Przygotowanie pedagogiczne on-line(zdalne) a przygotowanie pedagogiczne ze zjazdami

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Idealista
Posty: 10
Rejestracja: 2020-03-31, 15:48
Przedmiot: Inne

Przygotowanie pedagogiczne on-line(zdalne) a przygotowanie pedagogiczne ze zjazdami

Postautor: Idealista » 2020-10-16, 10:46

Witam, chciałbym ukończyć przygotowanie pedagogiczne, ale nie wiem na jaką formę nauki się zdecydować. Obie szkoły wyższe, które mam na oku, spełniają wszystkie normy, które będą predysponowały mnie do pełnienia roli nauczyciela po skończeniu przygotowania pedagogicznego(no i podyplomówki w następnym kroku). Jedyną różnicą jest sposób nauczania - w jednej szkole będą normalne zjazdy jeden dzień w tygodniu, natomiast w drugiej szkole zajęcia są prowadzone całkowicie on-line, bez potrzeby jakiegokolwiek zjazdu, cała nauka wraz z zaliczeniami i egzaminami w formie zdalnej, a na dyplomie nie ma wzmianki o sposobie prowadzenia zajęć(stacjonarne czy zdalne). Cena taka sama w obu przypadkach. Mam dwa pytania:

1) Czy to ma jakieś znaczenie dla pracodawcy lub ogólnie jest jakaś różnica, która sprawia, że studia zdalne mogą być uznane za "nic nie warte" czy jednak nie ma znaczenia w jaki sposób ukończę to przygotowanie pedagogiczne?

2) Zajęcia prowadzone zdalnie nie zwalniają z odbycia 150h praktyk?(pytam tak dla pewności)

Pozdrawiam

Langa
Posty: 5
Rejestracja: 2019-09-06, 16:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przygotowanie pedagogiczne on-line(zdalne) a przygotowanie pedagogiczne ze zjazdami

Postautor: Langa » 2020-10-24, 17:32

Myślę, że jeszcze kilka lat temu dyplom uzyskany na studiach on line mógł być traktowany jako mniej wartościowy, ale nie dziś. Programy studiów on line łączą się z okresowymi zjazdami i muszą łączyć się praktyką. Dziś to wiadomo. Do tego dochodzi pandemia. Dziś wszystkie uczelnie pracują on line. Od 18 lat studia on line prowadzi Polski Uniwersytet Wirtualny i ma wypracowane bardo dobre narzędzia.


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”

cron