PODRĘCZNIKI - j. angielski (SP klasy I - III)

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Polecam podręcznik

Bingo [PWN]
1
2%
Bugs [Macmillan]
9
20%
Eko and Friends [Pearson Longman]
0
Brak głosów
English Adventure [Pearson Longman]
10
22%
Fairyland [Express Publishing]
3
7%
Footprints [Pearson Longman]
0
Brak głosów
Happy House/Street [Oxford University Press]
1
2%
Hello [PWN]
0
Brak głosów
Hocus Pocus [PWN]
0
Brak głosów
Hurray [WSiP]
0
Brak głosów
Incredible English [Oxford University Press]
2
4%
Join Us For English [Cambridge]
0
Brak głosów
Let's Play [Nowa Era]
0
Brak głosów
Primary Kid's Box [Cambridge]
1
2%
Set Sail/Sail Away [Express Publishing]
0
Brak głosów
Smart Junior [Mm Publications]
1
2%
Sparks [Oxford University Press]
7
15%
Stardust [Oxford University Press]
0
Brak głosów
Superworld [Macmillan]
1
2%
Treetops [Oxford University Press]
7
15%
Twister [PWN]
0
Brak głosów
Way Ahead [Macmillan]
0
Brak głosów
Welcome Kids [Express Publishing]
0
Brak głosów
Yazoo [Pearson Longman]
0
Brak głosów
Inny [Inny]
3
7%
 
Liczba głosów: 46

Pola_28
Posty: 32
Rejestracja: 2013-05-24, 19:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

podręczniki

Postautor: Pola_28 » 2014-02-22, 15:12

Witam,
Czy ktoś może polecić mi dobre podręczniki z j. angielskiego do klas 1-3 i 4-6. Chodzi mi o podręczniki które nie będą bardzo trudne ani też bardzo łatwe , tak po środku, a materiał w nich będzie przejrzysty, ćwiczenia do podręcznika adekwatnie dobrane tak by uczniowie nie mieli z nimi problemów po przerobieniu materiału z podręcznika.

Pola_28
Posty: 32
Rejestracja: 2013-05-24, 19:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski (SP klasy I - III)

Postautor: Pola_28 » 2014-02-22, 15:30

czy ktoś korzystał z maxi taxi ? czy możecie polecić ten podręcznik?

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski (SP klasy I - III)

Postautor: dushka » 2014-02-22, 15:53

Do 1-3 wg mnie Bugs - ma 2 poziomy trudności, ale... teraz nie wiem w sumie czy będzie go można używać :] patrząc na to, co MEN wymyśla.

werygud
Posty: 14
Rejestracja: 2012-09-12, 13:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

New Sparks Plus. Czy ktoś z Wam pracuje na tym podręczniku?

Postautor: werygud » 2014-03-15, 21:05

Czy ktoś z Was pracuje na tym podręczniku?

Pracuje na nim, ale.. kiedy porównuje ten podręcznik do innych, to.. ten jakby był zubożały. Pracuje na nim pierwszy rok i nie wiem czy go nie zmienic na inny..

Czy ktoś pracował całe trzy lata na tym podręczniku? Jak radzą sobie potem dzieci w klasie 4?

Nie wiem czy zmieniać czy zostawic..

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

New English Adventure

Postautor: Kamila86 » 2014-04-25, 19:34

Nie miałam styczności ze starą wersją tego kursu i mam pytania do osób, które korzystają z English Adventure i widziały jej nową wersję: Czym się New E. Adventure różni od E.Adventure? czy jest może lepsza? I przede wszystkim, czy materiału zawartego w środku nie jest za dużo?? 8 rozdziałów to wg mnie bardzo dużo, każdy rozdział to minimum 8 lekcji, czyli jeden miesiąc. Czy w starej wersji też tyle było? Wyrabialiście się? Nie jest to za dużo dla dzieci? A od września z 6-latkami nie da rady przesiedzieć dużo czasu z książką w ławce. Z nimi trzeba ciągle powtarzać. Mam małe doświadczenie i nie wiem jak to wygląda w rzeczywistości, ale obawiam się, że dzieci zostaną przytłoczone dużą ilością materiału. A przecież to tylko 2 godz, w tygodniu, dużo lekcji przepada.
Czekam na wasze opinie.

