Wykorzystanie komputera w przygotowywaniu zadań dla uczniów

czyli jak zaprzyjaźnić się ze swoim komputerem, którego nie można wyrzucić przez okno

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
arte
Posty: 129
Rejestracja: 2007-04-04, 13:10
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wykorzystanie komputera w przygotowywaniu zadań dla uczniów

Postautor: arte » 2008-04-01, 23:44

raczej to drugie(baza), intuicja może płatać figle :)

------
przepraszam za lekkiego OFF-Topa

Awatar użytkownika
jozly
Posty: 38
Rejestracja: 2008-06-01, 18:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Wykorzystanie komputera w przygotowywaniu zadań dla uczniów

Postautor: jozly » 2008-10-24, 11:03

Czy ktoś używa platformy elearningowej Moodle? W majej szkole jest to coś takiego http://www.mrat.cal.pl. Bardzo ciekawe narzędzie, dużo możliwości i - najważniejsze - uczniowie to lubią, chętniej pracują w Internecie, niż na papierze. Dla nauczyciela to oszczednośc czasu, bo jeden kurs można wykorzystywać w kilku klasach, bez kserowania, drukowania itp. W kolejnym roku można kurs zmodyfikować, ale raz zrobiony szkielet pozostaje.

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Re: Wykorzystanie komputera w przygotowywaniu zadań dla uczniów

Postautor: ms.elephant » 2008-10-24, 19:36

Na chwilę obecną nie używam, ale tworzyłam próbkę takiego kursu na studiach podyplomowych. Jeśli w szkole są takie możliwości, a uczniowie mają stały dostęp do Internetu, to Moodle jest godny polecenia. :)

Pani Muzyka
Posty: 50
Rejestracja: 2009-07-12, 00:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Wykorzystanie komputera w przygotowywaniu zadań dla uczniów

Postautor: Pani Muzyka » 2009-07-28, 09:13

W dzisiejszych czasach praca bez komputera to coś niezwykłego dla mnie. Mam 24 lata, znam programy multimedialne, robię prezentacje, "obrabiam" filmy, zdjęcia, tworzę partytury w programach muzycznych. Jestem muzykiem, ale potrafię pisać strony internetowe, jak większość ludzi w moim wieku znam się na komputerze. Wiem, że obecni uczniowie już lepiej się znają ode mnie, trzeba/powinno się za nimi nadążać. ALE.
Co z tego, skoro nie wszystkie klasy w szkole posiadają projektor i ekran, nie zawsze jest do nich dostęp i czasem trzeba z laptopem po sali chodzić, albo prowadzić "suche" lekcje, bo nie ma wyjścia... (pomijając karty pracy tworzone w programach).


Wróć do „Rady i porady dotyczące codziennej eksploatacji komputera”