kto mnie nauczy?

czyli jak zaprzyjaźnić się ze swoim komputerem, którego nie można wyrzucić przez okno

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

edytka.mikulska
Posty: 93
Rejestracja: 2009-09-14, 15:50
Kto: student
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: śląskie

kto mnie nauczy?

Postautor: edytka.mikulska » 2009-09-21, 15:15

Witam. Kto mogłby mi pomoc zrobic zaproszenie? Na przykład takie zeby mozna bylo wydrukowac na papierze fot., zeby wkleic cos zwiazanego z genetyka? Jak to sie robi? Byłabym wdzieczna za pomoc.

Awatar użytkownika
anetakam0
Posty: 66
Rejestracja: 2009-03-08, 08:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: kto mnie nauczy?

Postautor: anetakam0 » 2009-09-21, 15:20

Takie rzeczy robię normalnie w Wordzie.
Możesz wkleić klipart lub dowolną fotkę.
Skoro udało Ci się napisać post na forum, więc myślę, że komputer nie jest dla Ciebie nowością - jakby co to zapraszam na priv- mogę pomóc - ale najprawdopodobniej dopiero wieczorem.
Zostawiaj zawsze po drodze to, co najbardziej cenne: okruchy szczęścia w sercach ludzi.

edytka.mikulska
Posty: 93
Rejestracja: 2009-09-14, 15:50
Kto: student
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: śląskie

Re: kto mnie nauczy?

Postautor: edytka.mikulska » 2009-09-21, 15:32

anetakam0 pisze:Takie rzeczy robię normalnie w Wordzie.
Możesz wkleić klipart lub dowolną fotkę.
Skoro udało Ci się napisać post na forum, więc myślę, że komputer nie jest dla Ciebie nowością - jakby co to zapraszam na priv- mogę pomóc - ale najprawdopodobniej dopiero wieczorem.


Dziekuje z serca. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
anetakam0
Posty: 66
Rejestracja: 2009-03-08, 08:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: kto mnie nauczy?

Postautor: anetakam0 » 2009-09-22, 10:48

ożna np tak:
1. przestawiasz orientację strony na poziom
2. tworzysz okładkę (ja robię od razu dwa egzemplarze - mogę takie same, mogę różne
3. dodaję napisek "ZAPROSZENIE" bądź co tam chcę, mogę literkami mogę ART - nie wiem jak się nazywa ale jest w Wordzie :)

4. "lepię" środek
tutaj dałam Mendla i tekst taki jak sobie chcesz :)

i jak dla mnie NAJTRUDNIEJSZE
drukowanie - tak podać papier żeby druga strona wyszła jak trzeba i żeby można było rozciąć na dwa :) na mojej drukarce ok ale na szkolnej to zawsze na zwykłej kartce najpierw próbuję
jakość wydruku najczęściej na maksymalne ustawienia daję, czasem mniej
drukuję nie na fotograficznym tylko na ozdobnym wizytówkowym - można z połyskiem kupić można ze wzorem - oj wybór nawet u nas na "prowincji" ogromny
Załączniki
2009-09-22_103743.png
środek
2009-09-22_103508.png
okładka
Zostawiaj zawsze po drodze to, co najbardziej cenne: okruchy szczęścia w sercach ludzi.

edytka.mikulska
Posty: 93
Rejestracja: 2009-09-14, 15:50
Kto: student
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: śląskie

Re: kto mnie nauczy?

Postautor: edytka.mikulska » 2009-09-25, 16:34

Dziekuje Ci, ale jak ja mam to stad sciagnac i zapisac. Ja tu widze dwa zaproszenia znaczy dwie kartki a nie chce je razem sklejac tylko zeby bylo na jednej. Jak to sciagnac i zrobic? podeslesz mi na @ i wyjasnisz mi? Prosze z serca.

anetakam0 pisze:ożna np tak:
1. przestawiasz orientację strony na poziom
2. tworzysz okładkę (ja robię od razu dwa egzemplarze - mogę takie same, mogę różne
3. dodaję napisek "ZAPROSZENIE" bądź co tam chcę, mogę literkami mogę ART - nie wiem jak się nazywa ale jest w Wordzie :)

