Wygląd nauczyciela

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

emilia1990conv

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: emilia1990conv » 2019-02-03, 16:17

Witam czy mogę prosić o usunięcie mnie z tego forum?
Jeżeli tak to usuńcie mnie.

Pinocchio
Posty: 12
Rejestracja: 2018-08-24, 13:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia, Język angielski
Lokalizacja: opolskie

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: Pinocchio » 2021-02-03, 23:43

Hmm, według mnie najważniejsze, żeby nie było zbyt krzycząco/zmysłowo, bo nie na tym się ma klasa koncentrować :) a poza tym - o ile nie uczysz wuefu, to inaczej niż aktualna uczniowska moda, czyli jak uczniowie preferują luźne dresy na przykład, raczej nie idź w ten klimat. Coś schludnego i pomiędzy na luzie a elegancją.

Malwabiala
Posty: 9
Rejestracja: 2021-12-28, 15:11
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: opolskie

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: Malwabiala » 2021-12-30, 12:49

To wszystko zależy. Najczęściej ubieram sie w koszule i spodnie, ale sukienki tez lubie. Nigdy nie nosze jednak obcasow, bo moje nogi nie lubia sie z nimi. A zimą to moje ulubione sweterki. :)

Nusia
Posty: 17
Rejestracja: 2009-01-27, 19:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Religia
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: Nusia » 2022-01-10, 22:42

Nauczyciel niekoniecznie ma być w garniturze, ale ma być nauczycielem różniącym się od uczniów właśnie także ubiorem. Nie takim jak na Sylwestra bo i takich nauczycieli widuje, nie takim jakby mieli 15 lat i miniówa a wiek po 40
Trochę to śmieszne czasem i straszne. Dbanie o siebie też jest ważne. Nie dość że już całkiem zryto nam poważanie do zawodu nauczyciela to jeszcze czasem wyglądamy jak byśmy wyszli z ciucheksu takiego nie z drugiej ręki a z piątej. Widuje nauczycieli ubranych bez żadnego smaku, byle jak, że niby nie szata zdobi człowieka, a jednak w jakimś sensie zdobi. I włosy i wygląd i ubiór to wszystko ma znaczenie. Zatem nie Batman i nie garnitur. Wszędzie umiar i ładny wygląd.

Mich20
Posty: 4
Rejestracja: 2023-01-26, 14:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia sztuki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: Mich20 » 2023-01-27, 09:53

Ja preferuję styl "codziennej elegancji": sportowa marynarka, dżinsy, skórzane buty. Odrobinę formalnie, ale w tym akurat dobrze się czuję. :D

tomeh
Posty: 119
Rejestracja: 2020-01-16, 22:54
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: tomeh » 2023-10-31, 17:37

Problem z wyglądem wielu nauczycieli jest taki - wygalają często jak obwiesie lub ramole. Powyciągane i nudne ubrania oraz bywa że śmierdzi od nich naftaliną. Ubierać się normalnie, na luzie. Choć to szczególnie na poziomie nauki niskim bo wyżej w szkole biznesu to już bardziej elegancko.

Natomiast nauka dzieciaków to lepsza jak nauczyciel wygląda ciekawie (nie szalenie) niż jak nudny ramol. Zawsze uważam że warto być wesołym i co więcej wyluzowanym i nie udawać autorytetów, tylko traktować słuchaczy jak partnerów do rozmów praktycznie równych sobie, co chcą się czegoś dowiedzieć nowego.
Artykuły tematyczne ToTemat. Strona z treściami merytorycznymi na wiele tematów technicznych.


Wróć do „Szkolna codzienność”