urlop macierzyński

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

renipust
Posty: 24
Rejestracja: 2011-06-24, 12:15
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: małopolskie

Re: urlop macierzyński

Postautor: renipust » 2012-05-31, 10:57

BARDZO DZIĘKUJĘ!!!

Lete
Posty: 4
Rejestracja: 2009-09-03, 09:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: urlop macierzyński

Postautor: Lete » 2012-06-20, 21:05

Witajcie.
Mam pytanie:
Podczas urlopu wychowawczego na pierwsze dziecko zaszłam w ciążę i urodziłam drugie dziecko.
Po narodzinach dostałam pismo ze szkoły, że od dnia 9 kwietnia do 26 sierpnia jestem na macierzyńskim.
Oczywiscie chcę wnioskować o dodatkowe 4 tygodnie urlopu i płatny urlop wypoczynkowy.
I tu rodzi się pytanie czy mi ten urlop wypoczynkowy przysługuje ze względu na to, że macierzyński przypada na wakacje? No i czy wcześniejszy wychowawczy nie rzutuje na sytuację?
Jeśli mogę go dostać to w jakim wymiarze?

Z góry dziękuję za pomoc!

danszwajn
Posty: 3
Rejestracja: 2013-06-17, 20:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: urlop macierzyński

Postautor: danszwajn » 2013-06-17, 20:18

Witam
Prioszę o pomoć

Obecnie jestem w 5 tygodniu ciąży i od września planuję wziąć zwolnienie L4 aż do porodu (termin mam na poczatek listopada)
Czy opłaca mi się iść na zwolnienie lekarskie L4 podczas wakacji?
Czy to mi jakoś wydłuży mój pobyt z dzieckiem?
Po urodzeniu dziecka planuję być na urlopie macierzyńskim cały rok (wg nowych przepisów)

Bardzo proszę o pomoc

danszwajn
Posty: 3
Rejestracja: 2013-06-17, 20:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: urlop macierzyński

Postautor: danszwajn » 2013-06-19, 19:33

Pomoże ktoś?

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: urlop macierzyński

Postautor: Yoka » 2013-06-20, 08:01


aleks90
Posty: 1
Rejestracja: 2016-02-01, 14:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: łódzkie

Re: urlop macierzyński

Postautor: aleks90 » 2016-02-01, 14:18

Witam :)

Od września pracuję jako nauczyciel stażysta ( tradycyjna umowa na rok, od 1 września 2015 r do końca sierpnia 2016 r.). Właśnie okazało się, że jestem w ciąży. Nie wiem jak będę się czuła, na razie zamierzam pracować ile się da, jeśli będzie mi towarzyszyło złe samopoczucie pójdę na L4. Ale moje pytanie dotyczy przedłużenia umowy i wypłacania macierzyńskiego: jeśli umowa kończy mi się 31 sierpnia 2016 roku, a termin porodu mam na listopad 2016 r. to co z moją umową? Jest ona z automatu przedłużona do dnia porodu? A kolejne moje pytanie: w jakiej wysokości wypłacają mi zasiłek podczas macierzyńskiego? Wiem, że na pewno będę korzystała z całego macierzyńskiego, nie zamierzam wracać wcześniej niż po roku od porodu do pracy. Będę otrzymywała przez ten rok jedynie 1000 zł przysługujące już teraz każdej matce, czy kwotę odpowiadającą moim miesięcznym zarobkom w szkole? To, że staż zostanie mi całkowicie przedłużony wiem ( tzn. wnika z KN, że będę musiała rozpocząć go od nowa po tak długiej nieobecności). A może nie będę miała po co wracać skoro umowa kończy mi się 31 sierpnia a ja urodzę w listopadzie i cały rok będę na macierzyńskim?

bardzo proszę o pomoc bo nie mogę się już połapać w tym temacie...


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron