Szkoła społeczna - czym się tak naprawdę charakteryzuje?

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Idealista
Posty: 10
Rejestracja: 2020-03-31, 15:48
Przedmiot: Inne

Szkoła społeczna - czym się tak naprawdę charakteryzuje?

Postautor: Idealista » 2022-07-24, 14:42

Witam wszystkich użytkowników forum. Poszukując pracy w zawodzie nauczyciela, trafiają się oferty pracy ze szkół społecznych. W uproszczonym zarysie wiem czym się one wyróżniają - klasy z mniejszą ilością uczniów, w dużej mierze zarządzają taką szkołą rodzice, sporo jest też zajęć pozalekcyjnych. Ale jak tak naprawdę od środka wyglądają takie szkoły, na przykład w porównaniu z tymi publicznymi? Jak wygląda kwestia godzin pracy, bo zauważyłem, że mogą być one określone nawet w liczbie 25 w tygodniu - czy to oznacza, że każda godzina jest osobno opłacana czy nauczyciel stażysta po prostu pracuje 25 godzin, a otrzymuje pensję w wysokości ustalonej właśnie dla nauczycieli stażystów? Nauczyciel jest zatrudniony na podstawie Karty Nauczyciela czy Kodeksu pracy? Czym jeszcze wyróżniają się takie placówki? Może ktoś ma doświadczenie w pracy w szkole społecznej i przybliży nieco ten temat?

AnnaKa88
Posty: 1
Rejestracja: 2022-07-27, 10:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Szkoła społeczna - czym się tak naprawdę charakteryzuje?

Postautor: AnnaKa88 » 2022-07-28, 09:06

Ja od września zaczynam pracę w szkole specjalnej przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii. Nie wiem czy wszystkie szkoły specjalne działają tak samo, ale u mnie będzie tak, że mam zatrudnienia w oparciu o Kartę Nauczyciela. Etat 18h, wypłata jak w "normalnej" szkole + dodatek. Będę uczyć angielskiego, wymagali ode mnie tylko kwalifikacji do tego, choć dyrektor zachęcała, żeby pomyśleć o studiach z resocjalizacji lub socjologii.

Idealista
Posty: 10
Rejestracja: 2020-03-31, 15:48
Przedmiot: Inne

Re: Szkoła społeczna - czym się tak naprawdę charakteryzuje?

Postautor: Idealista » 2022-09-11, 19:25

Dziękuję za odpowiedź.


Wróć do „Nauczyciel stażysta”