Nauczyciel w podstawówce po technikum informatycznym...

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Etnes
Posty: 2
Rejestracja: 2007-09-03, 08:54

Informatyka a kwalifikacje pedagogiczne :)

Postautor: Etnes » 2007-09-03, 08:58

Witam obecnie kończę studia inżynierskie na kierunku informatyka i poważne zastanawiam sie nad karierą zawodową w szkolnictwie :) Niestety nie mam żadnych kwalifikacji pedagogicznych :( dlatego chciałam się mniej więcej zorientować czy możecie mi doradzić jaki kurs czy szkolenie powinnam przejść aby móc po moich studiach uczyć w szkole informatyki??

bartos123
Posty: 2
Rejestracja: 2007-09-03, 20:47

Re: Nauczyciel w podstawówce po technikum informatycznym...

Postautor: bartos123 » 2007-09-03, 21:07

Witaj!
Najkrótsza droga jest taka: znajdź zatrudnienie w szkole (najlepiej osobiście porozmawiaj z dyrektorem) - dyrektor może cię zatrudnić pomimo braku uprawnień pedagogicznych pod warunkiem, że zobowiążesz się do uzyskania uprawnień pedagogicznych w ciągu roku mniej więcej (chyba do końca maja), wtedy zapisujesz się na kurs pedagogiczny dla nauczycieli już uczących (kończą się najczęściej w kwietniu) i .... tyle. Możesz również skorzystać z innej opcji (dłuższej) a mianowicie - studia podyplomowe pedagogiczne lub kurs pedagogiczny w trakcie studiów.
pozdrawiam

Etnes
Posty: 2
Rejestracja: 2007-09-03, 08:54

Re: Nauczyciel w podstawówce po technikum informatycznym...

Postautor: Etnes » 2007-09-04, 18:46

Bardzo dziękuje za odpowiedź i porady :)

Awatar użytkownika
arte
Posty: 129
Rejestracja: 2007-04-04, 13:10
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nauczyciel w podstawówce po technikum informatycznym...

Postautor: arte » 2008-04-10, 00:20

jeśli kończysz teraz jakąś szkołę - popytaj czy nie ma w niej dodatkowego kursu pedagogicznego, bo jeśli skończysz jedną szkołę i idziesz świeżo na kurs możesz za kurs "zapłacić jak za zboże" ja tak miałem, koledzy chodzili na jakieś dodatkowe wykłady i dostali uprawnienia pedagogiczne, ja je przegapiłem

po studiach zrobiłem pedagogiczne(kurs) no i wyniósł mnie coś około 1800zł

maniakos
Posty: 122
Rejestracja: 2008-05-04, 10:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Nauczyciel w podstawówce po technikum informatycznym...

Postautor: maniakos » 2008-05-04, 11:18

bartos123 pisze:Możesz również skorzystać z innej opcji (dłuższej) a mianowicie - studia podyplomowe pedagogiczne lub kurs pedagogiczny w trakcie studiów.


Witam.

Co wybrać? Kurs pedagogiczny czy studia podyplomowe?

Chciałbym zdobyć uprawnienia raz a dobrze, a spotkałem się nawet tutaj na forum, że studia podyplomowe są "mocniejsze" i bardziej wskazane.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Nauczyciel w podstawówce po technikum informatycznym...

Postautor: edzia » 2008-05-04, 12:21

To jest tak, że studiując na uczelni pedagogicznej, np. historię otrzymujesz jednocześnie kwalifikacje pedagogiczne, czyli prawo do uczenia w szkole. Wiedzę merytoryczną z historii czerpiesz oczywiście ze studiów. Zaś studiując na innych uczelniach niepedagogicznych, np. ekonomię, informatykę itp., nie otrzymujesz kwalifikacji pedagogicznych, a więc nie masz prawa uczyć w jakiejkolwiek szkole. Musisz wówczas ukończyć kurs pedagogiczny, wielu studentów kończy taki kurs jeszcze w trakcie studiów, niektóre uczelnie organizują taki kurs dla studentów. Zaś przygotowanie merytoryczne do uczenia uzyskuje się na macierzystych studiach.

Zaś studia podyplomowe są już dla magistrów i dają przygotowanie merytoryczne z jakiegoś innego przedmiotu, np. wiedzy o kulturze, bibliotekoznawstwo itp. Wielu nauczycieli kończy studia podyplomowe, zdobywając w ten sposób uprawnienia do uczenia innych przedmiotów.

Nie wiem czy wystarczająco dobrze wyjaśniłam, w razie wątpliwości pytaj jeszcze.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Nauczyciel w podstawówce po technikum informatycznym...

Postautor: edzia » 2008-05-04, 12:35

A tak mi się jeszcze skojarzyło, że może pisząc kurs pedagogiczny miałeś na myśli kurs kwalifikacyjny?
maniakos pisze:Co wybrać? Kurs pedagogiczny czy studia podyplomowe?
Bo jeśli tak, to faktycznie studia podyplomowe są "mocniejsze", niż kurs kwalifikacyjny, który daje uprawnienia do uczenia danego przedmiotu tylko na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum, a już do liceum trzeba mieć studia podyplomowe :wink:

maniakos
Posty: 122
Rejestracja: 2008-05-04, 10:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Nauczyciel w podstawówce po technikum informatycznym...

Postautor: maniakos » 2008-05-04, 12:52

edzia pisze:...a już do liceum trzeba mieć studia podyplomowe :wink:


Dokładnie o to chodzi. Chciałbym uczyć w Technikum.

Jestem inżynierem. Już zaczynam pisać pracę magisterską (Politechnika) i od Października zaczynam studia podyplomowe - Przygotowanie pedagogiczne (jeszcze się nie zapisałem, gdyż dopiero zbieram informacje).

Może kiedyś będę się także starał o przyjęcie na uczelnię (praca) i dlatego chcę od razu zdobywać odpowiednie kwalifikacje, aby później nie tracić czasu na coś co można było zrobic wcześniej.

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

P.S. Na początku Czerwca zaczynam roznosić CV do szkół.

Awatar użytkownika
Nosferata
Posty: 257
Rejestracja: 2006-02-23, 19:33
Przedmiot: Inne

Re: Nauczyciel w podstawówce po technikum informatycznym...

Postautor: Nosferata » 2008-05-04, 18:59

[quote="maniakos]



P.S. Na początku Czerwca zaczynam roznosić CV do szkół.[/quote]


Może być , za późno - radzę startować już z tymi CV :)

axl05
Posty: 1
Rejestracja: 2009-11-29, 15:11
Kto: student
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Nauczyciel w podstawówce po technikum informatycznym...

Postautor: axl05 » 2009-11-29, 15:13

Witam,
Czy po technikum informatycznym, mając zdany egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe oraz ukończony kurs pedagogiczny mogę uczyć w szkole podstawowej?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nauczyciel w podstawówce po technikum informatycznym...

Postautor: malgala » 2009-11-29, 15:16

Nie możesz. Musisz mieć co najmniej licencjat.

ala.forum
Posty: 191
Rejestracja: 2009-07-31, 12:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Nauczyciel w podstawówce po technikum informatycznym...

Postautor: ala.forum » 2009-12-06, 18:15

chyba ze zaczniesz studia a szkola zgodzi sie ciebie zatrudnic... ja np będąc na 2 roku filologii angielskiego juz pracowalam


Wróć do „Nauczyciel stażysta”