Jak rozmawiać na forum na tematy drażliwe?

miejsce na wszelkie zażalenia, uwagi, propozycje dotyczące forum

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Jak rozmawiać na forum na tematy drażliwe?

Postautor: vuem » 2014-01-05, 18:12

fragola pisze:zdziw się czasem samemu sobie;)


Za dobrze siebie znam, by się czemukolwiek dziwić ;)

fragola pisze:Cytryn pisała o swojej sytuacji, a w odpowiedzi czytała: zmień pracę, bo wykończysz te biedne nauczane dzieci.


Czy zawsze zapada Ci w pamięć jedno z 30 zdań? Wg jakiego klucza je wybierasz?
Nie zauważyłaś ile w tamtej dyskusji padało zdań, argumentów, sugestii?
nie, Ty pamiętasz jedynie to co pasuje do ... Twojej teorii, którą trzeba udowodnić ;)

No i pamiętaj, że to sama zainteresowana (chyba nie powinnaś wymieniac jej nicku, skoro ona sama napisała, że z forum odchodzi i napisała swój ostatni post ;) NAPISAŁ O SWEJ DECYZJI O ZMIANIE MIEJSCA PRACY.
Próbowano ją przekonać do czegoś innego, ale to nieistotne, wązne, że zdanie o "zmianie pracy" wycięte z kontekstu rozmowy pasuje do Twego założenia.

fragola pisze:Z ciekawości pytałam jak jest z płaceniem za zastępstwa i tu również rady bez prośby o nie.


Rada wynikać może z przeczytanego tekstu.

Skoro dołuje Cię fakt nie płacenia za zastepstwa i sytuacji zmienić w tej materii nie możesz, to może uda sie Ciebie przekonać, by nie brać sobie do serca takiej sytuacji.

Poza tym forum to nie miejsce przeprowadzanai ankiet, zrozum, że sa ludzie, którzy wpadają, by pogadać ... nie tylko nauczyciele są tu aktywni.

fragola pisze:Nie reprezentowała propagandy sukcesu i wizerunku idealnego nauczyciela radzącego sobie zawsze, wiecznie zadowolonego jak prosię w deszczu.


Kolejne błedne założenie.

Jeśli już lansuje jakieś postawy to raczej OPTYMIZM, bo jego brak powoduje wypalenie, rzuca się na jakośc naszej pracy, a przede wszystkim dołuje.

fragola pisze:I zauważyłam, że jej wpisy spotykały się z pobłażaniem.


Podobnie jak ostatnie posty Miwuesa.

jak ktoś pisze rzeczy niemądre i jest głuchy na wszelkie argumenty, to tak sie to kończy. PObłażaniem, uśmiechem, ignorowaniem, ironią. Niekoniecznie podszytą OKRUCIEŃSTWEM I BRAKIEM SZACUNKU.

fragola pisze:To forum ani mnie ziębi ani grzeje. Garstka wypowiadających się niestety wpisuje się nawet w tematach, o których nie ma pojęcia (vide: ten wątek z listą lektur).


Ale grzeje Cię, a nawet rozpala udowodnienie faktu, że vuem jest okrutny ;)

OVER Fragolo. Wystarczy, lubię rozmawiać, jak widzisz czerpię przyjemność z konwersacji z Tobą, ale zaczynam powoli udowadniać, że nie jestem wielbądem, więc przyjmijmy, że jestem okrutnikiem. Mnie to nie zdołuje, nie poproszę o wykasowanie postów i likwidacje konta, tylko dlatego, że nie ma tu nikogo, kto mógłby przyznac mi rację....

haLayla pisze:Są takie miejsca. Zazwyczaj to jednak odbija się potem na jakości. I tak większość postów to tablice ogłoszeń kto czego słucha, co chce zjeść, kogo kocha, albo jakieś gry forumowe i wynurzenia nawiedzonych nastolatków o tym jak powinien być zorganizowany świat.


No może, ale chyba większośc jest jak to. Kilkanastu stałych użytkowników, jakaś rotacja nowych i tyle.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Jak rozmawiać na forum na tematy drażliwe?

Postautor: haLayla » 2014-01-05, 19:02

vuem pisze:
haLayla pisze:Są takie miejsca. Zazwyczaj to jednak odbija się potem na jakości. I tak większość postów to tablice ogłoszeń kto czego słucha, co chce zjeść, kogo kocha, albo jakieś gry forumowe i wynurzenia nawiedzonych nastolatków o tym jak powinien być zorganizowany świat.


