internet ale jak?

czyli jak zaprzyjaźnić się ze swoim komputerem, którego nie można wyrzucić przez okno

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

edytka.mikulska
Posty: 93
Rejestracja: 2009-09-14, 15:50
Kto: student
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: śląskie

internet ale jak?

Postautor: edytka.mikulska » 2010-07-23, 12:54

Witam,
chciałabym by mi ktoś doradził jak założyć internet. Mam tel. w era i Windows XP i chciałabym założyć internet. Czy na stacjonarnym komp. będzie dobrze działał internet przenośny? Moja kol. ma w erze neta i płaci za neta 49 zł. Może taki założyć? Bardzo bym chciała by mi ktoś doradził. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: internet ale jak?

Postautor: vuem » 2010-07-23, 16:09

Edytko, wiele zależy od konkretnych dostępnych ofert w Twoim miejscu zamieszkania.

Na pewno nie ma znaczenia jaki masz Windows, czy komputer.

Jeśli mieszkasz w mieście, to raczej taniej dostaniesz łącze z kablówki lub lokalnego providera...i chyba stabilniejsze i prostsze będzie to rozwiązanie.

Ale tylko gdybam, bo nie ma chyba uniwersalnej rady.

Awatar użytkownika
iTulka
Posty: 385
Rejestracja: 2010-05-17, 00:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: internet ale jak?

Postautor: iTulka » 2010-07-23, 19:37

Racja - nie ma jednego, uniwersalnego rozwiązania. Musisz wziąć jeszcze pod uwagę, jakie masz priorytety, czy chodzi Ci o niską cenę, szybkie łącze, czy stały dostęp gdziekolwiek będziesz itd.
Ja od pewnego czasu mam przenośny net w formie małego, sprytnego pen-drive`a i jestem z niego bardzo zadowolona. Kupuję sobie w kasie doładowanie za 30zł miesięcznie - i na moje potrzeby (a nie jestem net-maniakiem) wystarcza. Dodatkowo nie muszę się martwić abonamentem, jak to wcześniej bywało.
Nie chciałabym jednak na forum robić reklamy tej firmie, więc jeśli masz wątpliwości, to na privie chętnie Ci powiem więcej :)

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: internet ale jak?

Postautor: dushka » 2010-07-24, 21:47

Ja mam i laptoczka i stacjonarkę, a net radiowy :) sprawuje się super, a aby na obu kompach był - mamy w domu router bezprzewodowy. Osobiście polecam, z laptokiem mogę po całym otoczeniu się przemieszczać. Dostęp za 54zł 4,3mb.

edytka.mikulska
Posty: 93
Rejestracja: 2009-09-14, 15:50
Kto: student
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: śląskie

Re: internet ale jak?

Postautor: edytka.mikulska » 2010-07-29, 11:02

iTulka pisze:Racja - nie ma jednego, uniwersalnego rozwiązania. Musisz wziąć jeszcze pod uwagę, jakie masz priorytety, czy chodzi Ci o niską cenę, szybkie łącze, czy stały dostęp gdziekolwiek będziesz itd.
Ja od pewnego czasu mam przenośny net w formie małego, sprytnego pen-drive`a i jestem z niego bardzo zadowolona. Kupuję sobie w kasie doładowanie za 30zł miesięcznie - i na moje potrzeby (a nie jestem net-maniakiem) wystarcza. Dodatkowo nie muszę się martwić abonamentem, jak to wcześniej bywało.
Nie chciałabym jednak na forum robić reklamy tej firmie, więc jeśli masz wątpliwości, to na privie chętnie Ci powiem więcej :)


nawet nie wiedziałam, ze tak można. Opowiesz mi jak to jest?

edytka.mikulska
Posty: 93
Rejestracja: 2009-09-14, 15:50
Kto: student
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: śląskie

Re: internet ale jak?

Postautor: edytka.mikulska » 2010-07-29, 11:12

vuem pisze:Edytko, wiele zależy od konkretnych dostępnych ofert w Twoim miejscu zamieszkania.

