Detective stories jak w NEF elementary

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

amberino
Posty: 20
Rejestracja: 2010-07-26, 17:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Detective stories jak w NEF elementary

Postautor: amberino » 2012-03-29, 09:56

Pracuję z jedną z grup na podręcznikach New English File Elementary. Nie są oni wybitnie zdolni i pracują dość wolno.
Jednakże, ostatnio przerabiany rozdział, który przedstawia czas Past Simple za pomocą historii o zabójstwie bardzo ich zafascynował. :)
Zaangażowali się w zajęcia jak nigdy dotąd. Prosili o wiecej takich lekcji.
Oczywiście, jeśli jest coś co im się podoba, chciałabym móc to wykorzystać.

W związku z tym, czy znacie materiały o podobnej tematyce na ten właśnie poziom? Może jakieś inne podręczniki do nauki dla dorosłych/ uczniów szkoły średniej mają podobny rozdział?

Niestety ten poziom bardzo zawęża mi krąg poszukiwań. O ile mi wiadomo nie ma żadnych przeróbek Detective Monk'a, czy Elementary Dear Watson. A co z Agathą Cristie, czy Sherlockiem Holmsem? Zna ktoś coś na max pre-intermediate level?

upieczona.anglistk
Posty: 233
Rejestracja: 2008-10-12, 10:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: Detective stories jak w NEF elementary

Postautor: upieczona.anglistk » 2012-04-24, 17:12

Ciekawe historyjka kryminalna znajduję się w "New Opportunities" Elementary, wyd. Longman (wydanie sprzed reformy), str. 131

upieczona.anglistk
Posty: 233
Rejestracja: 2008-10-12, 10:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: Detective stories jak w NEF elementary

Postautor: upieczona.anglistk » 2012-04-24, 17:57

"Connections 3", wydanie przedegzaminacyjne, wydawnictwo "Oxford", str.88
"Connections 3", wydanie przedegzaminacyjne, str. 22

Zawsze możesz coś sama napisać, ewentualnie coś przerobić. Albo na przyklad przygotować worksheeta do jakiegoś odcinka "Detective Monk" albo "Castle"

Wiem, że z wydawnictwa Longman-Pearson są jakieś readersy na poziomie elementary na tematy "kryminalne". Jeśli chcesz podam Ci jakieś tytuły.

abilidian
Posty: 123
Rejestracja: 2010-01-19, 21:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Detective stories jak w NEF elementary

Postautor: abilidian » 2012-04-29, 20:56

upieczona.anglistk pisze:"Connections 3", wydanie przedegzaminacyjne, wydawnictwo "Oxford", str.88
"Connections 3", wydanie przedegzaminacyjne, str. 22

Zawsze możesz coś sama napisać, ewentualnie coś przerobić. Albo na przyklad przygotować worksheeta do jakiegoś odcinka "Detective Monk" albo "Castle"

Wiem, że z wydawnictwa Longman-Pearson są jakieś readersy na poziomie elementary na tematy "kryminalne". Jeśli chcesz podam Ci jakieś tytuły.


Wiesz chyba mam książkę całą z obrazkami do opowiadań, tylko muszę poszukać.

upieczona.anglistk
Posty: 233
Rejestracja: 2008-10-12, 10:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: Detective stories jak w NEF elementary

Postautor: upieczona.anglistk » 2012-05-02, 14:32

właśnie mi się przypomniało, że mam książkę z krótkimi opowiadaniami na poziomie elementary, co prawda nie są to opowiadania kryminalne, ale historyjki są krótkie, proste i często zawierają zaskakujące punch lines

abilidian podaj tytuł Twojej książki

abilidian
Posty: 123
Rejestracja: 2010-01-19, 21:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Detective stories jak w NEF elementary

Postautor: abilidian » 2012-05-03, 09:42

upieczona.anglistk pisze:właśnie mi się przypomniało, że mam książkę z krótkimi opowiadaniami na poziomie elementary, co prawda nie są to opowiadania kryminalne, ale historyjki są krótkie, proste i często zawierają zaskakujące punch lines

abilidian podaj tytuł Twojej książki


Timesaver storyboard - jeżeli będziesz miała problem ze znalezieniem, to służę pomocą :)

abilidian
Posty: 123
Rejestracja: 2010-01-19, 21:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Detective stories jak w NEF elementary

Postautor: abilidian » 2012-05-03, 10:17

upieczona.anglistk pisze:właśnie mi się przypomniało, że mam książkę z krótkimi opowiadaniami na poziomie elementary, co prawda nie są to opowiadania kryminalne, ale historyjki są krótkie, proste i często zawierają zaskakujące punch lines

abilidian podaj tytuł Twojej książki


Kurde widzę po tej książce, że to jednak nie jest wyższy poziom niż elementary :/

Kshyhu
Posty: 19
Rejestracja: 2011-02-12, 12:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język rosyjski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Detective stories jak w NEF elementary

Postautor: Kshyhu » 2012-05-09, 10:05

A może coś z Mary Glasgow Magazines? Oni mają naprawdę duży wybór, a na dodatek oferują swoje Timesavery w praktycznie całej "rozpiętości" poziomów.

http://images.scholastic.co.uk/assets/a ... 116740.pdf


Wróć do „Języki obce”