Dofinansowanie dokształcania

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Paweł Ł.
Posty: 264
Rejestracja: 2007-11-11, 15:33

Kursy, studia...

Postautor: Paweł Ł. » 2009-02-20, 17:36

Mam takie pytanie. Jak wiadomo szkoła może dofinansować nam n-lom kursy, studia. Teraz pytanie, czy jeżeli nie podpiszę zobowiązania do przepracowania np. 3 lat w szkole za to, że szkoła mnie dofinansowuje, to czy mogę spokojnie zmienić miejsce pracy? A może są jakies odgórne przepisy, które to regulują?

Awatar użytkownika
Roxi
Posty: 232
Rejestracja: 2007-10-13, 18:34

Kursy,szkolenia itd.

Postautor: Roxi » 2009-03-17, 10:43

Jak to jest u Was w szkole z kursami? Czy tez musicie chodzic na wszystkie szkolenia,ktore dyr sobie wymysli i placic za nie z wlasnej kieszeni? Jestem mlodym nauczycielem,w zasadzie poczatkujacym,wiec oczywiscie dobrze byloby widziane,gdybym co rusz uczestniczyla w roznego rodzaju kursach,problem w tym,ze owszem,chetnie moge sie doksztalcac,ale nie ciagle za wlasne pieniadze.A tu jeden kurs 200 zl,drugi 150,trzeci tez 200,skad brac na to pieniadze?Dodam,ze dyrekcja sfinansowala jeden kurs,a o reszcie poki co,nie ma mowy..Ponoc nauczyciele starsi stazem maja w polowie lub calkowicie finansowane,z racji tego,ze w wiekszosci na stale zwiazani sa z placowka i dyr sie nie martwi,ze bedzie ladowac kase powiedzmy w taka osobe jak ja,a ja po roku czasu uciekne do innej pracy i pieniadze wyrzucone w bloto.
W ogole nie rozumiem tu czegos skoro "firma" chce rozwoju pracownika,to chyba powinna placic za jego doskonalenie,a nie na odwrot..Ja bardzo chetnie bede uczestniczyc w tych wszystkich"bardzo tanich" kursach,ale przecie znie bede srednio raz w meisiacu placic ciagle za cos kase:/

Awatar użytkownika
bzyk
Posty: 107
Rejestracja: 2009-02-01, 16:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: Dofinansowanie dokształcania

Postautor: bzyk » 2009-03-17, 20:17

U nas w szkole najczęściej z kursów korzystają nauczyciele, którzy robią awans, wtedy korzystają z bardzo wielu ofert. Reszta zapisuje się na kursy, które ich interesują. Odbywają się kursy, które sponsoruje dyrekcja i odbywają się one w naszej placówce, wtedy daje do zrozumienia, że na kursie mają być wszyscy nauczyciele, żeby się pokazać.

sheena3
Posty: 2
Rejestracja: 2008-08-28, 18:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

dofinansowanie do studiów magisterskich

Postautor: sheena3 » 2009-05-05, 09:17

juz nie wiem co mam myslec..

jest maj a ciagle nie dostalam dofinansowania do studiow magisterskich. Oczywiscie podanie o dofinansowanie oddalam w terminie na poczatku roku a potem nawet bylo cos w tej sprawie pozytywnie glosowane na radzie.

jednak jest problem, dyrektor zwodzi bardzo dlugo, kaze najpierw przynosic zaswiadczenia o ukonczeniu semestru, dowody wplat itd, ale juz to wszystko kadrowej dawno zanioslam. wreszcie, wczoraj dowiedzialam sie ze niektorzy nauczyciele juz pieniadze z tego tytulu dostali, a u mnie ciagle nic - czy wiec moze przyznac je tylko niektorym?

BigTom
Posty: 4
Rejestracja: 2009-05-12, 19:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: lubelskie

dofinansowanie

Postautor: BigTom » 2009-05-12, 20:48

No to dyrekcja pewnie nie ma planów co do Ciebie (chyba jestes na wylocie) ze mną też było podobnie.
Ale głowa do góry.

sheena3
Posty: 2
Rejestracja: 2008-08-28, 18:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

Re: dofinansowanie

Postautor: sheena3 » 2009-05-12, 22:13

BigTom pisze:No to dyrekcja pewnie nie ma planów co do Ciebie (chyba jestes na wylocie) ze mną też było podobnie.
Ale głowa do góry.


Gdyby tak bylo to jeszcze moglabym zrozumiec jego sposob rozumowania. Ale, o dziwo, to nie ten przypadek.. juz mi przedstawil ilosc godzin ktora dla mnie przewiduje na przyszly rok, nawet nie pytajac czy jestem zainteresowana podpisywaniem kolejnej umowy, tym razem na czas nieokreslony, chociaz zadnego podania o przedluzenie nie skladalam (jak to moje kolezanki uczynily). Nie powiedzialam wprawdzie , ze nie jestem, kiedy przedstawil te godziny - poczekam z tym do czasu jak odezwa sie inne szkoly, do ktorych wyslalam papiery.

