"Hot Potatoes" nie tylko dla informatyków :)

czyli jak zaprzyjaźnić się ze swoim komputerem, którego nie można wyrzucić przez okno

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

"Hot Potatoes" nie tylko dla informatyków :)

Postautor: ms.elephant » 2008-01-26, 16:12

Myślę, że kącik informatyka amatora to dobre miejsce do zaproponowania ciekawego programiku dla nauczycieli wszystkich specjalności. Niedawno dowiedziałam się o nim na Podyplomówce "Informatyki" i od razu przypadł mi do gustu.

"Hot Potatoes" - zawiera sześć aplikacji, pozwalających szybko i łatwo tworzyć interaktywne ćwiczenia on line, typu: testy wyboru, krzyżówki, quizy, ćwiczenia z lukami, rozsypanki, itp.

Wersję 6 można ściągnąć ze strony: http://hotpot.uvic.ca/. Poleca się następnie zainstalowanie spolszczenia Hot Potatoes, które można znaleźć w serwisie Lechosława Hojnackiego: http://www.hotpot.hojnacki.net/
Tak przygotowane zadania znajdują zainteresowanie wśród uczniów w różnym wieku.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: "Hot Potatoes" nie tylko dla informatyków :)

Postautor: edzia » 2008-02-08, 17:23

ja to jestem łasa na takie wynalazki, właśnie zagłębiam się w ten program, mam nadzięję, że znajdzie on zastosowanie dla moich zawodowych przedmiotów. Podzielcie się, przydaje się ten program, wykorzystujecie go?

[ Dodano: 13 Luty 2008, 16:01 ]
Nie potrafię sobie spolszczyć tego programu :cry: Niby zainstalowałam to spolszczenie, ale nie wiem czy dobrze, bo po uruchomieniu właściwego programu jest on dalej w wersji angielskiej. Może ktoś mi pomoże?

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: "Hot Potatoes" nie tylko dla informatyków :)

Postautor: dushka » 2008-02-23, 09:05

No gówna strona po angielsku, ale jak robisz choćby krzyżówkę - to już po polsku :)

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: "Hot Potatoes" nie tylko dla informatyków :)

Postautor: edzia » 2008-02-23, 23:38

niestety nie, musiałam coś poknocić


Wróć do „Rady i porady dotyczące codziennej eksploatacji komputera”