Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: malgala » 2013-08-18, 22:00

m@ciej pisze:Czym różni się wycieczka od spaceru, i w jaki sposób organizuje się wycieczki.
Niby proste, ale formalnie jakie są różnice?

Na spacer to możesz wybrać się z uczniami na przykład do parku na godzinie wychowawczej. Jest to krótkie wyjście w celu relaksu, pogaduszek, czasami omówienia jakiegoś problemu, zaobserwowania czegoś.

Wycieczka, to już wyprawa służąca określonym celom dydaktycznym i wychowawczym.
Jej organizacja wymaga zgody dyrektora oraz konieczna jest zgoda rodziców na udział dziecka w wycieczce. I konieczne jest wypełnienie karty wycieczki oraz zapoznanie uczestników z regulaminem.
Wycieczka może być jednodniowa lub kilkudniowa, krajowa lub zagraniczna (w przypadku tej drugiej należy również zgłosić ją do KO oraz przynajmniej jeden z opiekunów musi znać język kraju, do którego organizowana jest wycieczka, a stopniu umożliwiającym swobodne posługiwanie się nim). Za organizację wycieczki odpowiedzialny jest jej kierownik wyznaczony przez dyrektora szkoły. Ponadto dyrektor musi wyznaczyć tylu opiekunów, aby zapewnić bezpieczeństwo jej uczestnikom.

m@ciej
Posty: 17
Rejestracja: 2013-06-26, 01:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: m@ciej » 2013-08-18, 22:15

Dziękuję za odpowiedź,ale mam niedosyt. Wycieczkę ogarniam, ale spacer już niekoniecznie.
Czyli jak wybieram się na spacer to nikogo się nie pytam o zdanie, informuję dyrekcje i już wychodzę, czy muszę dostać pozwolenie od dyrektora ustnie/pisemnie. Jak to jest chodzi mi o wymogi formalne.

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: Melizabeth » 2013-08-18, 23:21

malgala pisze:Melizabeth, będzie dobrze, nie panikuj.

Ha, ha. Jutro przestanę :P Niestety, tak mam, że przed egzaminem dostaję szajby, anglojęzyczni na to mówią 'I'm freaking out'. Jak dostanę pytanie o współpracę z opiekunami stażu, zachęcanie uczniów do mówienia po angielsku, od kiedy do kiedy trwa rok szkolny - będzie dobrze. Jak jakieś bardziej szczegółowe, zwłaszcza z przepisów... :/

malgala pisze: Kciuki będę trzymać.


Nie-dziękuję :) Oj przyda się, zwłaszcza od 13.20 ;)

Awatar użytkownika
kitek2013
Posty: 116
Rejestracja: 2013-08-17, 21:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: kitek2013 » 2013-08-18, 23:30

Maciek zalezy od tego jak jest u Ciebie w szkole. U mnie w szkole jest regulamin wycieczek i nawet na spacer wyjsc nie mozesz bez zgody dyrekcji, karty wycieczki i kilku opiekunów.
Ja żadnej szajby nie mam, ide calkiem na spokojnie i nawet nie wkuwam nic, poniewaz zeby nie zdac mianowania to już trzeba byc calkowitym leserem. Takze spokojnie:)
Miau

xscarlettx
Posty: 21
Rejestracja: 2013-08-12, 23:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: xscarlettx » 2013-08-19, 09:04

no to ostatni dzień przygotowań i totalna masakra. Prezentacje ćwiczę na 4letniej córce i cierpliwie mnie słucha. wychodzi mi 22 min więc jest lepiej. Ale coś mi jeszcze nie pasuje więc proszę o jakieś wskazówki: w pkt 1 mówię trochę o szkoleniach wiadomo były z różnych zakresów ale w pkt 4 pojawia się doskonalenie z zakresu pedagogiki psychologii i metodyki i co? znów m.in udział w szkoleniach. nie da się tego całkiem pominąć a nie chcę już w tym punkcie zagłębiać się w wykorzystywanie umiejętności w rozwiązywaniu problemów wychowawczych bo kilka było wspominam o tym ale myślę że jak będą chcieli to dopytają. Mam też pytanie czy podczas autoprezentacji i odpowiedzi na pytania mogę używać imion nazwisk uczniów, nauczycieli itp. czy anonimowo o nich mówić?
no i mam pytanie dot rozporządzeń jaka jest różnica między tym z 2007 a tym z 2013? róznice między 2004 a 2007 znam ale w tym nowym jestem "ślepa" albo już zmęczona przepisami prawnymi.

xscarlettx
Posty: 21
Rejestracja: 2013-08-12, 23:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: xscarlettx » 2013-08-19, 09:12

no nawet zapomniałam napisać o jakie rozporządzenie chodzi :) oczywiście w sprawie awansu :)

Voyslav
Posty: 3
Rejestracja: 2013-08-13, 10:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: Voyslav » 2013-08-19, 09:33

Czołem!

Zdałem! 9/10 :D Właśnie wróciłem do domu.

