Pedagog specjalny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Sylka92
Posty: 2
Rejestracja: 2022-11-20, 19:55
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Pedagog specjalny

Postautor: Sylka92 » 2022-11-20, 19:57

Witam, mam pytanie ponieważ dostaje sprzeczne informację.
Ukończyłam studia I-go stopnia na kierunku pedagogika opiekuńczo - wychowawcza, studia II-go stopnia na kierunku pedagogika resocjalizacyjna z profilaktyką społeczną. Czy zatem mam kwalifikację zawodowe aby podjąć pracę jako pedagog specjalny w przedszkolu czy w szkole ?

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pedagog specjalny

Postautor: Michalll_95 » 2022-11-22, 18:01

Tak, ma Pani pełne kwalifikacje, ponieważ pedagogika resocjalizacyjna wchodzi w zakres pedagogiki specjalnej.

„§ 19a. Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela pedagoga specjalnego w przedszkolach i szkołach, o których mowa w § 3 ust. 1 i § 4, posiada osoba, która ukończyła:

1) jednolite studia magisterskie na kierunku pedagogika specjalna oraz posiada przygotowanie pedagogiczne lub

2) jednolite studia magisterskie lub studia pierwszego lub drugiego stopnia, w zakresie pedagogiki specjalnej, oraz posiada przygotowanie pedagogiczne, lub

3) jednolite studia magisterskie lub studia pierwszego i drugiego stopnia, w zakresie pedagogiki, oraz posiada
przygotowanie pedagogiczne, a ponadto ukończyła kurs kwalifikacyjny w zakresie pedagogiki specjalnej albo
studia podyplomowe w zakresie pedagogiki specjalnej lub edukacji włączającej.”;

Sylka92
Posty: 2
Rejestracja: 2022-11-20, 19:55
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Pedagog specjalny

Postautor: Sylka92 » 2022-11-30, 20:42

Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie. W rozporządzeniu mowa jest o przygotowaniu pedagogicznym. W suplemencie ukończenia studiów pierwszego stopnia na kierunku ped opiekuńczo-wychowawcza widnieje zapis że 'posiadam przygotowanie zgodnie z ROZPORZÑDZENIEM MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ1) z dnia 12 marca 2009 r. wsprawie szczegó∏owych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz okreÊlenia szkó∏ i wypadków, wktórych mo˝na zatrudniç nauczycieli niemajàcych wy˝szego wykszta∏cenia lub ukoƒczonego zak∏adu kszta∏cenia nauczycieli'
W suplemencie ze studiów drugiego stopnia - resocjalizacja z profilaktyką społeczną takiego zapisu nie mam w kwalifikacjach.
Czy zatem jestem uprawniona do pełnienia stanowiska pedagoga specjalnego?

Dziękuję


Wróć do „Prawo oświatowe”