A ten koles to po prostu.. brak słów..

aniek
Posty: 5
Rejestracja: 2008-08-31, 19:14
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Dofinansowanie a skierowanie na studia

Postautor: aniek » 2009-05-15, 21:58

Czy dofinansowanie studiów powinno być związane ze skierowaniem nauczyciela na dane studia? Czy można dofinansować studia bez skierowania? Mam duże wątpliwości co do zależności pomiędzy finansowaniem a skierowaniem. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

aniek
Posty: 5
Rejestracja: 2008-08-31, 19:14
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Dofinansowanie dokształcania

Postautor: aniek » 2009-05-17, 14:53

W moim przypadku chodzi o studia pierwszego stopnia. Szkoda, że admin podpiął mój post pod magisterskimi. Napisałam jako oddzielny wątek.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Dofinansowanie dokształcania

Postautor: edzia » 2009-05-17, 22:32

.
aniek pisze:W moim przypadku chodzi o studia pierwszego stopnia. Szkoda, że admin podpiął mój post pod magisterskimi.
Ale w swoim pierwszym poście tego nie napisałaś, skąd więc miał wiedzieć?

Poza tym nie ma różnicy w sprawie dofinansowania studiów magisterskich, czy licencjackich.

Różnica tkwi właśnie w tym skierowaniu na studia - jeśli nie ma skierowania, nie ma dofinansowania, zdaje się.

jjolkaa
Posty: 58
Rejestracja: 2007-09-09, 15:28

Dofinansowywanie studiów podyplomowych

Postautor: jjolkaa » 2009-10-20, 20:19

Witam,

Chciałam zapytać o formalności związane z dofinansowaniem studiów.
1. Podanie piszę w dowolnej formie? Trzeba w nim podać i uzasadnić cel podjecia studiów?
2. Gdyby ktoś mógł podać przykładowy wzorzec takiego podania - byłabym wdzięczna.
3. Kiedy należy złożyć takie podanie - w momencie podjęcia studiów, czy dopiero po otrzymaniu zaświadczenia, że jest sie słuchaczem studiów podyplomwych? Tyle, ze takie zaświadczenie można otrzymać dopiero po opłaceniu pierwszej raty
4. Osobiście myślałam nie latać tak co chwilę do dyrektora, tylko złożyć razem: podanie + zaświadczenie + pokwitowanie wpłaty. Nie będzie za późno? Wspominałam ustnie, że zamierzam podjąć takie studia.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Witold Telus
Posty: 616
Rejestracja: 2008-03-07, 17:53

Re: Dofinansowanie dokształcania

Postautor: Witold Telus » 2009-10-20, 21:52

Musisz koniecznie zdobyć regulamin dofinansowania (na 99% w sekretariacie szkolnym, na 100% w jednostce właściwej ds. oświaty w Twojej JST). Wszystko, o co pytasz musi być tam zawarte. Każda JST ustala własne zasady. Mógłbym Ci podać, jak to u nas wygląda, ale nie sądzę, aby Ci się to do czegoś przydało, bo nasze regulacje dotyczą tylko szkół prowadzonych przez Radę Powiatu Kłodzkiego i nigdzie indziej nie są prawomocne.

jjolkaa
Posty: 58
Rejestracja: 2007-09-09, 15:28

Re: Dofinansowanie dokształcania

Postautor: jjolkaa » 2009-10-21, 18:29

Dziekuje, choc wiadomo jak jasno wszystko jest ujmowane w regulaminach.

ba2c
Posty: 2
Rejestracja: 2009-07-10, 16:45
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: dolnośląskie

Studia podyplomowe - dofinansowanie

Postautor: ba2c » 2010-04-30, 15:59

Witam,
Jestem nauczycielem historii w Szkole Podstawowej. Wyszedłem z propozycją do Pani dyrektor, że od nowego roku akademickiego chciałbym iść na studia podyplomowe - kierunek nauczyciel informatyki. Pani dyrektor oczywiście się zgodziła i powiedziała, że poprze mój wniosek o dofinansowanie mojej edukacji. Proszę was o informację jak ma wyglądać taki wniosek i gdzie mam go kierować. Wspomniała, że pieniądze na to idą z Urzędu Miasta. Tzn. że tam mam kierować wniosek czy do dyrekcji mojej szkoły i ona się tym zajmie?! Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

Nadia29
Posty: 16
Rejestracja: 2007-09-06, 15:19

Re: Studia podyplomowe - dofinansowanie

Postautor: Nadia29 » 2010-05-18, 21:42

ba2c pisze:Witam,
Jestem nauczycielem historii w Szkole Podstawowej. Wyszedłem z propozycją do Pani dyrektor, że od nowego roku akademickiego chciałbym iść na studia podyplomowe - kierunek nauczyciel informatyki. Pani dyrektor oczywiście się zgodziła i powiedziała, że poprze mój wniosek o dofinansowanie mojej edukacji. Proszę was o informację jak ma wyglądać taki wniosek i gdzie mam go kierować. Wspomniała, że pieniądze na to idą z Urzędu Miasta. Tzn. że tam mam kierować wniosek czy do dyrekcji mojej szkoły i ona się tym zajmie?! Proszę o pomoc.
Pozdrawiam


Witam
Piszesz podanie o dofinansowanie studiów ze śrdoków gminnych przeznaczonych na dokształcanie nauczycieli,to podaje dajesz do podpisu Dyrekcji Szkoły a później idziesz z tym do Organu Prowadzącego i czekasz na decyzję.
Powodzenia:)
Nadia

Awatar użytkownika
jozly
Posty: 38
Rejestracja: 2008-06-01, 18:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Studia podyplomowe - dofinansowanie

Postautor: jozly » 2010-05-20, 09:29

ba2c pisze: Proszę was o informację jak ma wyglądać taki wniosek i gdzie mam go kierować.


Uregulowania mogą być różne, najlepiej spytaj sekretarkę w szkole :D


Wróć do „Prawo oświatowe”