No może, ale chyba większośc jest jak to. Kilkanastu stałych użytkowników, jakaś rotacja nowych i tyle.


Taki urok forum "branżowego". Na forach o wszystkich i o niczym jest jak wyżej napisałem :ble:
<3

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Jak rozmawiać na forum na tematy drażliwe?

Postautor: vuem » 2014-01-05, 19:07

haLayla pisze:Taki urok forum "branżowego". Na forach o wszystkich i o niczym jest jak wyżej napisałem :ble:


Nie wchodzę w takie miejsca, gdzie nie wiadomo o czym ludzie piszą 8)

Wierzę na słowo, brzmisz jak bywalec :mrgreen:

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Jak rozmawiać na forum na tematy drażliwe?

Postautor: haLayla » 2014-01-05, 19:12

No ba :mrgreen:
<3

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: Jak rozmawiać na forum na tematy drażliwe?

Postautor: fragola » 2014-01-05, 19:15

Ty też niemądrze piszesz. Myślę, że te bzdury o czasie poświęconym na dziennik i inne dokumenty przesądziły o takiej opinii. Jeśli napisałbyś: ja tyle i tyle robię to ok. Ale Ty musiałeś dodać do tego (bo Ty wszystko wiesz najlepiej), że to niemożliwe, żeby gdzie indziej było inaczej, a nauczyciel, który na to więcej czasu poświęca jest pierdołowaty. Twój świat nie jest jedyny, w Polsce jest kilkadziesiąt tysięcy szkół. Tak, macie rację, publiczne forum nie jest od wylewania żalu. Nawet osoba, która Wam zaufała, odkryła się jest do zadeptania (Cytryn). Jest to jednak zastanawiające, bo forum jest bardzo kameralne i składające się głównie z nauczycieli. Powinno mieć podtytuł: my tu nie tolerujemy słabości. O jakim szacunku wobec Cytryn piszesz? Przeczytaj swój pożegnalny wpis do niej. Ja nie oczekuję ani pocieszenia ani rad. To, że piszę o niezbyt kolorowych rzeczach, które dzieją się w mojej szkole nie oznacza, że jestem zdołowana tym.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Jak rozmawiać na forum na tematy drażliwe?

Postautor: vuem » 2014-01-05, 19:52

fragola pisze:Przeczytaj swój pożegnalny wpis do niej.


Powtórzyłem to, co sama pisała. Z Bogiem. Nudzi mnie czytać po raz kolejny to samo. Wybacz, chętnie utnę sobie pogaduszkę na jakiś temat, a ten ze mną w roli głównej chyba się wyczerpał ... no chyba, że Ciebie az tak pasjonuje. :mrgreen:

zaczyna mnie śmieszyć jak do prozaicznej sprawy dorabiasz "gębę holokaustu" i zaraz się jeszcze obrazisz :wink:

Pozdrawiam:)

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: Jak rozmawiać na forum na tematy drażliwe?

Postautor: fragola » 2014-01-05, 20:51

Szkoda, bo nie pamiętasz jednak wielu rzeczy i czytasz dyskutantów bardzo pobieżnie. I kiedy napisałeś, że przy dzienniku schodzi Ci 2 godziny rocznie, wmówiłeś mi, że ja twierdzę, że to całe dnie i noce. Taki czarno- biały obraz świata masz, wmawiasz ludziom rzeczy, których nie napisali, lubisz przesadę, pozę. Ja też Ci życzę pogody ducha, ale takiej prawdziwej połączonej z życzliwością, ale też emocjonalnością nie tylko w emotikonach na forum.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Jak rozmawiać na forum na tematy drażliwe?

Postautor: malgala » 2014-01-05, 21:37

fragola pisze:I kiedy napisałeś, że przy dzienniku schodzi Ci 2 godziny rocznie, wmówiłeś mi, że ja twierdzę, że to całe dnie i noce.

fragola, czy to aż takie istotne, że w obu wątkach ten dziennik vuemowi wypominasz?
A nawiasem mówiąc, to po co wpisujecie do dziennika informacje, o których nie mówi rozporządzenie?

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: Jak rozmawiać na forum na tematy drażliwe?

