Fałszywe wpisy w dzienniku

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

JuliaElk
Posty: 3
Rejestracja: 2020-02-19, 19:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Fałszywe wpisy w dzienniku

Postautor: JuliaElk » 2020-02-19, 20:03

Dzień dobry, jestem tutaj nowa, więc liczę na wyrozumiałość. Być może gdzieś jest taki temat, jeżeli tak to proszę o odesłanie mnie na odpowiednie miejsce ;)
Od niedawna jestem zatrudniona w małej wiejskiej szkole. W ostatnich dniach w jednej z klas nie było żadnego ucznia. Jest ich tam zaledwie 3 i tak się zdarzyło, że wszyscy byli chorzy. Ja byłam w tym czasie w pracy, idąc na lekcje do rzeczonej klasy brałam dziennik (tak tak tradycyjny dziennik) i zgodnie z prawdą zaznaczyłam nieobecności, nie wpisywałam jedynie tematu, gdyż nikt nie był w stanie powiedzieć mi co tam mam wpisać. Uczniowie już wrócili, a nauczyciele zaczęli kombinować.
Dowiedziałam się że wg niektórych robiłam błąd wpisując nieobecności, nauczyciel wychowawca ma przykaz zakleić miejsca zaznaczonej nieobecności, wpisywać obecność przynajmniej jednemu uczniowi i podobno mamy wpisywać tematy, które się nie odbyły... Przyznam że jestem tym zaniepokojona. Nie chcę swoim nazwiskiem potwierdzać kłamstwa w dokumentacji. Co mogę zrobić? Jakie przepisy regulują wpisy do dziennika? Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją, może przesadzam?
Proszę o odpowiedź, pozdrawiam.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Fałszywe wpisy w dzienniku

Postautor: koma » 2020-02-19, 22:35

Wpisy - zgodnie z prawdą.
Obecność - wszyscy nieobecni.
W miejsce tematu - Lekcja nie odbyła się z powodu nieobecności uczniów, nauczyciel gotowy do przeprowadzenia zajęć.

I tyle!

JuliaElk
Posty: 3
Rejestracja: 2020-02-19, 19:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Fałszywe wpisy w dzienniku

Postautor: JuliaElk » 2020-02-20, 11:25

Właśnie, uważam że tak powinno być ale widzę że są różne sposoby. Dzisiaj zobaczyłam że część nauczycieli wpisała tematy przeprowadzonych lekcji. Przecież to jest nieuczciwe i niezgodne z prawdą. Ja wpisałam nieobecności i w miejsce tematu chcialam wpisać właśnie frazę "lekcja nie odbyła się z powodu nieobecności uczniów". Na razie nikt nie kazał mi wpisywać tematów, ale jeżeli usłyszę taką prośbę to nie będę jej spełniać.


Wróć do „Prawo oświatowe”