Osobiście czy mailem?

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

maro1923
Posty: 3
Rejestracja: 2019-11-29, 22:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, WOS
Lokalizacja: małopolskie

Osobiście czy mailem?

Postautor: maro1923 » 2021-04-26, 14:59

Planuję po skończeniu studiów (czyli planowo od przyszłego roku szkolnego) zmienić szkołę z prywatnej na publiczną i mam w związku z tym mały kłopot. Znalazłem ogłoszenie na miejsce wręcz idealne (wakat, szkoła podstawowa, publiczna, 27 godzin, w mieście obok, 25 minut autem lub busem/pół godziny MPK). Złożyłem CV oraz list motywacyjny. Są jednak dwa problemy:
1. Nie wiedziałem, czy rekrutacja jest mailowo czy "normalnie", do sekretariatu pomimo kilku prób się nie dodzwoniłem - wsiadłem więc w busa i pojechałem. W sekretariacie mi panie sekretarki powiedziały, że "rekrutacja zasadniczo jest prowadzona mailowo, ale jak się już pan pofatygował, to przekażemy papiery dyrekcji", a na pytanie czy może przesłać w takim razie mailem "nie, wystarczy, że pan przywiózł". W takiej sytuacji obawiam się, że papiery jak to w Polsce bywa zaginą gdzieś w czasoprzestrzeni :P albo jak nie zaginą, to przez formę przekazania nie będą wzięte pod uwagę/będą przez dyrektora gorzej ocenione. Cóż, mnie zawsze uczono (nawet na uczelni), że "papier jest papier" i ich przekazanie w formie papierowej i osobiście (jeśli nie można bezpośrednio do adresata, to do sekretariatu) jest gestem szacunku. Życie jednak bywa życiem...
2. Jestem w trakcie studiów magisterskich. W liście motywacyjnym napisałem, że planowany czas zakończenia studiów to lipiec 2021. Nie będzie to żadnym problemem? Żeby nie było, dyplom uprawniający do nauczania w szkołach podstawowych otrzymałem, po ponad trzymiesięcznym boju z okrojonym w wakacje składem Studium Pedagogicznego i ich biurokracją
I w sumie pytanie podsumowujące: jak w ogłoszeniu nie ma wskazanej preferowanej formy przekazania CV i listu motywacyjnego, to lepiej to zrobić mailowo czy osobiście/przez sekretariat? Nawet jak teraz zawaliłem, to dobra rada przyda się w przyszłości :D

Wróć do „Nauczyciel stażysta”