OGROMNA PROŚBA O RADĘ

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

ultraola
Posty: 1
Rejestracja: 2008-11-26, 00:32
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

OGROMNA PROŚBA O RADĘ

Postautor: ultraola » 2008-11-26, 00:47

Witam,

mam 27 lat. Mieszkam w Warszawie, gdzie pracuję w prężnie rozwijającej się firmie medialnej. Kolory światek z perspektywą na niezłe finanse. 3 lata temu skończyłam magisterskie studia na kierunku kulturoznawstwo.

i co... i marzę o tym aby zostać pedagogiem, móc pracować z dziećmi. W szkole, w przedszkolu. Odtrącam tę myśl od jakiegoś czasu bo w moim "światku" "przedszkolanka" brzmi mało poważnie. Jej merkantylny wymiar brzmi mało poważnie. Zdarzyło się mi wyartykułować to moje pragnienie przy osobach, które uśmiechały się z niedowierzaniem.

Ale CHCĘ zacząć studia pedagogiczne w trybie zaocznym - i tu moje pytanie:

JAKIE SĄ MOŻLIWOŚCI JEŚLI CHODZI O STUDIA ZAOCZNE W PRZYPADKU OSOBY, KTORA SKOŃCZYŁA KULTUROZNAWSTWO. CZY JEST UCZELNIA (poważna) gdzie miałabym szansę dostać się na studia uzupełniające bez licencjata z psychologii..? 5 lat studiów w moim (nadal młodym - wiem wiem) wieku troche mnie oslabia. Mozna jest mozliwosc skrocenia tego procesu edukacyjnego.

Będę bardzo wdzięczna za radę..

Krulik
Posty: 41
Rejestracja: 2008-01-06, 00:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: OGROMNA PROŚBA O RADĘ

Postautor: Krulik » 2008-11-26, 23:36

z tego co wiem jest taka możliwość we Wrocławiu na DSWE ale w Warszawie to nic nie pomogę:(

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: OGROMNA PROŚBA O RADĘ

Postautor: Jolly Roger » 2008-11-27, 13:53

załóż własne przedszkole
Będziesz miała i merkantylny wymiar działalności i możliwość pracy z dziećmi. Bez papierka.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

klonek
Posty: 11
Rejestracja: 2008-08-22, 13:27
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: OGROMNA PROŚBA O RADĘ

Postautor: klonek » 2009-01-16, 15:31

Mam do Was ogromną prośbe o redę. Czy powinnam przerwać staż na nauczyciela mianowanego, który robie juz od września 2007r. Problem polega na tym, że nie mam pełnych kwalifikacji do naucznia przedmiotów sa to przedmioty zawodowe i aby je mieć muszę skończyć studia podyplomowe. W planie rozwoju zawodowego napisałam, że w trakcie awansu te studia skończe. Okazało się, że nie powstały i w całej Polsce nie ma takich, które podniosą mi te kwalifikacje. Może powstaną od pażdziernika , ale i tak nie uda mi się ich skończyć przed zakończeniem stażu. I co teraz? Czy, przerawać staż, czy mam jekieś inne wyjście? Jesli by studia powstały to czy moja teczka zostanie przyjeta na zasadzie,że studiuje i te kwalifikacje nabędę potem. Czy trzeba mieć już papier ukończenia studiów podyplomowych? Poza tym, czy mogłabym zrobić coś takiego, że teraz w trakcie stażu zrobie aneks i napisze do niegoplan rozwoji uwzgledniając tylko te przedmioty do których mam kwalifikacje ( sa to zajęcia w szkole przyspasabiającej do pracy moja połowa etatu) a o tamtych nie bedę wspominac wogóle ( teoretycznych przedmiotach zawodowych). Tylko, jak rozlicze się z tych miesięcy gdzie ostro realizowałam plan rozwoju z tematyką związną z szkołą zawodową? Czy tak wogóle można zrobić?

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: OGROMNA PROŚBA O RADĘ

Postautor: koma » 2009-01-16, 16:31

Przepisy mówią wyraźnie: MUSISZ mieć co najmniej pół etatu z przedmiotów, do których masz kwalifikacje!! Piszesz, że masz pół etatu z przedmiotów przysposabiających do zawodu - aby realizacja stażu miała sens, musisz po prostu przez resztę tego stażu skupić sie na zadaniach z przedmiotów, do których masz kwalifikacje. Inaczej nie można! Po prostu nie dostaniesz awansu! Ustal z dyrektorem, że zrobisz aneks do planu z przyczyn, o jakich pisałaś. Myślę, że w ogóle nie mogłaś zaczynać stażu bez przygotowania, ale skoro takie pozwolenie otrzymałaś od dyrektora (chyba konsultował to z kuratorium?), to jakoś się ratuj.

Czy w momencie rozpoczynania stażu miałaś te pół etatu z przygotowaniem?? To ważne - bo tylko wtedy mogłaś zacząć staż.

klonek
Posty: 11
Rejestracja: 2008-08-22, 13:27
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: OGROMNA PROŚBA O RADĘ

Postautor: klonek » 2009-01-16, 16:55

Tak miałam 10 godzin z przygotowaniem. Problem w tym, że w planie rozwoju zawodowego uwzględniłam tylko tą drugą część etatu. Skupiając się na przedmiotach zawodowych (technologia odziezy i rysunek zawodoawy). Ucżę tych przedmiotów już 6 rok. Jest to szkoła spacjalna. Natomiast inne przedmioty takie jak zajęcia wyrówwnawcze z różnych przedmiotów czy przysposobienie do pracy dostawałam, jako uzupełanienie etatu.
Więc dlatego skupiłam się na przedmiotach zawodowych wiedząc że zdobęe te kwalifikacje.
zwykle co roku doarawłam co inego jako uzupełanienie.
Czy mogę aneks napisać w roku szkolnym i czy to się robi na wniosek nauczyciela do drektora, czy musze czekać do września?
Dzięki za inforamcje :* .

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: OGROMNA PROŚBA O RADĘ

Postautor: koma » 2009-01-16, 17:10

Żeby coś z tym zrobić, powinnaś w każdym roku awansu mieć pół etatu zgodnie z kwalifikacjami. Plan też powinien być z tym związany. A nie jest - jak piszesz....
Idź do dyrektora i pogadaj. On jest szefem Twojego stażu. Skoro dał zgodę, może co poradzi.
Przecież to już dwa i pół roku. Szkoda stracić.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: OGROMNA PROŚBA O RADĘ

Postautor: koma » 2009-01-16, 19:51

Klonek, chyba wysłałaś do mnie wiadomość, bo dostałam powiadomienie mailem - ale wiadomości w skrzynce PW nie ma :shock: .


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”