Kwalifikacje do nauczania matematyki

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Onna
Posty: 10
Rejestracja: 2020-09-30, 21:26
Kto: student
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Kwalifikacje do nauczania matematyki

Postautor: Onna » 2020-09-30, 21:49

Witam wszystkich!

Przeczytałam wiele wątków o kwalifikacjach nauczyciela i niestety nie znalazłam odpowiedzi na moje pytania i nadal nie wiem ile należałoby ukończyć dodatkowych studiów, abym mogła zostać nauczycielką matematyki, która mogłaby uczyć zarówno w podstawówce jak i liceum. Mam nadzieję, że odnajdę tutaj odpowiedź :)

Mam ukończone studia licencjackie na kierunku matematyka (na uniwersytecie), a także nieukończone studia ekonomiczne o specjalności z ekonometrii (zaliczyłam wszystkie przedmioty, jednak nie obroniłam pracy magisterskiej). Zatem moim wykształceniem pozostaje licencjackie. Od października zamierzam iść na studia podyplomowe z pedagogiki dla nauczycieli bez przygotowania pedagogicznego. Zgodnie z opisem:

"Studia przeznaczone są dla absolwentów studiów I stopnia pragnących uzyskać przygotowanie pedagogiczne do pracy w szkołach podstawowych oraz absolwentów studiów magisterskich którzy chcieliby uzyskać kwalifikacje pedagogiczne potrzebne do wykonywania zawodu nauczyciela."

"Program studiów (395 godzin wykładów, ćwiczeń i seminariów oraz 150 godzin praktyk, 61 punktów ECTS) obejmuje następujące przedmioty: Psychologia dla nauczycieli, Problemy społeczno-wychowawcze różnych grup dzieci i młodzieży a przemiany kultury, kultura młodzieżowa, Trening wychowawczy, Wybrane elementy prawa dla nauczycieli, Szkoła, oświata i polityka edukacyjna, Podstawy dydaktyki, kultura szkoły, Ocenianie w szkole, Technologia informacyjna, Dydaktyki przedmiotu i dydaktyki obszaru przedmiotowego, Praktyki pedagogiczne."

Rozumiem, że dzięki ukończeniu tych studiów będę mogła uczyć tylko w szkole podstawowej. Czy jeśli obronię moją pracę magisterską w trakcie tych studiów podyplomowych lub po, to będę mogła uczyć również w liceum? Czy jednak będzie ode mnie wymagane ukończenia studiów z nauczania matematyki? Jeśli tak, to czy znowu będę musiała robić jakieś studia z uprawnień pedagogicznych do liceum? Czy uprawnienia pedagogiczne, które teraz zrobię, to będą mi "odhaczały" liceum i podstawówkę (jak zdobędę mgr) czy z racji tego, że mam obecnie tylko licencjat ograniczą się do podstawówki? Czy praktyki będę tylko mogła zrealizować w szkole podstawowej czy również w liceum?

Z góry dziękuję za odpowiedzi! :)

Onna
Posty: 10
Rejestracja: 2020-09-30, 21:26
Kto: student
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kwalifikacje do nauczania matematyki

Postautor: Onna » 2020-09-30, 21:53

I jeszcze jedno pytanko - czy jak się obronię na magisterce, mając te uprawnienia pedagogiczne, to będę mogła uczyć w liceum przedmiotu "Podstawy przedsiębiorczości"?


Wróć do „Prawo oświatowe”