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski (SP klasy I - III)

Postautor: Andulencja » 2014-04-26, 18:36

Nowego nie widziałam, ale stary też miał 8 i na pewno nie za dużo. Ja często nawet dodaję materiały od siebie.

Z tego co powiedział przedstawiciel (będę się z nim widzieć po majowym weekendzie) nowy ma być pozbawiony elementów do rysowania, wklejania, kolorowania.
I tak tego nie lubiłam, bo źle się rysuje na śliskich stronach i zazwyczaj dzieciaki rysują na kartkach a nie w książkach

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski (SP klasy I - III)

Postautor: Kamila86 » 2014-04-27, 11:04

W podręczniku jest mało do wklejania i troszkę do rysowania, ale w ćwiczeniach rysowania i kolorowania jest dużo.

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski (SP klasy I - III)

Postautor: Kamila86 » 2014-05-23, 23:12

Zmień sobie na Super Sparks, jest bogatszy, więcej słówek.
Ze Sparksa uczę tylko obecnie w 3 klasie, mnie się podoba, choć mogłoby być troszkę więcej słówek.

asiulec
Posty: 1
Rejestracja: 2014-07-25, 20:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski (SP klasy I - III)

Postautor: asiulec » 2014-07-25, 20:17

Ja mam sentyment to Oxfordu i ich propozycji dla klas 1-3 i wybrałam Oxford Explorers 1. Przypomina mi trochę Incredible English, a to duży plus :wink:

Przyznam szczerze, że najbardziej spodobało mi się, że nie ma w 1 klasie i znów za rok rozdziału tematycznego części ciała czy też jedzenie.

Do tej pory pracowałam na English Adventure i bardzo się umęczyłam. Nie wszystkie ćwiczenia, zwłaszcza w 3 części były dla mnie jasne i zrozumiałe :wink:

Jak będzie z Oxford Explorers? Jestem pełna optymizmu :wink:
Jestem bardzo zadowolona z zakresu słownictwa, materiałów dodatkowych i oprogramowania interaktywnego! Karty obrazkowe są prześliczne, karty wyrazowe bardzo czytelne - na szczęście przyjazna oku czcionka :wink:

Ktoś jeszcze wybrał ten kurs?!

gramma
Posty: 18
Rejestracja: 2014-07-07, 12:58
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: lubelskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski (SP klasy I - III)

Postautor: gramma » 2014-08-01, 13:37

Asiulec, a co Cię umęczyło w English Adventure? Moje dzieciaki uwielbiały tą serię. Wprawdzie nie wszystkie bajki znały, ale widziałam, jak im się oczy świeciły na widok kadrów z bajek disneya. Dlatego z przyjemnością przechodzę teraz na nową edycję, ma dużo ćwiczeń i bardziej aktualne filmy. Podobno w jednej części jest Kraina Lodu :)

A nie wiecie jak będą zmieniane podręczniki dla I-III? Podobno niedługo ma wejść przepis, że podręczniki mają być na kilka lat, bez naklejek, wycinanek, pisania po śladzie itp.

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski (SP klasy I - III)

Postautor: Kamila86 » 2014-08-01, 20:17

Już wszedł ten przepis. Byłam na szkoleniu i mówili, że przez najbliższy rok obowiązywać będą podręczniki te które już są, z najklejkami, kolorowankami itd. Dofinansowanie będzie dla klasy 1. W roku 2015/16 będzie po raz drugi dofinansowanie dla klasy I, z tym że już na podręczniki bez naklejek i będę one obowązywać przez 3 lata. Dofinansowanie będzie także dla klasy II. W 2016/17 kolejna dotacja dla klasy III.
Nie wiem kiedy wprowadzą dofinansowanie dla IV-VI ale od któregoś roku na podręczniki dla klasy IV mają przeznaczyć 140zl a na ćwiczenia 25zł. Oczywiście do podziału na wszystkie przedmioty.
Ciekawe czy wydawnictwa zbankrutują.

halina77
Posty: 3
Rejestracja: 2014-05-03, 07:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski (SP klasy I - III)

Postautor: halina77 » 2014-08-24, 08:25

Pracowałam przez rok na Super Sparks 1 (I klasa) i New Sparks Plus 2 i 3 (klasa II i III). Zdecydowanie lepsze Super Sparks, więcej zadań utrwalających, powtórzeniowych, dużo słuchania, obszerny materiał audio i miłe dla ucha piosenki. Co do pozostałych dwóch zdecydowanie gorzej. Za mało ćwiczeń i propozycji zabaw, adio uboższe... za każdym razem czułam niedosyt. I to dość prosty kurs dla niewymagających. Fajnie się sprawdzi przy 2 godz tyg dla przeciętnej klasy

matang
Posty: 35
Rejestracja: 2009-07-24, 13:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski (SP klasy I - III)

