Jaki kierunek studiów wybrać? Pedagogikę specjalną czy wczesnoszkolną? Proszę o radę.

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

slichowice
Posty: 2
Rejestracja: 2022-06-03, 13:36
Kto: student
Przedmiot: Język francuski
Lokalizacja: mazowieckie

Jaki kierunek studiów wybrać? Pedagogikę specjalną czy wczesnoszkolną? Proszę o radę.

Postautor: slichowice » 2022-08-29, 00:35

Dzień dobry,
bardzo proszę o radę. Dostałam się na dwa kierunki: pedagogikę specjalną i pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną (oba 5 letnie) i nie wiem który wybrać.
Liczę na Państwa doświadczenie zawodowe i posiadaną wiedzę o współczesnych realiach w szkolnictwie.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Jeśli napisałam post w złym miejscu na forum proszę (jeśli to możliwe) o umieszczenie go w prawidłowym miejscu.

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jaki kierunek studiów wybrać? Pedagogikę specjalną czy wczesnoszkolną? Proszę o radę.

Postautor: Michalll_95 » 2022-08-31, 19:51

To zależy co Panią bardziej ciekawi :) Ofert pracy będzie (i już jest) bardzo dużo w obu przypadkach.

Osobiście wybrałbym przedszkolną i wczesnoszkolną, bo tylko podczas 5 letnich studiów uzyskuje się uprawnienia, natomiast do podjęcia pracy np. nauczyciela współorganizującego kształcenie pedagogikę specjalną można studiować później podyplomowo.

slichowice
Posty: 2
Rejestracja: 2022-06-03, 13:36
Kto: student
Przedmiot: Język francuski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jaki kierunek studiów wybrać? Pedagogikę specjalną czy wczesnoszkolną? Proszę o radę.

Postautor: slichowice » 2022-09-01, 07:20

Dziękuję za odpowiedź


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”