Awans zawodowy - Dyplomowanie

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

julitaszymanska
Posty: 1
Rejestracja: 2020-05-28, 21:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski, Religia
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Awans zawodowy - Dyplomowanie

Postautor: julitaszymanska » 2020-05-28, 21:11

Witam.
Ja również poproszę o wskazówki na maila :) Będę bardzo wdzięczna za pomoc :)
julita.szymanska@wp.pl.
Dziękuję i pozdrawiam.

marcinsza83
Posty: 1
Rejestracja: 2011-09-17, 14:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Awans zawodowy - Dyplomowanie

Postautor: marcinsza83 » 2020-06-11, 08:50

Witam poratujecie częścią B na dyplomowanie, nie wiem jak się za to zabrać chciałbym zobaczyć jak to ma wyglądać. Mój email marcinsza83@gmail.com Z góry dziękuję

malgorzatak29
Posty: 4
Rejestracja: 2016-12-20, 20:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: lubelskie

Re: Awans zawodowy - Dyplomowanie

Postautor: malgorzatak29 » 2020-06-11, 20:02

Witam. Awans rozpoczęłam w 2017 r., w 2018 r. wprowadziłam aneks do planu zgodnie z nowym rozporządzeniem. Teraz napisałam sprawozdanie według nowych paragrafów, ale zastanawiam się czy dobrze zrobiłam. Wy też pisaliście sprawozdanie wg nowego rozporządzenia?

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Awans zawodowy - Dyplomowanie

Postautor: koma » 2020-06-13, 22:53

marcinsza83 pisze:Witam poratujecie częścią B na dyplomowanie,
A co to takiego "część B"?
malgorzatak29 pisze:Awans rozpoczęłam w 2017 r., w 2018 r. wprowadziłam aneks do planu zgodnie z nowym rozporządzeniem. Teraz napisałam sprawozdanie według nowych paragrafów, ale zastanawiam się czy dobrze zrobiłam. Wy też pisaliście sprawozdanie wg nowego rozporządzenia?
Sprawozdanie z realizacji planu rozwoju powinno być - jak sama nazwa wskazuje - napisane wg planu.
Jaki masz plan - takie sprawozdanie.

malgorzatak29
Posty: 4
Rejestracja: 2016-12-20, 20:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: lubelskie

Re: Awans zawodowy - Dyplomowanie

Postautor: malgorzatak29 » 2020-06-20, 18:40

Witam. Czy w sprawozdaniu szczegółowo opisywaliście 2 przypadki uczniów w ostatnim punkcie, z genezą, prognzą itd. Czy tylko zawarliście informacje jakie to przypadki?

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Awans zawodowy - Dyplomowanie

Postautor: koma » 2020-06-20, 22:56

Sprawozdanie NIGDY nie wymagało opisu i analizy. Ten dokument był potrzebny tylko i wyłącznie do teczki, jako opis i analiza dwóch sytuacji (niekoniecznie uczniów, bo mógł być także na przykład przypadek organizacyjny).

M1221
Posty: 1
Rejestracja: 2020-06-26, 14:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Awans zawodowy - Dyplomowanie

Postautor: M1221 » 2020-06-26, 14:31

Witam, kompletownie dokumentacji mam już prawie ogarnięte. Pytanie dotyczy opisu i analizy 2 wymagań, czy to mają być dwa osobne dokumenty czy 1. Jak to powinno być zatytułowane?
Dziękuje

Milady
Posty: 5
Rejestracja: 2020-12-06, 11:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Awans zawodowy - Dyplomowanie

Postautor: Milady » 2021-01-26, 17:20

Dzień dobry,

Mam pytanie do osób,które już będą niebawem nauczycielem dyplomowanym...jak to jest w przypadku,gdy się nie odda sprawozdania cząstkowego ze stażu ? (nauczyciel stażysta---->nauczyciel kontraktowy). Czy dostaje sie wtedy ocene negatywną? Czy można wtedy rozpocząć staż w innym przedszkolu? Co w przypadku jeśli odda się sprawozdanie czastkowe ze stażu (nauczyciel stażysta---->nauczyciel kontraktowy).,ale otrzyma sie ocene negatywną? Czy można realizować staż od nowa w innym przedszkolu ? Jak się pisze takie sprawozdanie cząstkowe czy powinno być ono w formie tabeli czy raczej opisowo? Co w przypadku,gdy napisze się niepoprawnie to sprawozdanie.Można je poprawić? Podziękowania za odpowiedzi .

