Uprawnienia pedagogiczne

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

aaa.rrr
Posty: 3
Rejestracja: 2022-02-03, 23:54
Kto: student
Przedmiot: Język polski, Muzyka
Lokalizacja: podkarpackie

Uprawnienia pedagogiczne

Postautor: aaa.rrr » 2022-02-04, 00:01

Dzień dobry wszystkim,
Otwieram nowy wątek ponieważ mam pytanie a nie znajduje w wyszukiwarce tropu.
Jestem absolwentem studiów I i II stopnia na specjalności nauczycielskiej, odbyłem praktyki w szkołach na licencjacie podstawowych łącznie 150 h na mgr w średnich 60 h. W tym samym czasie studiowałem drugi kierunek nie pedagogiczny z którego mam licencjat (a nawet przepisano mi tam jedne praktyki z szkoły w ramach zapoznania się z specyfikacja zakładu/placówki/firmy). Teraz pojawia się pytanie czy mogę uczyć w szkole przedmiotu, z którego mam licencjat a nie było tam specyfikacji pedagogicznej. Przecież z I kierunku studiów I i II stopnia mam kwalifikacje i przygotowanie pedagogiczne.
Proszę o pomoc i odpowiedź
Pozdrawiam ciepło
A.R.

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Uprawnienia pedagogiczne

Postautor: Michalll_95 » 2022-02-10, 18:34

Problem polega na tym, że zgodnie z Rozporzadzeniem z 2017 r. w sprawie kwalifikacji wymaganych od nauczycieli, przygotowanie pedagogiczne musi być powiązane z kierunkiem kształcenia § 2. 2)

O ile psychologia i pedagogika jest właściwie taka sama, o tyle dydaktyka szczegółowa musi być różna dla różnych przedmiotów.

Przepisanie praktyk odbytych w szkole na kierunku niepedagogicznym nic nie zmienia, ani posiadanie przygotowania pedagogicznego do innego przedmiotu.

Żeby z drugiego licencjatu zdobyć przygotowanie pedagogiczne konieczne jest pójście na studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego pod ten przedmiot.

aaa.rrr
Posty: 3
Rejestracja: 2022-02-03, 23:54
Kto: student
Przedmiot: Język polski, Muzyka
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Uprawnienia pedagogiczne

Postautor: aaa.rrr » 2022-02-13, 18:52

Dziękuję za odpowiedź, czyli wystarczy ukończyć studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego?

aaa.rrr
Posty: 3
Rejestracja: 2022-02-03, 23:54
Kto: student
Przedmiot: Język polski, Muzyka
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Uprawnienia pedagogiczne

Postautor: aaa.rrr » 2022-02-13, 18:54

Dziękuję za odpowiedź, czyli wystarczy ukończyć studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego? Jednak nie wydaje mi się żeby w filiach uniwersytetu były takie wybory (pedagogika polonistyczna) poza tym dobrze wiemy, że połowę ocen mi i tak przepiszą.


Wróć do „Prawo oświatowe”