REGULAMIN FORUM 45minut.pl

miejsce na wszelkie zażalenia, uwagi, propozycje dotyczące forum

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

igor
Administrator
Posty: 197
Rejestracja: 2007-03-20, 10:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

REGULAMIN FORUM 45minut.pl

Postautor: igor » 2009-04-07, 14:24

REGULAMIN FORUM 45minut.pl

1. FORUM JEST MIEJSCEM WYMIANY MYŚLI I POGLĄDÓW. Postaraj się, aby dyskutując nie robić wycieczek osobistych. Pamiętaj, że jesteś gościem i użytkownikiem, dlatego zachowuj się tak jak przystało na odpowiedzialną osobę.

2. Rejestrując się na forum podaj czy jesteś nauczycielem, uczniem, studentem, czy rodzicem.

3. Uczniowie nie wypowiadają się w dziale „nauczyciel – wychowawca” oraz „nauczycielem być”.

4. Zabronione jest poniżanie oraz obrażanie innych osób.

5. Zabrania się zamieszczania na forum treści antysemickich, rasistowskich, szowinistycznych, pornograficznych i innych zabronionych przez prawo, a także gróźb i nawoływania do przemocy.

6. Forum jest miejscem gdzie można swobodnie dyskutować na tematy określone w opisie poszczególnych FOR.

7. WĄTKI z "wycieczkami osobistymi", krytyką i złośliwościami będą kasowane, a autorzy takich postów otrzymają ostrzeżenia łącznie z możliwością zbanowania.

8. Pisz rzeczowo i konkretnie, tak żeby każdy Cię zrozumiał. Zwracaj uwagę na poprawność językową oraz czytelność zapisu.

9. Nie pisz bez potrzeby dużymi literami, gdyż oznaczają one raczej krzyk i nie nadużywaj tego.

10. Jeśli się zwracasz do danej konkretnej osoby raczej pisz zaimki dużą literą: "Ty", "Ci", "Tobie"... a nie "ty" itp.

11. Nadawaj tematom tytuły, które krótko i rzeczowo będą odzwierciedlać treść w nich zawartą, po których osoba później szukająca czegoś na forum mogła to odnaleźć. Tematy, których tytuły pisane są wielkimi literami będą kasowane.

12. Nie zadawaj pytania, na które już kiedyś została udzielona odpowiedź na forum i zanim je zadasz sprawdź zawsze, czy nie ma na nie odpowiedzi. Jeśli problem będzie już wyjaśniony w innym wątku, administrator może dany temat przenieść lub zamknąć.

13. Posty niepasujące do tematu forum będą przenoszone lub kasowane. Reklamy z postów będą usuwane. Użytkownicy zamieszczający reklamy muszą liczyć się z otrzymaniem ostrzeżeń, do zbanowania włącznie.

14. Na forum nie reklamujemy stron zawierających gotowe materiały dla uczniów w postaci różnych ściąg i opracowań. Nie proponujemy również sprzedaży gotowych prac. Nie zamieszczamy również linków do stron www lub blogów. Własne strony www lub blogi można zamieścić w dziale "Ciekawe strony". Forum jest miejscem wymiany doświadczeń, a nie handlu. Osoby pragnące podzielić się z innymi własnymi materiałami proszone są o zamieszczanie ich w dziale Publikacje.

15. Nie męcz innych użytkowników prywatnymi wiadomościami z prośbą o pomoc. Pamiętaj, że jeśli pytasz używając forum to więcej osób jest w stanie odpowiedzieć i pomóc. Poza tym następna osoba z podobnym problemem będzie wiedziała, co ma zrobić i nie będzie zamęczać o to samo.

16. Nick, avatar, podpis oraz inne informacje w profilu świadczą o Tobie. Nie mogą naruszać regulaminu, obrażać uczucia innych lub zawierać treści powszechnie uznawane za niestosowne.

17. Do wymiany uwag, pytań prywatnych i wszelkich uwag niezwiązanych z tematem winno służyć PW oraz e-mail.

18. Przy wklejaniu obrazków, zdjęć itp. zastanów się, czy wielkość danego obiektu nie utrudni użytkownikom jego poprawnego i szybkiego "otwarcia" lub nie spowoduje tzw. "rozjechania się" obrazu.

19. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane na forum.

20. Jeśli masz problem z forum napisz do administratora. Postaramy się pomóc.

21. Administracja zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian do regulaminu zgodnie z zapotrzebowaniem i kierunkiem rozwoju forum. O wprowadzeniu zmian użytkownicy będą poinformowani.
Ostatnio zmieniony 2013-04-07, 16:14 przez igor, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Uwagi o forum”