PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Polecam podręcznik

Bingo [PWN]
0
Brak głosów
Fairyland [Express Publishing]
0
Brak głosów
Follow Me [WSiP]
0
Brak głosów
Friends [Pearson Longman]
0
Brak głosów
Go For Poland [Pearson Longman]
0
Brak głosów
Hot Spot [Macmillan]
2
11%
Look! [Pearson Longman]
0
Brak głosów
Maxi Taxi [PWN]
0
Brak głosów
New English Zone [Oxford University Press]
0
Brak głosów
Project [Oxford University Press]
1
6%
Sky High [Pearson Longman]
0
Brak głosów
Smart Junior [MM Publications]
0
Brak głosów
Starland [Express Publishing]
1
6%
Steps In English [Oxford University Press]
6
33%
Superkids [Macmillan]
0
Brak głosów
Tempo [Macmillan]
0
Brak głosów
Welcome [Express Publishing]
0
Brak głosów
Welcome Friends [Express Publishing]
0
Brak głosów
Winners [Oxford University Press]
2
11%
Today! [Pearson]
3
17%
Team up. [Oxford]
2
11%
Inny [Inny]
1
6%
 
Liczba głosów: 18

joduz
Posty: 6
Rejestracja: 2012-05-18, 18:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: joduz » 2012-06-09, 15:08

Bardzo prosze o opinie dotyczące Hot Spot . Wydaje mi sie , ze częśc 1 jest dość napakowana, czy da sie zrealizowac material przy 3 godz w tygodniu, nie pędząc po łebkach?
Proszę napisac jak sie Wam pracuje z nim.
Dodam ,ze przeglądnęłam prawie wszystko:Sky high, Project, Steps In English, Evolutions, Discover English i najbardziej przypadł mi do gustu Hot Spot.

Prosze , pomóżcie!

Dianna
Posty: 2
Rejestracja: 2012-06-14, 20:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: Dianna » 2012-06-14, 21:11

Witam, nikt nawet przez chwilę nie wspomina New English Zone. Dlaczego? Spędziłam dzisiaj w księgarni ponad godzinę i zwróciłam uwagę na ten podręcznik. Wydaje mi się przyjazny dla uczniów ( szczególnie na początku nie przeraża ilością materiału) Uczy ktoś może na tym podręczniku?

Dianna
Posty: 2
Rejestracja: 2012-06-14, 20:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: Dianna » 2012-06-14, 21:17

Witam, ponawiam pytanie joduz. Czy pracuje ktoś na New English Zone? Może znacie opinie?

werygud
Posty: 14
Rejestracja: 2012-09-12, 13:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Mam ciezkie ksiazki w szkole. Nauka slabo idzie. Co robic?

Postautor: werygud » 2012-09-18, 17:54

Dla czwartej kllasy mam Steps in English- powiem ze bardzo nie podopba mi sie ta ksiazka, uwazam ze jest chaotyczna. Nie wiem co robic. Nauka idzie z niej bardzo powoli. Obawiam sie ze nie zrealizuje calej w ciagu roku szkolnego, a moze tylko 1/3. I co zrobic?? Mozna kontynuowac w kolejnej klasie te sama ksiazke???

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: iluka » 2012-09-18, 20:11

Naprawdę jesteś nauczycielką?
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: Andulencja » 2012-09-18, 22:10

werygud pisze:Dla czwartej kllasy mam Steps in English- powiem ze bardzo nie podopba mi sie ta ksiazka, uwazam ze jest chaotyczna. Nie wiem co robic. Nauka idzie z niej bardzo powoli. Obawiam sie ze nie zrealizuje calej w ciagu roku szkolnego, a moze tylko 1/3. I co zrobic?? Mozna kontynuowac w kolejnej klasie te sama ksiazke???

1. Na pewno poprawić pisownię.
2. Pracuję z tą książką i 8 godzin (wg planu wydawnictwa) na rozdział spokojnie wystarcza.
3. Jeśli pominiesz ćwiczenia z książki to uwierz mi, świat się nie zawali :D
4. A tak przy okazji, kto wybrał ten podręcznik? 8)

upieczona.anglistk
Posty: 233
Rejestracja: 2008-10-12, 10:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: upieczona.anglistk » 2012-10-15, 10:24

Nauczyciel realizuje podstawę programową, a nie podręcznik. Nie musisz realizować ani wszystkich lekcji z książki, ani wszystkich zadań, jesli książka jest chaotyczna, uporządkuj ją własnymi ćwiczeniami, w ostatteczności nic się nie stanie jeśli na początku przyszłego roku będziesz "dokańczać" książkę z poprzedniego roku szkolnego. Poza tym na zrealizowanie podstawy masz cały cykl edukacyjny czyli 3 lata. To aż nadto aby omówić wszytskei zagadnienia z podstawy

Domi_ang
Posty: 10
Rejestracja: 2011-09-01, 13:11
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: Domi_ang » 2012-10-28, 18:11

