Jestem nauczycielem filozofii. Co mam zrobić, żeby móc być nauczycielem angielskiego i/lub polskiego?

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

JakubN
Posty: 2
Rejestracja: 2018-07-13, 15:02
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: lubelskie

Jestem nauczycielem filozofii. Co mam zrobić, żeby móc być nauczycielem angielskiego i/lub polskiego?

Postautor: JakubN » 2021-05-11, 12:31

Kilka lat temu pytałem na tym forum, co zrobić, by być nauczycielem filozofii. Udało mi się to. Dziękuję użytkownikom, którzy udzielali mi informacji w tej sprawie.
Teraz jednak widzę, że trudno jest polegać w naszym systemie edukacji tylko na zatrudnieniu jako nauczyciel filozofii/etyki. Chcę więc uzyskać kwalifikacje do nauczania j.polskiego i/lub angielskiego.

Jakie studia powinienem wybrać, by w możliwie najszybszym czasie uzyskać te kwalifikacje? Dodam, że mam dyplomy ukończenia studiów I i II stopnia z dziennikarstwa i filozofii.

Zwłaszcza w przypadku j. angielskiego, czy konieczne jest skończenie studiów, czy potrzeba tylko zdać egzamin na certyfikat C1?

Z góry dziękuję za pomoc

jacodo
Posty: 8
Rejestracja: 2021-07-01, 16:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski, Język angielski, Język rosyjski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Jestem nauczycielem filozofii. Co mam zrobić, żeby móc być nauczycielem angielskiego i/lub polskiego?

Postautor: jacodo » 2021-07-01, 16:35

Pomyślałbym na Twoim miejscu nad podyplomówką z polskiego. Wraz z żoną ukończyliśmy nauczanie polskiego na WSKZcie i mamy do tego kwalifikacje.

Natomiast z angielskim sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, bo musisz mieć przygotowanie do nauczania języków obcych i np. ukończony kierunek z lingwistyki/filologii tegoż języka albo certyfikat c1 z języka.

Ja na powyższej uczelni zrobiłem przygotowanie do języków obcych, a z uwagi na to, że zrobiłem filologię rosyjską to mogę uczyuć tego języka, a po certyfikacie z angielskiego, nauczam również i tego języka.


Wróć do „Prawo oświatowe”