kwalifikacje do nauczania plastyki i/lub techniki

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

editt018
Posty: 2
Rejestracja: 2021-11-19, 15:11
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

kwalifikacje do nauczania plastyki i/lub techniki

Postautor: editt018 » 2021-11-19, 15:22

Dzień Dobry,

Podobny temat pojawiał się już na forum, aczkolwiek moja sytuacja jest trochę inna - dlatego proszę o podpowiedź. Posiadam ukończone studia magisterskie na kierunku Architektura i Urbanistyka na politechnice (program nauczania realizuje bardzo szeroki zakres przedmiotów artystycznych) oraz podyplomowe studia Architektura Wnętrz i Wystawiennictwo na ASP. Czy kończąc podyplomowe studia - przygotowanie pedagogiczne nabędę kwalifikacje wystarczające do nauczania plastyki i/lub techniki w klasach IV-VIII szkoły podstawowej? Wg mnie treści programowe zapisane w suplemencie do dyplomu pokrywają się z treściami nauczanymi na studiach podyplomowych przygotowujących do nauczania plastyki i techniki w szkole podstawowej.

Pozdrawiam (:

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: kwalifikacje do nauczania plastyki i/lub techniki

Postautor: Michalll_95 » 2021-11-25, 06:25

W przypadku przedmiotu technika na pewno program studiów nie pokrywa się z podstawą programową przedmiotu, jest tam wiele obszarów, z których każdy nieco z innej dziedziny.

W przypadku plastyki myślę, że po uzupełnieniu przygotowania pedagogicznego z dużym prawdopodobieństwem zdobędzie się uprawnienia, choć warto pamiętać, że decyduje o tym dyrektor szkoły, który zatrudnia nauczyciela. Jeżeli podstawa programowa będzie pokrywała się z programem studiów to pewnie nie będzie problemu.

editt018
Posty: 2
Rejestracja: 2021-11-19, 15:11
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: kwalifikacje do nauczania plastyki i/lub techniki

Postautor: editt018 » 2021-11-25, 15:15

Dziękuję za odpowiedź (:


Wróć do „Prawo oświatowe”