Kwalifikacje do zostania nauczycielem - logistyka i informatyka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

rodzyn90
Posty: 1
Rejestracja: 2019-09-17, 23:36
Kto: student
Lokalizacja: pomorskie

Kwalifikacje do zostania nauczycielem - logistyka i informatyka

Postautor: rodzyn90 » 2019-09-17, 23:55

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Chciałbym zapytać o możliwości zostania nauczycielem.
Obecnie posiadam tytuł licencjata na kierunku Logistyka (specjalność logistyka i spedycja).
W tym roku akademickim (październik 2019) planuję rozpocząć studia podyplomowe:
"przygotowanie pedagogiczne" (270 godzin + 150 godzin praktyk (łącznie 420 godzin) - 3 semestry).
Według informacji na stronie uczelni:
"Studia podyplomowe z zakresu „Przygotowania pedagogicznego” mają charakter kwalifikacyjny- nadają uprawnienia pedagogiczne i przygotowują do wykonywania zawodu nauczyciela.
Po ukończeniu studiów podyplomowych i zdaniu egzaminu końcowego absolwent otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego."


Zgodnie z informacjami z rozporządzenia, z którym się spotkałem rozumiem, że po ukończeniu ww. studiów podyplomowych będę miał uprawnienia do nauki przedmiotów związanych z logistyka i spedycją na poziomie szkoły średniej (technikum) w szkołach państwowych i prywatnych?
Czy dobrze wnioskuję?

Druga zagwostka:

Mając obecnie licencjat z logistyki, w niedalekiej perspektywie uzyskując przygotowania pedagogiczne na studiach podyplomowych, w następnej kolejności chciałbym ukończyć studia 2 stopnia na kierunku - Informatyka.

Czy po ukończeniu magisterki z informatyki, moje zdobyte wcześniej licencjat z logistyki i podyplomówka z przygotowania pedagogicznego będą mnie uprawniać do nauczania logistyki + informatyki na wszystkich poziomach szkół?
Czy będzie konieczne ukończenie podyplomówki "nauczanie drugiego przedmiotu - informatyki" i osobne przygotowania + praktyki z nauczania informatyki?

Z góry dziękuję za poświęcony czas w mojej sprawie.

jaremo
Posty: 1
Rejestracja: 2024-03-04, 08:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język francuski, Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Kwalifikacje do zostania nauczycielem - logistyka i informatyka

Postautor: jaremo » 2024-03-04, 08:45

Logistyka jest już naprawdę na poziomie IT, tylko logistyków trudniej zastąpić niż większość informatyków, tak, teraz jest mnóstwo giełda ładunków Lardi Trans, które ułatwiają pracę logistyka i samego kierowcy, ale mimo wszystko, żeby wymień go, nie zauważam szczególnie takiej tendencji, dlatego radzę zwrócić uwagę na ten obszar.


Wróć do „Prawo oświatowe”