Kwalifikacje do nauczania języka obcego w szkole ponadpodstawowej

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Marlat
Posty: 1
Rejestracja: 2023-01-24, 20:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: łódzkie

Kwalifikacje do nauczania języka obcego w szkole ponadpodstawowej

Postautor: Marlat » 2023-01-24, 20:31

Witam. Bardzo proszę o pomoc.
Mam dyplom magistra filologii polskiej o specjalności nauczycielskiej (z 2007r.) oraz certyfikat znajomości języka angielskiego na poziomie biegłym. Nie uczę obecnie w szkole, ale chciałabym zrobić kwalifikacje nauczyciela języka angielskiego w szkole ponadpodstawowej. Czy jedynym wyjściem są studia podyplomowe na kierunku przygotowanie do nauki języka obcego? Niestety, nie znalazłam innych kursów, które uwzględniałyby język angielski.
Czy takie studia online, oferowane przez Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego są ważne w świetle prawa?
Czytałam kilkakrotnie Dziennik Ustaw z 2019 r ale niestety nie wiem na czym polega cytowane poniżej przygotowanie pedagogiczne:

,,przygotowaniu pedagogicznym - należy przez to rozumieć nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu psychologii, pedagogiki i dydaktyki szczegółowej, nauczanych w wymiarze nie mniejszym niż 270 godzin w powiązaniu z kierunkiem (specjalnością) kształcenia oraz pozytywnie ocenioną praktyką pedagogiczną - w wymiarze nie mniejszym niż 150 godzin''.

Dzwoniłam do MEN- u i powiedziano mi, że na świadectwie kwalifikacyjnym koniecznie musi być wzmianka o języku angielskim, ale z ww uczelnia wydaje jedynie ogólnikowe przygotowanie do nauczania języka obcego.
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam,

Mich20
Posty: 4
Rejestracja: 2023-01-26, 14:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia sztuki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Kwalifikacje do nauczania języka obcego w szkole ponadpodstawowej

Postautor: Mich20 » 2023-01-26, 15:31

Dzień dobry. Pozwalam sobie odpisać, ponieważ u nas w szkole uczy kilka osób, które są właśnie po tej uczelni (WSKZ), nasza dyrekcja kierowała tam dla podniesienia kwalifikacji lub poszerzenia puli przedmiotów. Jedna z koleżanek uczy obecnie w ten sposób języka niemieckiego i nie miała żadnych problemów z uznaniem kwalifikacji właśnie. Ogólnie koleżanki i kolega byli bardzo zadowoleni z tej uczelni. Pozdrawiam. :)


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”

cron