rozmowa kwalifikacyjna na nauczyciela dyplomowanego 2019

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

annaKowal57
Posty: 6
Rejestracja: 2013-03-18, 23:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: świętokrzyskie

rozmowa kwalifikacyjna na nauczyciela dyplomowanego 2019

Postautor: annaKowal57 » 2019-07-07, 13:23

Dzień dobry,
podobny wątek już się pojawił ale posty są sprzed kilku lat. Bardzo proszę o komentarz osoby, które przeżyły taką rozmowę w tym lub w zeszłym roku. Bardzo proszę o podanie pytań i podzielenie się swoimi wrażeniami - trochę się zmieniło w samym awansie i jestem ciekawa państwa doświadczeń.
Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
oliweczkaS
Posty: 163
Rejestracja: 2008-06-05, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia, Przyroda
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: rozmowa kwalifikacyjna na nauczyciela dyplomowanego 2019

Postautor: oliweczkaS » 2019-07-11, 11:30

Witam rozmowa była bardzo przyjemna, w życzliwej atmosferze. Wszystko trwało ok 15 minut. Oto moje pytania:
1) Proszę opowiedzieć o działalności szkolnego koła krwiodawców którym się opiekuję
2) Jakie prowadzę działania wpływające na promocję szkoły
3) W jaki sposób indywidualizuję pracę z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych (mówiłam o pracy z dziewczynką autystyczną).
Rozmowę miałam na początku lipca 2019r.
Oliwia- mama Zuzanny i Błażeja. Żona Darka.
Nauczyciel, jeszcze nie narzekający na pracę :)

jantek
Posty: 1
Rejestracja: 2016-09-11, 10:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podlaskie

Re: rozmowa kwalifikacyjna na nauczyciela dyplomowanego 2019

Postautor: jantek » 2019-07-17, 18:05

Rozmowę miałam dzisiaj, jestem nauczycielem języka angielskiego, nie było łatwo :)

1) Poproszono mnie żebym wybrała jedno z wymagań określonych w par 8.3 (te, którego opisu nie zawarłam w teczce) i o nim opowiedziała
2) Jak indywidualizuje pani pracę na lekcji?
3) W jaki sposób współpracuje pani ze środowiskiem lokalnym?
4) Na koniec roku wystawiła pani ocenę, rodzice ucznia nie zgadzają się z nią/kwestionują ją, co pani zrobi w tej sytuacji? (należało też wymienić dokumenty, do których odwołam się w opisanej sytuacji)
5) Jakie ma pani plany zawodowe?

Powodzenia wszystkim!

rozmowa
Posty: 1
Rejestracja: 2019-07-26, 13:32
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: rozmowa kwalifikacyjna na nauczyciela dyplomowanego 2019

Postautor: rozmowa » 2019-07-26, 13:53

Rozmowę miałam dzisiaj, komisja zarówno robiła dobre wrażenia na wejściu jak i w trakcie. Dobra atmosfera.
Przebieg:
1. Prezentacja wymagania par 8 ust 3 pkt 2 (dzielenie się wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem z innymi nauczycielami)
2. Które szkolenie w największym stopniu wpłynęło na podniesienie jakości pracy szkoły?
3. W jaki sposób wzbogacam swój warsztat pracy?
4. Problem: Załóżmy, że szkoła uzyskała niskie wyniki z egzaminu ósmoklasisty. Jakie podejmie Pani działania?
5. Plany związane z dalszym rozwojem zawodowym.

Jak pisałam wcześniej komisja życzliwa, rozgadana. Na wstępie otrzymałam informację, że proszą o zwięzłe odpowiedzi, konkrety bez lania wody.
W związku z czym całość zajęła mi 18 min.
Poza protokołem pytano mnie jeszcze o pełnienie funkcji egzaminatora i jakie szkoła otrzymała materiały, i informacje od CKE po przeprowadzonym egzaminie ósmoklasisty oraz mój stosunek do zmian w przepisach prawa dotyczący pełnienie funkcji doradcy metodycznego (ponieważ taką funkcję pełnię).

Życzę Powodzenia :-)


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”