Postępowanie dyscyplinarne

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Grzegorzwf
Posty: 1
Rejestracja: 2023-12-19, 17:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Postępowanie dyscyplinarne

Postautor: Grzegorzwf » 2023-12-19, 17:19

Witajcie, jestem nowy na forum, i od razu mam wielki problem który mnie dotknął mianowicie:
Pracuje w szkole ponadpodstawowej 17 lat nigdy nie miałem żadnego problemu, zawsze opinia mojej pracy była bardzo dobra, do zeszłej środy 23 listopada kiedy to zostałem qezwany na dywanik do dyrekcji i otrzymałem pismo informujące mnie że podczas analizy monitoringu związanego z wypadkiem w sali gimnastycznej wobec mnie zostaje wszczęte postępowanie u rzecznika dyscyplinarnego, a chodzi o to że w trakcie jednej z lekcji gdzie ja nie miałem zajęć w sali gimnastycznej, doszlo do wypadku gdzie uczeń złamał kość nadgarstka z przemieszczeniem, dyrekcja analizując nagranie z monitoringu stwierdziła że w momencie wypadku nauczyciela nie bylo w sali gimnastycznej i wobec niego tez zostalo zastosowane zgloszenie do rzecznika a co do mnie to stwierdzono ze podczas nagrania pojawiam się przy sali gimnastycznej i min, korzystam z toalety gdzie zarzucono mi że naraziłem moich uczniów na niebezpieczeństwo zostawiając ich na korytarzu grających w tenisa stolowego, nadmieniam tutaj fakt że klasę miałem podzieloną na takie dwie podgrupy z których jedna grała w tenisa a druga w innym pomieszczeniu w piłkarzyki, według dyrekcji nie mogłem zapewnić bezpieczenstwa jednym i drugim, a sam fakt takiego prowadzenia lekcji wynika z braku odpowiedniej bazy lokalowej co dyrekcja sama przyznaje, ale także z mojej chęci urozmaicania zajęć w momencie kiedy nie możliwe jest abym bym z uczniami w sali z powodu przeladowanego planu lekcji, moze ktos z Państwa cos doradzi czy czekac na decyzje rzecznika czy już teraz zaciągnąć opini radcy, pozdrawiam serdecznie kazda myśl jest milo widziana

Zbigniew Sz.
Posty: 2
Rejestracja: 2019-06-19, 13:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Postępowanie dyscyplinarne

Postautor: Zbigniew Sz. » 2023-12-22, 14:55

Witam,

Proszę napisać do mnie na priv

Proszę się zapoznać. Podobna sytuacja
https://orzeczenia.szczecin.sa.gov.pl/c ... -06-24_001


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron