Etat nauczyciela a pedagoga

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

aniakulryn
Posty: 12
Rejestracja: 2020-10-24, 13:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski, Język niemiecki, WOS, ...
Lokalizacja: podlaskie

Etat nauczyciela a pedagoga

Postautor: aniakulryn » 2021-04-24, 20:18

Dzień dobry.
Ukończyłam podyplomowe studia nadające kwalifikacje do bycia pedagogiem szkolnym. Obecnie nauczam jako języka niemieckiego na pełen etat. Czy mogłabym pracować na pełen etat zarówno jako nauczyciel i pedagog, czy to niemożliwe? Zależy mi na zarówno jednym jak i drugim etacie. Jak to wyglada od strony prawnej?
Pozdrawiam,
Anna Kulryńska - nauczyciel stażysta języka niemieckiego.

aniakulryn
Posty: 12
Rejestracja: 2020-10-24, 13:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski, Język niemiecki, WOS, ...
Lokalizacja: podlaskie

Re: Etat nauczyciela a pedagoga

Postautor: aniakulryn » 2021-04-25, 10:24

Proszę o pomoc, nie wiem, czy mam prawo do etatu jako pedagog. Nie chciałabym stracić obecnej posady.

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Etat nauczyciela a pedagoga

Postautor: Michalll_95 » 2021-04-26, 14:54

Pod względem prawnym można łączyć etaty. Wielu nauczycieli część etatu realizuje na swietlicy, a część w ramach przedmiotu, jednak łączenie etatu pedagoga szkolnego z nauczycielem tzw. "przedmiotowcem" to przypadek, o którym nie słyszałem. Wydaje mi się, że dyrektorzy jeżeli tylko mogą to oddzielają te obszary od siebie. Pedagog musi być neutralny, jeżeli uczy pani jezyka niemieckiego to wobec uczniow, którzy ucza się innego jezyka ta bezstronność będzie zachowana, jednak u wlasnych uczniów potencjalne problemy przedmiotowe mogłyby negatywnie wpłynąć na pracę jako pedagog szkolny.

aniakulryn
Posty: 12
Rejestracja: 2020-10-24, 13:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski, Język niemiecki, WOS, ...
Lokalizacja: podlaskie

Re: Etat nauczyciela a pedagoga

Postautor: aniakulryn » 2021-04-26, 18:14

Michalll_95 pisze:Pod względem prawnym można łączyć etaty. Wielu nauczycieli część etatu realizuje na swietlicy, a część w ramach przedmiotu, jednak łączenie etatu pedagoga szkolnego z nauczycielem tzw. "przedmiotowcem" to przypadek, o którym nie słyszałem. Wydaje mi się, że dyrektorzy jeżeli tylko mogą to oddzielają te obszary od siebie. Pedagog musi być neutralny, jeżeli uczy pani jezyka niemieckiego to wobec uczniow, którzy ucza się innego jezyka ta bezstronność będzie zachowana, jednak u wlasnych uczniów potencjalne problemy przedmiotowe mogłyby negatywnie wpłynąć na pracę jako pedagog szkolny.

Dziękuję za odpowiedź. Jednak, gdybym zdecydowała się na etat pedagoga w innej placówce niż ta, w której uczę przedmiotu? Byłoby to dobre rozwiązanie? W obecnej placówce i tak raczej nie myślałam o pracy pedagoga, gdyż ten etat jest zajęty już od ponad 20 lat i nie zapowiada się na jego ustąpienie.


Wróć do „Prawo oświatowe”