Studia na innych kierunkach a przygotowanie pedagogiczne

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

swiezo.upieczona.anglistk
Posty: 121
Rejestracja: 2008-06-24, 23:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: Studia na innych kierunkach a przygotowanie pedagogiczne

Postautor: swiezo.upieczona.anglistk » 2009-02-19, 23:18

wlasnie dlatego sa takie pensje jakie sa, bo liczy sie idea, niesienie kaganka oswiaty a pracowac mozna charytatywnie. skoro jestes malgala zadowolona ze swojej pracy to czemu za darmo nie pracujesz, a pensje oddaj np. tym dzieciom co ci tak szkoda

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Studia na innych kierunkach a przygotowanie pedagogiczne

Postautor: edzia » 2009-02-20, 09:04

swiezo.upieczona.anglistko, wiesz, ty to jakaś dziwna jesteś. A to nie rozumiesz ironii w wątku: http://www.45minut.pl/forum/topics27/te ... .htm#47602, a to każesz, by ci wyłożyć kawę na ławę (powyższy post nr 7), to znów teraz oczekujesz, żeby koniecznie okazywać niezadowolenie i narzekać na niewielką pensję nauczycielską. A jeśli ktoś nie narzeka, bo temat wątku jest o czym innym, bo może nie ma natury malkontenta, to wg ciebie już musi oznaczać, że jest bardzo zadowolony i mógłby nawet oddać tę pensję. :?

Jeśli chcesz być poważnie traktowana, traktuj nas poważnie i może zacznij myśleć bardziej dojrzale?

katty
Posty: 431
Rejestracja: 2008-05-14, 12:53
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Studia na innych kierunkach a przygotowanie pedagogiczne

Postautor: katty » 2009-02-20, 16:32

Ja bym chętnie popracowała charytatywnie, ale powiedzmy sobie szczerze: przecież muszę mieć za co kupić artykuły papiernicze, papier do ksero oraz materiały na gazetki ścienne :D

Wracając do poważniejszego tonu, nie rozumiem Cię, anglistko. Skoro uważasz, że praca w szkole nie jest godna Twoich kwalifikacji, a pensja Ci uwłacza, nikt Cię w niej nie trzyma. Ja długo i ciężko pracowałam na to, by móc być nauczycielką. Mogłabym robić wiele innych rzeczy w życiu, zarabiać dużo większe pieniądze, lecz podążam za głosem serca i robię to, co daje mi satysfakcję. I będę to robić tak długo, jak długo głodem nie będę przymierać. Wiadomo, że jestem człowiekiem i jak każdy chciałabym otrzymywać lepsze wynagrodzenie za trud, jaki w pracę wkładam, pracę - przyznajmy - wcale nie lekką. Niemniej decydując się na bycie nauczycielką wiedziałam, z czym to się wiąże i z pełną świadomością swoich czynów się na to zdecydowałam. Gdyby mi los na to pozwolił, myślę, że oddałabym się tej pracy charytatywnie. Niemniej los tak łaskawy nie jest, by żyć trzeba mieć co jeść i w co się ubrać.

marianka
Posty: 114
Rejestracja: 2008-08-24, 21:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Studia na innych kierunkach a przygotowanie pedagogiczne

Postautor: marianka » 2009-02-20, 19:59

Są nauczyciele, którzy wykonują swoje obowiązki sumiennie; ale nigdy nie wzniosą się ponad poziom czeladnika. Często czują się niedocennieni, niedowartościowani, niezrozumiani... a efekty ich pracy? Hm... oni nie będą dla swych uczniów mistrzami.
Ps. Edzia, Katty! Zakładamy klub Pozytywnie Zakręconych Nauczycieli? :wink:
Jestem za!

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Studia na innych kierunkach a przygotowanie pedagogiczne

Postautor: edzia » 2009-02-21, 08:57

marianka, ale ja potrafię narzekać, więc nie wiem, czy wytrzymałabyś ze mną w tym Klubie. :wink: Ale można spróbować. :)

katty
Posty: 431
Rejestracja: 2008-05-14, 12:53
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Studia na innych kierunkach a przygotowanie pedagogiczne

Postautor: katty » 2009-02-21, 09:26

Uuu, ja też - jak na prawdziwą Polkę przystało - potrafię biadolić :) Pomarudzę zatem, że straszny offtopic żeśmy tu zmajstrowały...

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Studia na innych kierunkach a przygotowanie pedagogiczne

Postautor: malgala » 2009-02-21, 10:18

Pomarudzę zatem, że straszny offtopic żeśmy tu zmajstrowały...

Czasami i to jest potrzebne dla relaksu i zdrowia psychicznego. Najważniejsze, żeby równowagę jakąś zachować :D

marianka
Posty: 114
Rejestracja: 2008-08-24, 21:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Studia na innych kierunkach a przygotowanie pedagogiczne

Postautor: marianka » 2009-02-21, 12:14

Malgala, masz rację; dla równowagi zdrowia psychicznego potrzebujemy trochę euforii, trochę biadolenia. Ale suma sumarum pogoda ducha i poczucie godności (nie tylko własnej). Serdecznie pozdrawiam.

Boguś
Posty: 278
Rejestracja: 2007-09-12, 19:27

Re: Studia na innych kierunkach a przygotowanie pedagogiczne

Postautor: Boguś » 2009-02-21, 22:18

swiezo.upieczona.anglistk pisze:mam bardzo wysokie kwalifikacje i dlatego wykonuje bardzo niewdzieczna i smiesznie platna prace.


Można mieć jeszcze lepsze kwalifikacje i dwie lewe ręce do pracy......... i tylko narzekać na wszystko.
Dziwię się, że w ogóle pracujesz .......

romma2322
Posty: 5
Rejestracja: 2009-01-28, 18:48
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

?????pytanie??????????czy mogę uczyć?????

Postautor: romma2322 » 2009-02-24, 15:42

Witam wszystkich!
Mam pytanko? Bardzo chciałabym uczyć języka polskiego w szkole (nie pytajcie dlaczego;)) - pasja) Obecnie jestem na studiach magisterskich na filologii polskiej...ale specjalizacji: dziennikarskiej. Nie mogę się przenieść na specjalizację nauczycielską, gdyż licencjat, który zrobiłam nie był nauczycielski. Kończę również Studia podyplomowe nadające kwalifikacje pedagogiczne.
Czy to wystarczy aby uczyć j. polskiego w szkole???Czy muszę jeszcze zrobić podyplomowe z j. polskiego???
Bardzo proszę o odp.
Pozdrawiam wszystkich

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Studia na innych kierunkach a przygotowanie pedagogiczne

Postautor: edzia » 2009-02-24, 16:04

Już o to pytałaś: http://www.45minut.pl/forum/topics26/cz ... vt3946.htm Wprawdzie zaśmieciłyśmy Ci wątek, ale to chyba nie powód, by zakładać nowy. Może dziewczyny - moderatorki to połączą.

romma2322
Posty: 5
Rejestracja: 2009-01-28, 18:48
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Studia na innych kierunkach a przygotowanie pedagogiczne

Postautor: romma2322 » 2009-02-24, 16:53

To dlatego, że tam wzbudziłam dyskusje nie na ten temat, na który chciałam;) no i najzwyczajniej w świecie forum dotyczące przedmiotów humanistycznych jest bardziej odpowiednie na moje pytanie, a jestem w kropce, bo nie wiem czy jest sens zaczynać podyplomówke z polskiego

Awatar użytkownika
ejwa
Posty: 425
Rejestracja: 2007-08-27, 15:27

Re: Studia na innych kierunkach a przygotowanie pedagogiczne

Postautor: ejwa » 2009-02-24, 18:02

Według mnie możesz uczyć języka polskiego. Kończysz filologię polską i jednocześnie studia podyplomowe nadające kwalifikacje pedagogiczne. Sądzę tak, gdyż moja koleżanka ukończyła matematykę, również innej specjalności i wystarczył jej właśnie taki kurs pedagogiczny, o którym Ty piszesz. Nie robiła dodatkowo podyplomówki z matematyki, a od 5 lat jest nauczycielem tego przedmiotu.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Studia na innych kierunkach a przygotowanie pedagogiczne

Postautor: dushka » 2009-02-24, 18:03

Nie ma sensu.

Romma, dzwoniłaś do kuratorium?

romma2322
Posty: 5
Rejestracja: 2009-01-28, 18:48
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Studia na innych kierunkach a przygotowanie pedagogiczne

Postautor: romma2322 » 2009-02-24, 18:34

Dzięki ejwa, to pocieszająca myśl;)
Nie dzwoniłam do kuratorium...ale to chyba faktycznie najlepsze rozwiązanie, wtedy będę miała pewność...mam nadzieję, ze nie muszę robić tej podyplomówki i mogę się ubiegać o pracę jako nauczyciel j.polskiego;)


Wróć do „Prawo oświatowe”