Postautor: fragola » 2014-01-05, 22:00

Malgala, to jest w kontekście dyskusji. Vuem wyszydził i podał jakieś nierealne wyliczanki- 2 godziny na dziennik i w swojej głowie wymyślił, że ja poświęcam noce i dnie. On po prostu dużo rzeczy wymyśla, przypisując mi słowa, których nie napisałam.
Co do Twojego pytania: jest to polecenie dyrekcji. Oczywiście mogę machać rozporządzeniami, wymądrzać się, wygram na pół roku, a od nowego nie będę mieć etatu. Przecież na to nie narzekam, to są głupoty. Piszę o nich, ale nie narzekam. Czasem jestem ciekawa jak w innych szkołach i tyle.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Jak rozmawiać na forum na tematy drażliwe?

Postautor: koma » 2014-01-05, 22:54

Fragola, zapytam z ciekawości - co takiego dyrektor każe wam wypisywać w dzienniku, że zajmuje Ci to dużo więcej czasu niż nam??

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: Jak rozmawiać na forum na tematy drażliwe?

Postautor: fragola » 2014-01-05, 23:18

Vuem w wątku o wychowawstwie napisał, że na poniższe czynności łącznie z liczeniem frekwencji przeznacza 2 godziny w roku.

Co musisz robić na co dzień w dzienniku?
Wpisywać kolejność przedmiotów raz w tygodniu albo miesiącu?
Podliczyć nieobecności i wyliczyć frekwencję? Robisz to godzinami? Nie żartuj.
Jeden miesiąc=4 tygodnie, na to potrzeba minut, nie godzin.

Wyszło Ci więcej niż 2 godziny?

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Jak rozmawiać na forum na tematy drażliwe?

Postautor: vuem » 2014-01-06, 09:56

Fragola, zadano Ci dwa pytania o dziennik.

Dwukrotnie odpowiadasz A VUEM POWIEDZIAŁ TO...

TO WYGLĄDA NA OBSESJĘ!!!! ... ALBO MIŁOŚĆ ;)

Powtarzam, nie poświęcam na dziennik tyle czasu, by narzekać.

Spróbuję rzetelnie wyliczyć.

1. Wpisanie danych i uzupełnienie jakiś tam statystycznych tabelek - ok. 30 minut.

2. Regularnie wpisuję frekwencję w poszczególnych tygodniach, taki tydzień to około 2 minut. Tygodni mamy powiedzmy 35, tak więc poświęcam 70 minut, tj. 1h 10 minut.

3. Frekwencja zbiorcza, w poszczególnych miesiącach i w skali półrocza to może około godziny, lubię sobie kawkę posiorbać, tak więc w skali roku to LEGENDARY 2 HOURS.

4. Dodatkowe wpisy, jakieś nazwy świąt i inne pierdoły, powiedzmy godzina.

RAZEM oceniam pracę z dziennikiem na jakieś 7 godzin rocznie.

PRZYZNAJĘ, ŻE PRZEGIĄŁEM TOTALNIE PISZĄC O 2 GODZINACH, WSZAK 7 TO KOLOSALNA RÓZNICA, A 7 GODZIN ROCZNIE ZABIJA MNIE, MOJĄ RODZINĘ I JEST POWODEM MOJEJ FRUSTRACJI.

W RAMACH PROTESTU WYPISUJĘ SIE Z FORUM, B O MNIE TU NIE ROZUMIEJĄ, A FRAGOLA JEST OKRUTNA.

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: Jak rozmawiać na forum na tematy drażliwe?

Postautor: fragola » 2014-01-06, 10:31

Oczywiście, że totalnie przegiąłeś, pisząc o 2 godzinach rocznie, bo z Twoich wyliczeń wychodzi ponad 3 razy więcej. Ja w tamtym wątku też nie narzekałam, tylko wyśmiałam te 2 godziny. Tamten wątek był generalnie o wychowawstwie i nie dziw się, że te 2 godziny, przy których w tamtej dyskusji uparcie tkwiłeś zapamiętałam.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Jak rozmawiać na forum na tematy drażliwe?

Postautor: vuem » 2014-01-06, 12:16

Pozdrowienia dla tych, co musza miec ostatnie słowo ... choćby po raz szósty powtórzyli to samo.

:D

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Jak rozmawiać na forum na tematy drażliwe?

Postautor: haLayla » 2014-01-06, 16:07

vuem pisze:Pozdrowienia dla tych, co musza miec ostatnie słowo ...


Jak ja chodziłem do szkoły to też były dzienniki :mrgreen:
<3


Wróć do „Uwagi o forum”