Dodatek stażowy

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Dodatek stażowy

Postautor: malgala » 2010-10-22, 23:19

Rozumiem, że praca w tej drugiej szkole nie stanowi uzupełnienia etatu z pierwszej.
Jeżeli jest to odrębna umowa o pracę, to po przedłożeniu świadectwa pracy powinnaś mieć te 18 lat doliczone.

anmar
Posty: 178
Rejestracja: 2007-08-20, 23:54

Re: Dodatek stażowy

Postautor: anmar » 2010-10-22, 23:23

Nie, jest to szkoła prowadzona przez inny organ. Szukam stosownego rozporządzenia, bo w ubiegłym roku naliczano nam, a tym mówią że nie przysługuje
Leges ab omnibus intellegi debant

gitmar
Posty: 2
Rejestracja: 2010-11-07, 23:57
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: lubelskie

Re: Dodatek stażowy

Postautor: gitmar » 2010-11-08, 00:05

Mam pytanie. Pracuję w szkole nr 1 od 01.09.2008 roku. Pobieram tam 4% dodatku stażowego. Wcześniej pracowałem 2 lata poza oświatą. W szkole nr 2 pracuję od 01.09.2009r. Powiedziano mi że będę otrzymywał dodatek po przepracowaniu 3 lat w szkole nr 2. Czy nie powinno być tak, że dodatek będzie naliczany w wysokości 3% po przepracowaniu 1 roku w szkole nr 2 (wliczając 2 lata pracy przed zatrudnieniem w szkole) ?

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Dodatek stażowy

Postautor: edzia » 2010-11-08, 10:28

gitmar pisze:Czy nie powinno być tak, że dodatek będzie naliczany w wysokości 3% po przepracowaniu 1 roku w szkole nr 2 (wliczając 2 lata pracy przed zatrudnieniem w szkole) ?
Oczywiście, że powinno tak być. Należy tylko przedstawić w tej szkole świadectwo pracy z tej pracy poza oświatą.

gitmar
Posty: 2
Rejestracja: 2010-11-07, 23:57
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: lubelskie

Re: Dodatek stażowy

Postautor: gitmar » 2010-11-10, 22:40

Dziękuję za satysfakcjonującą mnie odpowiedź :mrgreen: Czy ktoś mógłby podać link do odpowiedniego zapisu np. w KN bym mógł wesprzeć się odpowiednią podstawą prawną :?: Wiem, że łatwo nie będzie, ponieważ każdy interpretuje ten przepis na swój sposób :?

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Dodatek stażowy

Postautor: edzia » 2010-11-11, 00:43

§ 7. 1. Do okresów pracy uprawniających do dodatku za wysługę lat wlicza się okresy poprzedniego zatrudnienia we wszystkich zakładach pracy oraz inne udowodnione okresy, jeżeli z mocy odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze.

2. Nauczycielowi pozostającemu jednocześnie w więcej niż jednym stosunku pracy okresy uprawniające do dodatku za wysługę lat ustala się odrębnie dla każdego stosunku pracy, z zastrzeżeniem ust. 3 i 4. Do okresu zatrudnienia uprawniającego do dodatku za wysługę lat nie wlicza się okresu pracy w innym zakładzie, w którym nauczyciel jest lub był jednocześnie zatrudniony. Do okresu dodatkowego zatrudnienia nie wlicza się okresów podstawowego zatrudnienia.

3. Nauczycielowi pozostającemu w stosunku pracy jednocześnie w kilku szkołach w wymiarze łącznie nieprzekraczającym obowiązującego nauczyciela wymiaru zajęć, do okresów uprawniających do dodatku za wysługę lat w każdej ze szkół wlicza się okresy zatrudnienia, o których mowa w ust. 1.

nelson
Posty: 1
Rejestracja: 2011-08-01, 18:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Dodatek stażowy

Postautor: nelson » 2011-08-01, 18:56

Witam. Chciałbym się upewnić, czy dobrze liczę staż pracy do wyliczenia wysługi lat. Od października do listopada 2008 włącznie miałem staż z PUP a potem od grudnia do sierpnia 2009 pracowałem w instytucji poza szkoła (pełen etat). Od września 2009 do teraz pracuję w szkole na pełen etat. Czy dodatek motywacyjny należy mi się od grudnia 2011? Czy może jakoś się mylę. Proszę o pomoc w tej kwestii :-)

ka.wo
Posty: 2
Rejestracja: 2012-12-09, 18:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: łódzkie

Re: Dodatek stażowy

Postautor: ka.wo » 2014-09-01, 15:35

Dzień dobry!

Mam pytanie, które nasunęło się po rozmowie z panią kadrową. Otóż według mnie dodatek stażowy naliczany jest od momentu, kiedy mam za sobą udokumentowane 3 lata pracy (w ogóle). Natomiast pani z kadr oświadczyła mi, że owszem, poprzednie okresy zatrudnienia wliczają się do emerytury, ale ona nie bierze ich pod uwagę przy wyliczaniu dodatku stażowego, bo była to praca poza szkolnictwem.

Dodam tylko, że w 2011 r. kadrowa w innej szkole naliczyła mi dodatek za wysługę lat w wysokości 3% (bo wówczas tyle lat pracy miałam za sobą), biorąc pod uwagę przedstawione świadectwa pracy z miejsc innych niż placówki oświatowe. Jak to jest?

Pracownik22
Posty: 10
Rejestracja: 2020-12-17, 09:01
Kto: student
Przedmiot: Biologia, Informatyka, Ekonomia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dodatek stażowy

Postautor: Pracownik22 » 2021-09-01, 10:19

Ja polecam zapoznać się z tym wpisem https://cvwork.pl/staz-pracy-jak-go-obliczyc/ który jest aktualny i fajnie omawia to, jak wygląda liczenie stażu pracy i dodatków stażowych.


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron