Kim jestem ?

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

minowa
Posty: 34
Rejestracja: 2013-12-05, 16:46
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Kim jestem ?

Postautor: minowa » 2023-08-17, 16:45

Rozpoczynam pracę nauczyciela po dłuższej przerwie od września. Rady Pedagogiczne będą 28 VIII i 31 VIII. Badania lekarskie mam mieć (razem z innymi) 30 VIII a 31 VIII szkolenie BHP. Kim będę na tych Radach, skoro nie będę jeszcze zatrudniony ? Jako kto tam będę uczestniczył ? A na badania lekarskie okresowe jest ustawowo dzień wolny płatny, dlaczego dla mnie mają być przeprowadzone w sierpniu ? Szkolenie BHP to będzie szkolenie kogo ? Przyszłego pracownika ? Praktycznie cały tydzień mam być do dyspozycji za darmo i to bez statusu pracownika ? Z drugiej strony, jak mają mi zapłacić, skoro nie podjąłem pracy ? Czy ktoś może mi wyjaśnić te paranoje ????

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Kim jestem ?

Postautor: koma » 2023-08-20, 20:04

:) To są właśnie te paranoje szkolne...
Nie masz umowy, więc nie masz prawa uczestniczyć w radach pedagogicznych, zwłaszcza że na pewno będą omawiane sprawy, co do których działa RODO (np. zatwierdzenie klasyfikacji uczniów, którzy mieli poprawki).
Jedna z tych rad na pewno będzie podsumowująca mijający rok szkolny, więc Ciebie w ogóle nie dotyczy.
Szkolenie BHP jest dla nowych nauczycielki i w zasadzie też powinno być po podpisaniu umowy.
I jeszcze taka rada: jeśli umowa będzie od 1 września do końca zajęć w tym roku szkolnym, to powinna być do 31 sierpnia, bo masz prawo do urlopu wypoczynkowego za rok pracy (Karta nauczyciela o tym mówi).
Jeśli zatrudniają Cię na stałe, to pierwszą umowę dostaniesz na 2 lata.
Dostaniesz też mentora do opieki i pomocy.


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron