PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Polecam podręcznik

Bingo [PWN]
0
Brak głosów
Fairyland [Express Publishing]
0
Brak głosów
Follow Me [WSiP]
0
Brak głosów
Friends [Pearson Longman]
0
Brak głosów
Go For Poland [Pearson Longman]
0
Brak głosów
Hot Spot [Macmillan]
2
11%
Look! [Pearson Longman]
0
Brak głosów
Maxi Taxi [PWN]
0
Brak głosów
New English Zone [Oxford University Press]
0
Brak głosów
Project [Oxford University Press]
1
6%
Sky High [Pearson Longman]
0
Brak głosów
Smart Junior [MM Publications]
0
Brak głosów
Starland [Express Publishing]
1
6%
Steps In English [Oxford University Press]
6
33%
Superkids [Macmillan]
0
Brak głosów
Tempo [Macmillan]
0
Brak głosów
Welcome [Express Publishing]
0
Brak głosów
Welcome Friends [Express Publishing]
0
Brak głosów
Winners [Oxford University Press]
2
11%
Today! [Pearson]
3
17%
Team up. [Oxford]
2
11%
Inny [Inny]
1
6%
 
Liczba głosów: 18

yndigo
Posty: 1
Rejestracja: 2012-11-21, 12:59
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: yndigo » 2012-11-21, 13:10

A mnie się na Stepsach bardzo dobrze pracuje. W zeszłym roku trochę się bałam, bo przy dwóch godzinach w tygodniu w 4 klasie nie zrealizowałabym całego poziomu 1. Teraz przy trzech godzinach uważam, że jest w sam raz. Chociaż, jak poprzedniczki, nie zdaję wszystkiego, tylko dobieram do klasy. Ćwiczenia dodatkowe tylko dla szybszych. Nie zawsze project czy piosenka. (Z kulturówki jednak nie potrafię zrezygnować, bo jest naprawdę fajna). Jednak idąc głównym materiałem, i to z baaardzo przeciętną klasą jestem w stanie spokojnie wszystko przerobić nie idąc "po łebkach". A że klasy różne to wiadomo. Czasem mam wrażenie, że dla niektórych to nie ma dobrego podręcznika. Możnaby tłuc zaimki przez trzy lata, a i tak na koniec nie umieją...

Ten podręcznik jest reklamowany jako nadający się dla zróżnicowanych poziomowo klas i chyba stąd to wrażenie chaosu. Takie trochę dla każdego coś dobrego. Też miałam takie wrażenie na początku, że chaos i wszystko na raz. Ale wystarczy przejść przez pierwsze unity. Teraz bym już nie wróciła do poprzednich podręczników.

matang
Posty: 35
Rejestracja: 2009-07-24, 13:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: matang » 2014-03-31, 19:35

Witam,

Czy ktoś korzysta z Discover English? Jakie opinie na temat podręcznika? Kusi mnie eText czy jakoś tak, bo akurat mam nieliczną IV klasę i udało by się korzystać z tabletów podczas lekcji. Biorę pod uwagę też Today Pearsona, ale brakuje mi tłumaczenia wyrażeń typu English today na język polski :( co jest zrobione fajnie w Evolution. Ale Evolution nie wiem czy nie za łatwa, czy wystarczająco przygotuje dzieci do sprawdzianu.

Będę wdzięczna za opinie. :)

Pozdrawiam,
Kamila

DIPPY16
Posty: 77
Rejestracja: 2013-09-01, 14:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: DIPPY16 » 2014-04-02, 23:01

Ja mam teraz Look! i też zastanawiam się czy nie za dużo tam gramatyki jest i po prostu widzę po testach że dzieci radzą sobie średnio z tym podręcznikiem. Jeszcze w 4 klasie tragedii nie ma bo zagadnienia gramatyczne są dość proste ale w 5-tej klasie to już jest większy problem.

anglistka123
Posty: 8
Rejestracja: 2014-03-25, 22:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: anglistka123 » 2014-04-06, 21:27

[quote="matang"

Ale Evolution nie wiem czy nie za łatwa, czy wystarczająco przygotuje dzieci do sprawdzianu.
[/quote]
zastanawiałam się dokladnie nad tym samym, evolution w porownaniu z innymi podręcznikami wydaje mi sie dziwnie proste

werygud
Posty: 14
Rejestracja: 2012-09-12, 13:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: werygud » 2014-04-17, 20:24

Dziewczyny moze to i lepiej ze jest mniej materiału. W koncu test szostoklasisty nie jest trudny. Ja uwazam ze w tych książkach trudniejszych jest za duzo materiału i ostatecznie dzieci przeciętne slabo sobie radza. Lepiej wg mnie podrecznik z mniejsza iloscia materiału, a konkretnie bazujący na słownictwie z poziomu A1- wieksze szanse ze dzieci go dobrze napiszą. Lepiej jak wszystkie dzieciaki napisza na 25 punktow niż częśc na ponad 30 a reszta na 10 ( co jest bardzo mozliwe przy intensywnym kursie podręcznikowym typu Stepsy).

Osobiscie pracuje na Stepsach i.. przy klasach leniwych, malo inteligentnych ten podręcznik się nie sprawdza. Z klasami bystrymi-super, ale takie trafiaja się raz na pare lat.

werygud
Posty: 14
Rejestracja: 2012-09-12, 13:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: werygud » 2014-04-17, 20:26

Dziewczyny moze to i lepiej ze jest mniej materiału. W koncu test szostoklasisty nie jest trudny. Ja uwazam ze w tych książkach trudniejszych jest za duzo materiału i ostatecznie dzieci przeciętne slabo sobie radza. Lepiej wg mnie podrecznik z mniejsza iloscia materiału, a konkretnie bazujący na słownictwie z poziomu A1- wieksze szanse ze dzieci go dobrze napiszą. Lepiej jak wszystkie dzieciaki napisza na 25 punktow niż częśc na ponad 30 a reszta na 10 ( co jest bardzo mozliwe przy intensywnym kursie podręcznikowym typu Stepsy).

Osobiscie pracuje na Stepsach i.. przy klasach leniwych, malo inteligentnych ten podręcznik się nie sprawdza. Z klasami bystrymi-super, ale takie trafiaja się raz na pare lat.

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: Kamila86 » 2014-04-17, 22:23

Werygud, a co planujesz na przyszły rok dla 4-klasistów? Dalej Stepsy?

werygud
Posty: 14
Rejestracja: 2012-09-12, 13:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: werygud » 2014-04-18, 10:46

Tak, najprawdopodobniej tak. Nie chce wkrecac sie w cos niesprawdzonego- za rok spytam tych co wybrali Team up i wtedy moze zdecyduje sie na nowy podręcznik. Póki co zostaje najprawdopodobniej przy Stepsach.

soma
Posty: 40
Rejestracja: 2012-06-15, 14:24
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: soma » 2014-04-18, 19:00

Przeglądałyście Today Pearsona? Ja się zastanawiam właśnie nad nim. Przejrzałam 1 i 2 i wg mnie są ok, obawiam się, że 3 może zaskoczyć niestety.

Francesca19
Posty: 5
Rejestracja: 2009-09-28, 15:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: Francesca19 » 2014-05-22, 16:37

Właśnie też zastanawiam się nad team up albo Today. Wydaje mi się że Team up jest lepszy. A co myslicie o English Adventure do 1 klasy?

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: Kamila86 » 2014-05-22, 17:33

Ja właśnie wybrałam New English Adventure i Team Up - to moje początki nauczania i nie wiem czy dokonałam dobrego wyboru. Okaże się.

Raf791
Posty: 2
Rejestracja: 2014-05-31, 10:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Podręcznik dla kas IV-VI

Postautor: Raf791 » 2014-05-31, 18:36

Bardzo proszę o radę: jaki wybrać podręcznik wybrać dla klas IV-VI, by dobrze przygotować uczniów do sprawdzianu szóstoklasisty? Obecnie korzystam z New English Zone i zastanawiam się nad zmianą.
W klasach I-III korzystałam z New Sparks Plus i byłam z nich bardzo zadowolona.

matang
Posty: 35
Rejestracja: 2009-07-24, 13:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: matang » 2014-06-14, 16:43

Zdecydowałam się na Today 1 Pearsona dla IV klasy, klasa raczej przeciętna. Dla klasy I New English Adventure, teraz mam New Sparks. Zobaczymy po roku pracy, czy wybór był słuszny :lol:

matang
Posty: 35
Rejestracja: 2009-07-24, 13:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: matang » 2014-06-14, 16:45

Zdecydowałam się na Today 1 Pearsona dla IV klasy, klasa raczej przeciętna. Dla klasy I New English Adventure, teraz mam New Sparks. Zobaczymy po roku pracy, czy wybór był słuszny :lol:

Pola_28
Posty: 32
Rejestracja: 2013-05-24, 19:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

Project czy Stepsy

Postautor: Pola_28 » 2014-06-28, 09:02

Project czy Steps in English? Muszę szybko zdecydować a mam mentlik w głowie. Bardziej podoba mi się Project, tyle że w stepsach jest więcej zadań typowo egzaminacyjnych. Proszę o rady :lol:


Wróć do „Języki obce”