4. "lepię" środek
tutaj dałam Mendla i tekst taki jak sobie chcesz :)

i jak dla mnie NAJTRUDNIEJSZE
drukowanie - tak podać papier żeby druga strona wyszła jak trzeba i żeby można było rozciąć na dwa :) na mojej drukarce ok ale na szkolnej to zawsze na zwykłej kartce najpierw próbuję
jakość wydruku najczęściej na maksymalne ustawienia daję, czasem mniej
drukuję nie na fotograficznym tylko na ozdobnym wizytówkowym - można z połyskiem kupić można ze wzorem - oj wybór nawet u nas na "prowincji" ogromny

edytka.mikulska
Posty: 93
Rejestracja: 2009-09-14, 15:50
Kto: student
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: śląskie

Re: kto mnie nauczy?

Postautor: edytka.mikulska » 2009-09-25, 16:42

juz chyba wiem, moze to trzeba jedna strone odwrocic na droge i wydrukowac to co tu jest


anetakam0 pisze:ożna np tak:
1. przestawiasz orientację strony na poziom
2. tworzysz okładkę (ja robię od razu dwa egzemplarze - mogę takie same, mogę różne
3. dodaję napisek "ZAPROSZENIE" bądź co tam chcę, mogę literkami mogę ART - nie wiem jak się nazywa ale jest w Wordzie :)

4. "lepię" środek
tutaj dałam Mendla i tekst taki jak sobie chcesz :)

i jak dla mnie NAJTRUDNIEJSZE
drukowanie - tak podać papier żeby druga strona wyszła jak trzeba i żeby można było rozciąć na dwa :) na mojej drukarce ok ale na szkolnej to zawsze na zwykłej kartce najpierw próbuję
jakość wydruku najczęściej na maksymalne ustawienia daję, czasem mniej
drukuję nie na fotograficznym tylko na ozdobnym wizytówkowym - można z połyskiem kupić można ze wzorem - oj wybór nawet u nas na "prowincji" ogromny

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: kto mnie nauczy?

Postautor: malgala » 2009-09-25, 17:08

Jedno drukujesz po jednej stronie, a drugie po drugiej na tej samej kartce.
Jak chcesz ściągnąć obrazek to kliknij na nim prawym przyciskiem myszy i wybierz "zapisz obrazek".
Tylko będziesz miała wtedy wszystko jako pliki graficzne.
Zrób sobie coś w tym stylu w wordzie. Masz wzór i teraz tylko ustaw orientację strony, wybierz 2 kolumny i już widzisz co w którym miejscu napisać i gdzie jakiś obrazek wstawić.
Ostatnio zmieniony 2009-09-25, 17:11 przez malgala, łącznie zmieniany 1 raz.

edytka.mikulska
Posty: 93
Rejestracja: 2009-09-14, 15:50
Kto: student
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: śląskie

Re: kto mnie nauczy?

Postautor: edytka.mikulska » 2009-09-25, 17:11

Kiedy ja sie tego naucze. To mam zapisac to co tu jest na stronie?
Moze jakos dam rade. Dziekuje Ci.

malgala pisze:Jedno drukujesz po jednej stronie, a drugie po drugiej na tej samej kartce.
Jak chcesz ściągnąć obrazek to kliknij na nim prawym przyciskiem myszy i wybierz "zapisz obrazek".

Awatar użytkownika
anetakam0
Posty: 66
Rejestracja: 2009-03-08, 08:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: kto mnie nauczy?

Postautor: anetakam0 » 2009-09-25, 20:12

Ot i zanim tu dotarłam sama zrobiłaś - na maila Ci wysłałam projekt (mam nadzieję że doszedł) drukujesz 1. stronkę a potem na tej samej kartce drugą;
tekst oczywiście wpisujesz jaki chcesz :)
Zostawiaj zawsze po drodze to, co najbardziej cenne: okruchy szczęścia w sercach ludzi.


Wróć do „Rady i porady dotyczące codziennej eksploatacji komputera”

cron