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Awans zawodowy - Dyplomowanie

Postautor: koma » 2021-01-28, 15:46

Nie ma w przepisach prawa awansowego czegoś takiego, jak "sprawozdanie cząstkowe". Nauczyciel jest tylko zobowiązany oddać dyrektorowi w terminie 7 dni od zakończenia stażu sprawozdanie z realizacji planu rozwoju.
Owszem, czasem procedury wewnętrzne wymagają sporządzenia czegoś takiego, ale to już jest sprawa tylko i wyłącznie Twojej placówki.

krokodyl_odpada
Posty: 22
Rejestracja: 2010-08-21, 12:14
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: łódzkie

Re: Awans zawodowy - Dyplomowanie

Postautor: krokodyl_odpada » 2021-02-06, 13:10

Proszę o pomoc, czy opracowanie IPET-u dla ucznia należy w sprawozdaniu umieścić w
(§ 8.3.3) Poszerzenie zakresu działań szkoły, w szczególności dotyczących zadań dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych
czy w
(§ 8.3.4) Opracowanie i wdrożenie programu, innowacji lub innych działań dydaktycznych, wychowawczych, opiekuńczych lub innych związanych z oświatą, powiązanych ze specyfiką szkoły, w szczególności na rzecz uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi ?

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Awans zawodowy - Dyplomowanie

Postautor: koma » 2021-02-08, 15:39

krokodyl_odpada pisze:Proszę o pomoc, czy opracowanie IPET-u dla ucznia należy w sprawozdaniu umieścić w
(§ 8.3.3) Poszerzenie zakresu działań szkoły, w szczególności dotyczących zadań dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych
czy w
(§ 8.3.4) Opracowanie i wdrożenie programu, innowacji lub innych działań dydaktycznych, wychowawczych, opiekuńczych lub innych związanych z oświatą, powiązanych ze specyfiką szkoły, w szczególności na rzecz uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi ?

Nigdzie.

Opracowanie tego dokumentu jest OBOWIĄZKIEM, wynikającym z przepisów. Wykonują go również nauczyciele niżsi stopniem. Może o tym wspomnieć stażysta, bo on uczy się podstaw pracy i w sprawozdaniu wspomni, czego się nauczył o funkcjonowaniu szkoły - ale nie nauczyciel, ubiegający się o najwyższy stopień awansu.

krokodyl_odpada
Posty: 22
Rejestracja: 2010-08-21, 12:14
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: łódzkie

Re: Awans zawodowy - Dyplomowanie

Postautor: krokodyl_odpada » 2021-02-12, 14:03

Dziękuję,
a czy w sprawozdaniu uwzględnia się pełnienie funkcji asystenta technicznego podczas egzaminu zawodowego z wykonaniem? (przygotowanie stanowisk egzaminacyjnych i sprzętu).

kociewiak80
Posty: 2
Rejestracja: 2022-02-21, 20:40
Lokalizacja: pomorskie

Re: Awans zawodowy - Dyplomowanie

Postautor: kociewiak80 » 2022-02-21, 20:50

Proszę poradzcie czy podjąć postępowanie przed KO odrazu po zakończeniu stażu na dyplomowanie czy odczekać. Ps. Nie chodzi o dokumentację lecz o to jak patrzy na to komisja

kasi1
Posty: 1
Rejestracja: 2022-05-23, 17:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Awans zawodowy - Dyplomowanie

Postautor: kasi1 » 2022-05-23, 17:56

oliweczkaS pisze:Nie trzeba żadnej teczki. Proszę podać maila to podeślę Pani wszystkie informacje. Też kończę staż na dyplomowanie w maju.

Dzień dobry. Czy mogłabym poprosić o materiały. Kończę staż w maju i trochę mam problem z ogarnięciem wszystkiego.
Pozdrawiam

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Awans zawodowy - Dyplomowanie

Postautor: koma » 2022-05-28, 22:43

kasi1 pisze:
oliweczkaS pisze:Nie trzeba żadnej teczki. Proszę podać maila to podeślę Pani wszystkie informacje. Też kończę staż na dyplomowanie w maju.

Dzień dobry. Czy mogłabym poprosić o materiały. Kończę staż w maju i trochę mam problem z ogarnięciem wszystkiego.
Pozdrawiam

Teraz rządzą profile na Facebooku. Chyba będziesz musiała tam wejść, aby otrzymać pomoc. Zapraszam na grupę "Nauczyciel w awansie". Wejdź, zgłoś, jaki masz problem, pomogę...


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”