Na ile godzin robicie rozklad materiału? Pytan duzo.

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

werygud
Posty: 14
Rejestracja: 2012-09-12, 13:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Na ile godzin robicie rozklad materiału? Pytan duzo.

Postautor: werygud » 2012-09-12, 13:42

Majac 2 godz. w tygodniu angielskiego w klasach mlodszych i 3 godz. angielskiego w klasach starszych- na ile godzin na caly rok planujecie godzin w rozkladzie materialu? Ile to mniej wiecej wypada godzin? 180h ( 3 x w tyg), 120 h( 2x w tyg)?

Mam takie pytanie jeszcze.. Czy wszystkie cwiczenia robicie z uczniami na zajeciach z cwiczen i z ksiazki? Czy omijacie? Ja chcac robic wszystko z ksiazki i cwiczen w zyciu nie jestem w stanie przerobic calej ksiazki w ciagu jednego roku..

Mam do kl. II i III ksiazki Incredible English- sa wg mnie bardzo ciezkie, malo ktore dziecko je lapie i zupelnie nie wiem jak podejsc do sprawy.. Ksiazki zostaly wybrane przez poprzednia nauczycielke, ale uwazam ze nie nadaja sie ..

Pytanie do nauczycieli którzy korzystają z ksiązek Steps in English w klasie IV: ile materialu przerabiacie na jednych zajeciach z tej ksiazki?

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: Na ile godzin robicie rozklad materiału? Pytan duzo.

Postautor: Afroditte » 2012-09-12, 18:40

Ogólnie i skrótowo:

Na rok szkolny:
przy 2 godz. tygodniowo - na minimum 60 godzin
przy 3 godz. tygodniowo - na minimum 90 godzin
co zostaje powyżej to powtórki

werygud pisze:Czy wszystkie cwiczenia robicie z uczniami na zajeciach z cwiczen i z ksiazki? Czy omijacie?


Omijam lub zlepiam w jedno lub zadaje do domu

werygud pisze: Ja chcac robic wszystko z ksiazki i cwiczen w zyciu nie jestem w stanie przerobic calej ksiazki w ciagu jednego roku..


Nie przerabiasz książki tylko realizujesz podstawę programową. Możesz wcale z niego nie korzystać tak na dobrą sprawę.

W pozostałych kwestiach nie pomogę bo nie znam tych podręczników. Pozdrawiam.
"My wish is world's command"

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Na ile godzin robicie rozklad materiału? Pytan duzo.

Postautor: Andulencja » 2012-09-12, 19:51

Ja zazwyczaj plan układam na 70 i 100 godzin.
werygud pisze:Czy wszystkie cwiczenia robicie z uczniami na zajeciach z cwiczen i z ksiazki? Czy omijacie? Ja chcac robic wszystko z ksiazki i cwiczen w zyciu nie jestem w stanie przerobic calej ksiazki w ciagu jednego roku..
Jak pisała Afroditte,
Afroditte pisze:Nie przerabiasz książki tylko realizujesz podstawę programową.
. Wychodzę z założenia, że to książka jest dla mnie, a nie ja dla książki. Niektóre ćwiczenia mi się nie podobają, więc po co się z nimi męczyć?
A poza tym, dużo zależy od klasy. Jak klasa słabsza, to wole mniej zrobić, a czasami sama przygotowuję coś ciekawego.
werygud pisze:Pytanie do nauczycieli którzy korzystają z ksiązek Steps in English w klasie IV: ile materialu przerabiacie na jednych zajeciach z tej ksiazki?

Dopiero miałam 3 lekcje (w tym jedna poznawcza :wink: )Ale na przykład dziś pracowaliśmy nad Words, words, words i choć myślałam, że uda się coś więcej, okazało się że zrobiliśmy tylko 1 stronę (tę z obrazkiem i słówkami). Wcześniej sprawdziliśmy pracę domową, popytałam z literowania i się zeszło.
Ale nie rozpaczam. Jak zaplanujesz inaczej niż w rzeczywistości ci wyjdzie, nie przejmuj się. W planie długopisem na marginesie zaznaczam, że przeznaczyłam na coś 2 lekce zamiast jednej i mam podpowiedź do ułożenia planu na rok następny.

W zeszłym roku mieliśmy kontrolę i poproszono mnie o rozkłady. Jak wizytator zobaczył popisane marginesy, to pochwalił, bo widzi, że się pracuje z planem, a nie kseruje, czy drukuje gotowca, wkłada do teczki i zapomina się o nich na kilka lat :D

soma
Posty: 40
Rejestracja: 2012-06-15, 14:24
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Na ile godzin robicie rozklad materiału? Pytan duzo.

Postautor: soma » 2012-09-13, 09:29

Planuję na 60 i 90. Choć w klasach I-III masz do zrealizowania w całym cyklu 190 godzin więc wychodzi tak ok. 64 rocznie.

Tez dopisuję na planie jak coś mi tam nie wyszło, robię notatki, czasami przenoszę niektóre treści z jednej lekcji na drugą, bo wydaje mi się, że w ten sposób będzie sensowniej, itd, ale to wszystko wychodzi podczas pracy z klasą.
Nie realizuję wszystkich zadań. Mam cel główny lekcji i to staram się osiągnąć, na tym się skupiam, wybieram potrzebne mi zadania. Jeżeli dzieciaki mają się, np. nauczyć przedstawiać, podawać swój wiek to skupiam się na tym. Jeżeli mam czas owszem robię więcej, ale najważniejszy jest cel główny. Zadanie w ćwiczeniach mogą dzieciaki zrobić w domu, ale też zadaję te, które odnoszą się do lekcji i bynajmniej nie są to całe strony z ćwiczeń, tylko wybrane zadania. Nie musisz zrobić wszystkich zadań przecież.

Z książką nie pomogę, nie znam.


Wróć do „Języki obce”