JAK dalej naprawic?

czyli jak zaprzyjaźnić się ze swoim komputerem, którego nie można wyrzucić przez okno

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

edytka.mikulska
Posty: 93
Rejestracja: 2009-09-14, 15:50
Kto: student
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: śląskie

JAK dalej naprawic?

Postautor: edytka.mikulska » 2010-07-29, 11:20

Witam,
miałam na kompie tylko tapetę, bo mi sie wszystkie ikonki usunęły i mi ktoś naprawił i stwierdził ze było dużo wirusów. Teraz nie mogę nic drukować ani płytka mi nic nie działa. Nie mogę nic słuchać ani oglądać. To co to dalej trzeba zrobić? Kiedyś jak wkładałam płytkę to mi sie od razu otwierała a teraz nie. Jak ja mam to naprawić? Czy cos znowu trzeba wgrywać? Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: JAK dalej naprawic?

Postautor: vuem » 2010-07-29, 11:30

Jeśli "ktoś naprawił" oznacza format, to zapewne tak. Musisz zainstalować stosowne programy, czy drukarkę.
By sprawdzić wejdź w menu albo panel sterowania i sprawdź jakie programy masz zainstalowane.

Czy po wejściu w Mój Komputer "widzisz" płytę w napędzie i po 2-kliku płyta się uruchamia? Jeśli tak, to masz wyłączone autoodtwarzanie - jest to jakaś tam ochrona przed automatycznym instalowaniem się syfu z płyt, czy pendrive'ów. Teraz zanim odtworzysz cokolwiek z jakiegoś nośnika, możesz go przeskanować antywirusem....którego chyba nie masz, co?

Jeśli natomiast komputer płyty "nie widzi", to raczej wina płyty lub napędu niż oprogramowania.

edytka.mikulska
Posty: 93
Rejestracja: 2009-09-14, 15:50
Kto: student
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: śląskie

Re: JAK dalej naprawic?

Postautor: edytka.mikulska » 2010-07-29, 13:49

vuem pisze:Jeśli "ktoś naprawił" oznacza format, to zapewne tak. Musisz zainstalować stosowne programy, czy drukarkę.
By sprawdzić wejdź w menu albo panel sterowania i sprawdź jakie programy masz zainstalowane.

Czy po wejściu w Mój Komputer "widzisz" płytę w napędzie i po 2-kliku płyta się uruchamia? Jeśli tak, to masz wyłączone autoodtwarzanie - jest to jakaś tam ochrona przed automatycznym instalowaniem się syfu z płyt, czy pendrive'ów. Teraz zanim odtworzysz cokolwiek z jakiegoś nośnika, możesz go przeskanować antywirusem....którego chyba nie masz, co?

Jeśli natomiast komputer płyty "nie widzi", to raczej wina płyty lub napędu niż oprogramowania.


mi pokazuje ze niby drukarka zainstalowana jest, ale nie drukuje jakos. Antywirusa mam. Czemu ja sama nie umiem tego naprawić? Niby wszystko tam jest. Kiedy ja się nauczę? Dziękuje ze mi pomagasz.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: JAK dalej naprawic?

Postautor: vuem » 2010-07-29, 14:56

Spokojnie.

Z płytą jak rozumiem sprawa wyjaśniona?

Przejdźmy do drukarki. Co to znaczy, że nie drukuje? Wychodzą białe niezadrukowane kartki, drukarka w ogóle nie reaguje na polecenie drukuj?

edytka.mikulska
Posty: 93
Rejestracja: 2009-09-14, 15:50
Kto: student
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: śląskie

Re: JAK dalej naprawic?

Postautor: edytka.mikulska » 2010-08-05, 14:03

vuem pisze:Spokojnie.

Z płytą jak rozumiem sprawa wyjaśniona?

Przejdźmy do drukarki. Co to znaczy, że nie drukuje? Wychodzą białe niezadrukowane kartki, drukarka w ogóle nie reaguje na polecenie drukuj?


witam,
nie patrzyłam do koma w tym tyg. Płyta mi chyba jeszcze nie działa a drukarka nie reaguje na polecenie drukuj. Dziękuje za cierpliwość.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: JAK dalej naprawic?

Postautor: vuem » 2010-08-05, 14:25

Edytko,

Krok 1.

Jeśli płyta się automatycznie po włożeniu nie otwiera/uruchamia, to po jej włożeniu otwórz Mój KOmputer i zobacz, czy ikonka tego napędu (to ta szufladka, gdzie wkładasz płytę) w tym folderze sie zmienia w np. taki obrazek płyty.
Kliknij dwukrotnie na tę ikonkę i jeśli działa, to znaczy, że masz wyłączone autoodtwarzanie, co nie jest awarią, tylko umożliwienie Ci przeskanowania płyty/pendrive'a/przenośnego dysku przed otwarciem jego zasobów, co umożliwia ochronę przed zainfekowanie z takiego źródła.

Jeśli ikonka w Mój Komputer się nie zmienia, dwuklik płyty nie otwiera, popróbuj z inną płytą. Może to wada płyty.

Jeśli doszłaś do tego momentu i nic, to dopiero najpewniej oznacza...najprawdopodobniej wade sprzętową.

Za cierpliwość nie dziękuj, jestem nauczycielem, a ten typ tak już ma...no na ogół :mrgreen:

edytka.mikulska
Posty: 93
Rejestracja: 2009-09-14, 15:50
Kto: student
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: śląskie

Re: JAK dalej naprawic?

Postautor: edytka.mikulska » 2010-08-05, 14:57

vuem pisze:Edytko,

Krok 1.

Jeśli płyta się automatycznie po włożeniu nie otwiera/uruchamia, to po jej włożeniu otwórz Mój KOmputer i zobacz, czy ikonka tego napędu (to ta szufladka, gdzie wkładasz płytę) w tym folderze sie zmienia w np. taki obrazek płyty.
Kliknij dwukrotnie na tę ikonkę i jeśli działa, to znaczy, że masz wyłączone autoodtwarzanie, co nie jest awarią, tylko umożliwienie Ci przeskanowania płyty/pendrive'a/przenośnego dysku przed otwarciem jego zasobów, co umożliwia ochronę przed zainfekowanie z takiego źródła.

Jeśli ikonka w Mój Komputer się nie zmienia, dwuklik płyty nie otwiera, popróbuj z inną płytą. Może to wada płyty.

Jeśli doszłaś do tego momentu i nic, to dopiero najpewniej oznacza...najprawdopodobniej wade sprzętową.

Za cierpliwość nie dziękuj, jestem nauczycielem, a ten typ tak już ma...no na ogół :mrgreen:


Sprawdzę jeszcze w domu, ale wydaje mi sie ze jak otwieram moj komputer to tam nie ma CD. Dzięki.

edytka.mikulska
Posty: 93
Rejestracja: 2009-09-14, 15:50
Kto: student
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: śląskie

Re: JAK dalej naprawic?

Postautor: edytka.mikulska » 2010-08-27, 12:31

vuem pisze:Edytko,

Krok 1.

Jeśli płyta się automatycznie po włożeniu nie otwiera/uruchamia, to po jej włożeniu otwórz Mój KOmputer i zobacz, czy ikonka tego napędu (to ta szufladka, gdzie wkładasz płytę) w tym folderze sie zmienia w np. taki obrazek płyty.
Kliknij dwukrotnie na tę ikonkę i jeśli działa, to znaczy, że masz wyłączone autoodtwarzanie, co nie jest awarią, tylko umożliwienie Ci przeskanowania płyty/pendrive'a/przenośnego dysku przed otwarciem jego zasobów, co umożliwia ochronę przed zainfekowanie z takiego źródła.

Jeśli ikonka w Mój Komputer się nie zmienia, dwuklik płyty nie otwiera, popróbuj z inną płytą. Może to wada płyty.

Jeśli doszłaś do tego momentu i nic, to dopiero najpewniej oznacza...najprawdopodobniej wade sprzętową.

Za cierpliwość nie dziękuj, jestem nauczycielem, a ten typ tak już ma...no na ogół :mrgreen:


Patrzyłam w domu jak to jest. Wkładam płytę np z filmem pt,,Wyśnione życie aniołów" i jak wejde w ,,moj komputer" to tę płytę tam widać ale sie nie otwiera jak na nia kliknę, coś tam nie odczytuje. Instalowałam aparat do zdjęć i tez nie mogę wgrać zdjec ani drukarka mi nic nie drukuje, ale ksero działa. To co mam zrobić?

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: JAK dalej naprawic?

Postautor: edzia » 2010-08-27, 17:35

Weź, dziewczyno, znajdź jakiegoś niewirtualnego informatyka, przyprowadź go do tego twojego komputera, zapłać mu i niech ci to wszystko ponaprawia. Przez forum naprawdę nie wszystko się da wytłumaczyć nawet i komuś bardziej rozgarniętemu.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: JAK dalej naprawic?

Postautor: vuem » 2010-08-27, 18:20

Edziu, będzie się na koszty narażać. Niechaj zwinie z podwórka jakiegoś 12-latka i jej w mig, za paczkę chipsów ustawi.

Edytko, tak nie damy rady.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: JAK dalej naprawic?

Postautor: vuem » 2010-08-27, 18:26

A pomoc sąsiedzka? Co to juz młodzież dzisiejsza nie potrafi zrobić niczego bezinteresownie? Trzeba by nad nią popracować... :wink:


Wróć do „Rady i porady dotyczące codziennej eksploatacji komputera”