Zakończenie Awansu zawodowego a ciąża

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

andziaaa87
Posty: 1
Rejestracja: 2017-12-07, 21:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: podlaskie

Zakończenie Awansu zawodowego a ciąża

Postautor: andziaaa87 » 2021-09-30, 17:11

Witam 
Piszę do Państwa w sprawie awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego. Jestem nauczycielka przedszkola, z końcem maja kończę staż na nauczyciela mianowanego. Jednak, aby go dokończyć potrzebuje porady i rozsądnego rozwiązania sytuacji. Problem tkwi w tym, ze obecnie jestem w 10 tyg ciąży, termin porodu wyznaczony mam na koniec kwietnia, wiec jeśli urodzę terminowo zabraknie i miesiąca do zakończenia odbywania stażu. Nie chce, aby czas stażu przepadł mi, dlatego tez szukam rozwiązania sytuacji. Wiem że po porodzie i urlopie macierzyńskim mogę dokończyć staż dopracowując ten miesiąc, o ile moje wcześniejsze nieobecności nie beda przekraczały 1 rok i 6 miesięcy w przeciwnym razi musiałabym odbyć od nowa cały staż. Nurtuje mnie myśl, czy np po porodzie mogę wrócić na okres 1,2 dni przerywając macierzyński, aby zachować ciągłość stażu? Czy na wniosek dyrektora staż może zostać skrócony o tem miesiąc? Czy istnieje jakieś inne rozwiązanie? Bardzo proszę o poradę. Z góry serdecznie dziękuje za odpowiedz. 
Anna

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Zakończenie Awansu zawodowego a ciąża

Postautor: koma » 2021-10-01, 10:35

Po porodzie, w czasie macierzyńskiego, nie możesz wrócić na 1 - 2 dni. Możesz skrócić rodzicielski.
Możesz też przed porodem wrócić. Możesz nie brać zwolnienia w czasie ferii...
Trzeba tylko pilnować, aby nie przekroczyć półtora roku nieobecności ciągłej.
Dyrektor nie może Co nic skrócić - staż musisz odbyć w całości.


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”