Postautor: matang » 2015-04-08, 13:57

Witam!
Czy pracuje ktoś z Treetops lub Oxford Explorers? Czy jesteście zadowoleni? Ja mam obecnie w I klasie New English Adventure i chcę zmienić, bo brakuje mi ćwiczeń interaktywnych dla uczniów, takich do samodzielnej pracy. A Oxford ma chociażby na swojej stronie i to mnie kusi. Wcześniej miałam New Sparks, ale wydawał mi się za ubogi.
Pozdrawiam

succubi
Posty: 21
Rejestracja: 2011-10-02, 18:53
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski (SP klasy I - III)

Postautor: succubi » 2015-05-28, 20:35

Przyglądaliście się już wersjom wieloletnim wiodących podręczników? Ja trochę się rozejrzałam i stwierdzam, że praca z nimi będzie wymagała od nas dużo więcej zaangażowania, natomiast dzieci będą miały mniej urozmaicone zadania. Owszem, ktoś może powiedzieć, że wystarczy dawać dodatkowe kserówki itd., ale mnie to nie przekonuje bo niestety mam dość ograniczony dostęp do ksera, więc kserowanie na każdą lekcję nie wchodzi w rachubę.

Czy Wy już wybraliście podręczniki do klasy 1 i 2? Bo ja nadal sie waham. Oferty wydawnictw są albo jeszcze niepełne albo już dość drogie (mam tu na myśli zestawy nauczycielskie - tak, na ceny też zwracam uwagę).

Zastanawiałam sie nad Super Sparks, ale po porównaniu jego starszych wersji stwierdzam, że zmiany do tej pory były kosmetyczne (w wieloletnich zresztą też) i jedynie ćwiczenia poprawili na plus bo jest więcej zadań. W SS1 w książce po prostu do połowy podręcznika wyrzucili słowa pisane. To jest podręcznik, który mamy na rynku od 10 lat. A trochę się w edukacji zmieniło: mamy dzieci rok młodsze, niepiszące. A wydawnictwo raptem wywala z ksiązki kolorowanki, rysowanki i pozbawia 3 rozdziały slówek pisanych. I to byłoby na tyle "dostosowania" ksiazki do potrzeb 6-latków. Nie odnosicie podobnego wrażenia? A może jednak ktoś pochwali tego Sparksa, czy uzasadni wybór jakiegoś innego podręcznika w taki sposób, żeby i tym niezdecydowanym pomóc wybrać? :D

PS. Kolejna kwestia dot. wyboru podręcznika to ilość godzin. Ja mam tylko 2h/tyg. i przeladowane ksiazki odpadaja. Znacie jakąś fajną, nieprzeładowaną materiałem książkę, do której dzieci będą chętnie zaglądać, a przy tym nauczyciel nie zbankrutuje na zestaw nauczycielski, flashcardy itd.? Polecajcie i argumentujcie Szanowni Pedagodzy!

Pozdrawiam serdecznie :crazy:

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski (SP klasy I - III)

Postautor: Kamila86 » 2015-05-29, 15:36

Ja korzystam z New English Adventure, początkowo mi się podobała, ale pomału zaczynam się do niej zniechęcać. Wg mnie jest przeładowana, do pierwszej klasy jest za dużo wszystkiego, a z kolei w drugiej i trzeciej jest trochę rzeczy zbędnych. Mam 2 godziny tygodniowo i się nie wyrabiam. 8 rozdział w pierwszej chyba tylko zdążę liznąć, a są tam fajne rzeczy. Powinno to być jakoś lepiej rozłożone na trzy lata. Wieloletnia wersja też do mnie nie przemawia, zadania typu powtórz i wskaż, narysuj w zeszycie, bleeh. Ćwiczenia powinny być zmienione dużo dużo bardziej, więcej historyjek, gier na speaking. Bez tego podręcznik już nie jest atrakcyjny, kolorowe ładne obrazki to za mało. Od przyszłego roku podręcznik będzie grał drugie albo i trzecie skrzypce niestety.


Wróć do „Języki obce”