Mgr inż + przygotowanie ped - kwalifikacje

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Rosmerta
Posty: 7
Rejestracja: 2019-12-29, 14:49
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Mgr inż + przygotowanie ped - kwalifikacje

Postautor: Rosmerta » 2019-12-29, 14:57

Dzień dobry
Mam ukończone studia na politechnice, jestem mgr inż. energetykiem, wkrótce skończę podyplomowe studia przygotowanie pedagogiczne. Dodam, że bardzo dobrze znam język migowy (stąd pomysł na podyplomówkę).
Teraz pytanie, jakich przedmiotów mogłabym uczyć w szkole. Dobrze czuję się w przedmiotach ścisłych, matematyka, fizyka, informatyka, wszystkie miałam też na studiach. Mogłabym ich uczyć w szkole podstawowej czy koniecznie musiałabym robić jeszcze podyplomowo Przygotowanie do nauczania danego przedmiotu? Z tego co zdążyłam się dowiedzieć, mogłabym uczyć na świetlicy oraz przedmiotów technicznych tylko jakich - elektrotechnika, elektronika?
W planach mam na pewno podyplomówkę z surdopedagogiki ale to bardziej jako dodatek, na razie rozważam jakie mam szansę na pracę w zwykłej szkole podstawowej.

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mgr inż + przygotowanie ped - kwalifikacje

Postautor: Michalll_95 » 2019-12-31, 17:19

Na pewno z takim wykształceniem można pracować w świetlicy szkolnej. W przypadku konkretnych przedmiotów decyzja zależy od dyrektora szkoły. Treści kształcenia znajdujące się w suplemencie do dyplomu muszą odpowiadać treściom przedmiotu w podstawie programowej. Skoro skończyła Pani energetykę to jest spora szansa aby uczyć np. fizyki. W programie techniki też jest sporo treści z tym kierunkiem związanych, ale dochodzą też inne które na studiach niekoniecznie się pojawiły. Najlepiej rozesłać CV do szkół a dyrektor sam zdecyduje czy uznaje kwalifikacje do danego przedmiotu czy nie.


Wróć do „Prawo oświatowe”