Na pewno nie ma znaczenia jaki masz Windows, czy komputer.

Jeśli mieszkasz w mieście, to raczej taniej dostaniesz łącze z kablówki lub lokalnego providera...i chyba stabilniejsze i prostsze będzie to rozwiązanie.

Ale tylko gdybam, bo nie ma chyba uniwersalnej rady.


Mieszkam na wsi ale przy głównej ulicy. Nie wiem czy mam zamówić ten w erze za 49 zł. Chciałabym byc pewna bo sie podpisuje umowę na dwa lata.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: internet ale jak?

Postautor: vuem » 2010-07-29, 11:42

To jest internet stacjonarny na łączach TP, czyli masz telefon stacjonarny. Czy się bardziej opłaca niż np. Neostrada, nie wiem.
Cena za internet do 1Mb/s nie jest wg mnie wygórowana.

Może w TP SA zapytać ile Cie będzie kosztowało takie łącze.

Nie ma Edytko człowieka, który by na swoje łącze internetowe nie narzekał...no nie licząc tych, co wszystko mają najlepsze :mrgreen:

edytka.mikulska
Posty: 93
Rejestracja: 2009-09-14, 15:50
Kto: student
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: śląskie

Re: internet ale jak?

Postautor: edytka.mikulska » 2010-07-29, 13:52

vuem pisze:To jest internet stacjonarny na łączach TP, czyli masz telefon stacjonarny. Czy się bardziej opłaca niż np. Neostrada, nie wiem.
Cena za internet do 1Mb/s nie jest wg mnie wygórowana.

Może w TP SA zapytać ile Cie będzie kosztowało takie łącze.

Nie ma Edytko człowieka, który by na swoje łącze internetowe nie narzekał...no nie licząc tych, co wszystko mają najlepsze :mrgreen:


Nie mam tel stacjonarnego.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: internet ale jak?

Postautor: vuem » 2010-07-29, 14:44

No to blueconnect, czy jak to się tam u nich w Erze nazywa.

Jedyna alternatywą chyba byłaby internet droga radiową, ale pewnie i jakość i cena byłaby podobna.

Bierz i się nie zastanawiaj. Potem będziesz mieć czas na rozmyślania, ocene i opinię...ewentualnie, by żałować i złorzeczyć :wink:

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: internet ale jak?

Postautor: malgala » 2010-07-29, 14:45

edytka.mikulska pisze:Nie mam tel stacjonarnego.

Ale może w Twojej miejscowości działa neostrada? Dowiedz się w TP. Teraz podobno można podłączyć neostradę bez telefonu stacjonarnego.

malgosi35
Posty: 126
Rejestracja: 2007-05-23, 17:51

Re: internet ale jak?

Postautor: malgosi35 » 2010-07-29, 22:55

Najlepiej było by wypróbować ,,zasięg'' w twojej miejscowości. Każda sieć chwali się swoimi mapami zasięgu a gdy wyjedzie się ,,na wieś'' to bardzo różnie z tym bywa. Jeśli są u was telefony stacjonarne a nie zależy ci na przenoiśnym dostępie to najbardziej stabilnym łączem jest neostrada. Ja mam na lapku iPlusa i przez dwa lata męczyłam się strasznie, po dwóch latach groźba rezygnacji spowodowałam rawdopodobnie,,przełączenie mnie na lepsze łącze'' bo mniej się męcze.
Teraz z lapkiem siedzę na wsi i czieszę się jak złapię internet.
Ps. Masz kartę sieciową?
Małgorzata

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: internet ale jak?

Postautor: vuem » 2010-07-30, 07:49

malgala pisze:Teraz podobno można podłączyć neostradę bez telefonu stacjonarnego.


No na stronie TP napisano, że "jeśli nie masz linii telefonicznej, to i tak możesz zamówić neostradę, opłata za utrzymanie linii wynosi 29 PLN.

Czyli telefonu stacjonarnego mieć nie musisz, ale "utrzymywać linię" trzeba :wink: ...jeden czort.


Wróć do „Rady i porady dotyczące codziennej eksploatacji komputera”