: Rozpoczęcie stażu na nauczyciela mianowanego

Postautor: koma » 2021-06-03, 22:25

karolcia93 pisze: (licząc od roku szkolnego po zdanym egzaminie kwalifikacyjnym

Ten komentarz pisał ktoś nie do końca kompetentny, może dlatego nie zrozumiałaś ;)
Na nauczyciela kontraktowego nie ma "egzaminu", tylko jest rozmowa kwalifikacyjna.
Po drugie - po prostu od momentu uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego musi być przerwa nie krótsza, niż 24 miesiące.
Miną w grudniu, ale w grudniu nowego stażu nie zaczniesz, ponieważ wszystkie staże rozpoczynają się zawsze 1 września.
Poczekasz więc 2 lata i 8 miesięcy.

Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”