Aktualnie korzystam z LOOK! 2 - podręcznik dla 5 kl. Jestem bardzo niezadowolona. Podręcznik został mi narzucony z góry, nie miałam szansy zrobić testu diagnostycznego, na wynikach którego oparłabym swój wybór podręcznika. Za wysoki poziom dla moich uczniów. Niektóre działy gramatyczne - np., czasu terazniejsze występują jako powtórka, gdy oni nie mają jeszcze pojęcia o co w nich biega, dialogi są nudne. Książka skupia się za bardzo na gramatyce, a mało ćwiczeń opiera się na mówieniu. Nie polecam, chyba, że klasa reprezentuje naprawdę wysoki poziom angielskiego.

renipust
Posty: 24
Rejestracja: 2011-06-24, 12:15
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: małopolskie

STEPS 1 DO KLASY 4

Postautor: renipust » 2012-10-30, 16:38

Jakie są Wasze wrażenia z pracy z tym podręcznikiem?
Ja mam mieszane wrażenia. Klasę mam bardzo słabą i ciężko pracuje się. Nie mieszczę się z materiałem na lekcji, muszę dodatkowo utrwalać wiele rzeczy, przygotowywać dodatkowe karty pracy np. na odmianę 'to be'. I zauważam teraz pewne mankamenty podręcznika, lekki chaos, np. w drugim rozdziale męczymy się z pytaniami z to be, a do tego zaimki pytające what, whene, where, who- to już tylko parę osób pojmie, reszta nie przyswaja... Sama wybrałam ten podręcznik, teraz zaczynam żałować...
A jak u Was?

renipust
Posty: 24
Rejestracja: 2011-06-24, 12:15
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: małopolskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: renipust » 2012-10-30, 16:40

Oczywiście 'when' :-)

Awatar użytkownika
daughter
Posty: 280
Rejestracja: 2007-08-26, 15:04

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: daughter » 2012-10-30, 17:06

Chyba coś faktycznie musi być nie tak z tą książką, bo nie jesteś pierwszą, która ma takie zdanie o niej. Ja na niej nie pracuję, ale znajomi owszem i mają podobne problemy.

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: Andulencja » 2012-10-30, 18:04

A mi się podoba.
Może dlatego, że ja nie idę po kolei - ćwiczenie za ćwiczeniem, tylko dopasowuję do klasy.
Zresztą jak doczytasz w TB to jest to podręcznik dla różnych grup i część ćwiczeń jest dla lepszych uczniów. Ja zadaje je jako coś dodatkowego.
Podobają mi się też dodatki (karty gramatyczne, obrazkowe, DVD). Ja nie narzekam.

I jeszcze jedno, ostatnio ktoś pisał, że nie może się wyrobić z realizacją jednej strony na jednej lekcji. I tak się zastanawiam - gdzie jest napisane, ze jedna lekcja to jedna strona? A jak zrobię pół lub półtora? :wink:

renipust
Posty: 24
Rejestracja: 2011-06-24, 12:15
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: małopolskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: renipust » 2012-10-31, 16:50

Ja też nie idę ćwiczenie za ćwiczeniem... Może mam po prostu tak fatalną klasę. Nie mam porównania, bo w mojej małej szkole jest tylko jedna klasa czwarta, ale 23 uczniów. A to dużo i ciężko się pracuje. Może w mocnej klasie ta książka lepiej by się sprawdzała.
Materiały dodatkowe są rzeczywiście w porządku. Ale samo nagromadzenie materiału czasem jest zbyt duże, chociażby te zaimki pytające, uważam, że za wcześnie w klasie 4 w 2 miesiącu nauki... I czasem namieszane, chaos... I materiał goni materiał, zbyt duże tempo trzeba nadać, by nie być całkiem w tyle z materiałem...

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: Andulencja » 2012-11-01, 18:52

renipust, ja właśnie na ostatniej lekcji wprowadzałam zaimki, ale nie osobno, ale w pytaniach. Uczyli się zadawać pytań: skąd jest..., gdzie jest..., co jest...
Z czasem automatycznie zapamiętają.

Z czwartą klasą tak jest, że dla nich to za duży przeskok i oni po prostu nie są nauczeni uczenia się.
W tym roku dostałam zastępstwo w 3 klasie i okazało się, że oni nie potrafią prowadzić zeszytu. Więc się uczą: lesson, topic, jakieś słówka piszą, zdania proste z tablicy, rysunki i koniecznie szlaczek na koniec, bo oni mają zupełnie niesprawne ręce do pisania.

soma
Posty: 40
Rejestracja: 2012-06-15, 14:24
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: soma » 2012-11-01, 21:41

Ja tez zaimki wprowadzam od razu w pytaniach, osobno jest to abstrakcja. Uczą się całościowo. Wprowadź pytania, wprowadź odpowiedzi, niech uczą się na pamięć i przeprowadzają ze sobą wywiady. Wprowadzenie zaimków po odmianie "to be" jest dla mnie naturalne. W tych pytaniach jest przecież "to be".

Klasa czwarta jest teoretycznie jedynie 2 miesiące starsza od trzeciej :) i dla nich to niezły szok, bo wymagania i kryteria oceniania w czwartej klasie to zupełnie inna bajka.


Wróć do „Języki obce”