Przygotowanie pedagogiczne

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Sylwia Kilian
Posty: 1
Rejestracja: 2020-08-10, 19:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: podkarpackie

Przygotowanie pedagogiczne

Postautor: Sylwia Kilian » 2020-08-10, 19:31

Witam. Ukończyłam kierunek biologia tytuł magistra i posiadam studia podyplomowe nauczyciela przedmiotów zawodowych biologicznych. Czy mogę uczyć biologii w szkole podstawowej?

Awatar użytkownika
Multifachlehrer
Posty: 50
Rejestracja: 2018-07-30, 02:41
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Język niemiecki, Łacina, ...
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Przygotowanie pedagogiczne

Postautor: Multifachlehrer » 2020-08-12, 03:46

Sylwia Kilian pisze:Witam. Ukończyłam kierunek biologia tytuł magistra i posiadam studia podyplomowe nauczyciela przedmiotów zawodowych biologicznych. Czy mogę uczyć biologii w szkole podstawowej?



Szanowna Pani,
aby móc rzetelnie stwierdzić, czy posiada Pani uprawnienia do nauczania przedmiotu z zakresu kształcenia ogólnego „biologia” w szkole podstawowej - potrzebna będzie informacja o specjalizacji, jaką Pani realizowała na studiach II stopnia/ jednolitych magisterskich z biologii.

Zakładając, iż ukończyła Pani studia magisterskie z biologii z przygotowaniem pedagogicznym (realizacja specjalizacji nauczycielskiej na tych studiach lub ukończony dodatkowo kurs kwalifikacyjny/ studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego) - wtedy są zapewnione pełne kwalifikacje do nauczania przedmiotu „biologia” w szkole podstawowej i szkołach ponadpodstawowych (liceum ogólnokształcące, technikum, branżowa szkoła I stopnia) oraz do nauczania przedmiotu uzupełniającego „przyroda” w szkołach ponadgimnazjalnych (liceum i technikum).

Pozdrawiam serdecznie
:-)
Multifachlehrer
_______________________________
Nauczyciel
języka niemieckiego, języka łacińskiego i kultury antycznej, filozofii, etyki, wiedzy o kulturze, historii muzyki, historii sztuki, muzyki, plastyki, zajęć artystycznych, historii, HiT-u, WOS-u, techniki

Oligofrenopedagog, Terapeuta autyzmu

Arteterapeuta, Muzykoterapeuta

Specjalizowanie się w standardach kształcenia nauczycieli określanych przez MNiSW oraz w kwalifikacjach wymaganych przez MEN


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron