Pytanie o studia

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Nikina
Posty: 2
Rejestracja: 2018-07-16, 15:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Pytanie o studia

Postautor: Nikina » 2018-07-16, 17:13

Witam.

Mam pytanie dotyczące płac. Ukończyłam studia magisterskie z filologii angielskiej z uprawnieniami pedagogicznymi. Myślałam jeszcze o zrobieniu studiów z wychowania wczesnoszkolnego. Zastanawiałam się czy wybrać studia podyplomowe czy licencjackie. Wiem, że osoby posiadające tytuł licencjata zarabiają mniej. Jeśli ukończyłabym studia licencjackie, to czy będąc zatrudniona jako nauczyciel klas 1-3, otrzymywałabym wynagrodzenie należne osobom z licencjatem pomimo posiadania tytułu magistra z innego przedmiotu ? Jak sytuacja wygląda w przypadku ukończenia studiów podyplomowych ? Czy wynagrodzenie będzie takie jak gdybym posiadała tytuł magistra z wychowania wczesnoszkolnego ?
Dziękuję za odpowiedź.

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pytanie o studia

Postautor: Michalll_95 » 2018-07-16, 17:46

Nikina,

Kwestie wynagrodzeń znajdują się w Rozporządzeniu w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli. Jest tam mowa, że "Podstawę do ustalenia minimalnej stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela stanowi najwyższy posiadany przez nauczyciela poziom wykształcenia.". Skoro już masz magistra to będziesz dostawała wynagrodzenie jak za magistra, pomimo że wczesnoszkolną zrobisz tylko na licencjacie ;)


Wróć do „Szkolna codzienność”