Pytania, które mi zadano:

1. Jak wdrażam wnioski z przeprowadzonej ewaluacji w swojej pracy.
2. Największy sukces dydaktyczny i wychowawczy.
3. Wnioski z przeprowadzonej ewaluacji wewnętrznej odnośnie "Lektury na ekranie"(pytanie od mojej szefowej).
Pytania od pani przewodniczącej:
Co w sytuacji, kiedy nauczyciel nie zda egzaminu na n-la mianowanego ?
Ostatniego nie pamiętam, bo było tak pokręcone, że nawet nie umiem powtórzyć, ale wybroniłem się tym, że odpowiedź jest w KN w rozdziale "Nawiązanie, zmiana i rozwiązanie stosunku pracy.
Prawdą jest, co się pisze na tym forum, że pytania związane są głównie z tym, co się zaprezentuje.
Pozdrawiam wszystkich, belfer mianowany, Voyslav.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: malgala » 2013-08-19, 09:40

Voyslav, Obrazek

Voyslav
Posty: 3
Rejestracja: 2013-08-13, 10:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: Voyslav » 2013-08-19, 09:48

malgala pisze:Voyslav, Obrazek


Dziękuję! :D

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: iluka » 2013-08-19, 10:04

Gratuluję! Jest ulga i radość?
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: Andulencja » 2013-08-19, 11:01

Voyslav, gratuluję!

ludzka_istota
Posty: 2
Rejestracja: 2013-08-19, 12:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: ludzka_istota » 2013-08-19, 12:10

Witam wszystkich:)
Podglądam forum od maja, nadszedł czas na rejestrację. Pomogliście mi wskazówkami, radami, pytaniami... Dzięki Wam jestem nauczycielem mianowanym od... 2 godzin :)

Pytania miałam banalne:
lekcje wychowawcze- jak planuję?
Kiedy się zaczyna i kończy rok szkolny?
Co to jest WSO i PSO?
Jak zachęcam dzieci do czytania lektur? (jestem też polonistą)
Jakie dokumenty mówią o awansie zawodowym?
I jeszcze jakies pytanie, ale nie pamiętam :oops:

cały stres wakacyjny nie był potrzebny... Trzymam kciuki za zdajacych.

martek42
Posty: 15
Rejestracja: 2010-02-08, 19:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: martek42 » 2013-08-19, 12:16

Gratulacje dla wszystkich "wymianowanych".

skm
Posty: 1
Rejestracja: 2013-08-18, 21:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: skm » 2013-08-19, 13:29

cześć, witam wszystkich półtorej godziny po mianowaniu :)
dzięki za wszystkie rady i posty na tym forum.
oczywiście ma się cały czas w głowie, ze jednak nie wszyscy zdają ten egzamin, ale - skoro JA zdałem (dorobku zawodowego zbyt imponującego nie miałem, a i podczas prezentacji zaprezentowałem głównie swój stres :oops: ), to i Wy zdacie!
moje pytania:
jakie z metod uważam za najbardziej odpowiednie dla moich uczniów?
które ze swoich rozwiązań dydaktycznych jest najbardziej innowacyjne?
Ustawa o sys.ośw., regulamin Rady Ped., Rozporzadzenie MEN, Statut szkoły - ustawić te akty w kolejności od najważniejszego, po czym pytanie dodatkowe: gdzie w tej hierarchii umieszczę Kartę N?
jakie są procedury oceny pracy nauczyciela, jak i do kogo się można odwołać? :shock:
jakie są kompetencje stanowiące rady Ped? :crazy:
i jeszcze pytanie od mojej Dyrekcji: co robię,jeśli się okazuje, że jest np.mniej niż połowa uczniów na lekcji i nie można wprowadzić nowego tematu zgodnie z konspektem?

czuję, jak opada mi adrenalina. zaraz zasnę. przede mną tydzień wakacji. radość i ulgę poczuję, jak spojrzę drugiego września na wyciąg z konta :D
pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz dziękuję

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: Melizabeth » 2013-08-19, 14:58

Ja również już po - z wynikiem pozytywnym! :jupi: Bardzo, bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i wsparcie, zarówno merytoryczne, jak i psychiczne.

skm pisze: skoro JA zdałem (dorobku zawodowego zbyt imponującego nie miałem, a i podczas prezentacji zaprezentowałem głównie swój stres :oops: ), to i Wy zdacie!


Ja również nie uważam, żeby mój dorobek był szczególny - po prostu spełniłam wszystkie wymagania. Owszem, pracowałam rzetelnie, ale bez fajerwerków. A komisja po egzaminie (wszyscy po kolei) stwierdziła, że była pod wrażeniem mojej prezentacji. A ze stresu i chęci zmieszczenia się pominęłam kilka ważnych dla mnie rzeczy. Broszurek w końcu nie wykorzystałam, gdyż opiekunka przez telefon mi powiedziała, że się waha nad tym pomyłem, a dyrektor tuż przed moim wejściem też nie zapałał miłością do tego pomysłu. Jak widać, udało się bez :D
Wydaje się, że mamy po prostu podejście maksymalistyczne (w przeciwieństwie do wielu uczniów) i "wymagania niezbędne" nam nie wystarczają.

Pytania:
1. Jaką metodę uważam za najlepszą do nauczania języka angielskiego.
2. Co jest najważniejsze przy planowaniu pracy dydaktycznej na cały rok (chodziło o podstawę programową).
3. Chyba było, ale nie pamiętam :D
4. Jak wygląda praca z uczniem zdolnym, jakie stosuję metody i jakie są tego efekty.
Pan dyrektor i pani przewodnicząca (przemiła pani) pytań nie zadali.

W sumie to 20 minut zajął mi cały egzamin (prezentacja + pytania), dodatkowo weszłam 10 minut wcześniej niż było zaplanowane.

Trzymam kciuki za wszystkich, których jeszcze ten egzamin czeka, i potwierdzam, to co już tu było pisane: nie jest tak strasznie, jak człowiek sobie wyobraża. Jeszcze raz dziękuję za rady!


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”