Kursy językowe - co sądzicie?

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

monika_m123
Posty: 2
Rejestracja: 2013-12-20, 13:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Kursy językowe - co sądzicie?

Postautor: monika_m123 » 2013-12-20, 13:53

Witajcie,
chciałabym zapytać co myślicie o kursach językowych za granicą dla uczniów? Polecacie uczniom takie wyjazdy?

Kiedyś dostałam ofertę jednej firmy, która oferowała współpracę dla nauczycieli w tym zakresie - w zamian za polecanie kursów uczniom, każdy nauczyciel otrzymywał prowizję. Co o tym myślicie? Warto się tym zajmować?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Kursy językowe - co sądzicie?

Postautor: iluka » 2013-12-20, 15:31

monika_m123 pisze:co myślicie o kursach językowych za granicą dla uczniów?
Zależy jakich i przez kogo prowadzonych :D
monika_m123 pisze:dostałam ofertę jednej firmy, która oferowała współpracę dla nauczycieli w tym zakresie - w zamian za polecanie kursów uczniom, każdy nauczyciel otrzymywał prowizję. Co o tym myślicie?
Hmm, a to nie o stręczycielstwo chodziło :?: :mrgreen:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

DIPPY16
Posty: 77
Rejestracja: 2013-09-01, 14:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Kursy językowe - co sądzicie?

Postautor: DIPPY16 » 2013-12-28, 21:04

Nie sądzę żeby native speaker nauczył ucznia coś więcej skoro oni sami nie rozróżniają Past Simple i Present Perfect. Dobre to może są wymiany z Erasmusa czy Comeniusa ale nie jakieś kursy..

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Kursy językowe - co sądzicie?

Postautor: vuem » 2013-12-29, 11:23

DIPPY16 pisze:Nie sądzę żeby native speaker nauczył ucznia coś więcej skoro oni sami nie rozróżniają Past Simple i Present Perfect.


Chcesz być bardziej papieski od Papieża?
Chcesz uczyć ludzi języka, którym się ludzie posługują, czy którym posługiwać powinni? ;)

PO druigie oczywiście odróżniają i używają, często jedynie nie potrafią tego nauczać, ale to nie winika z mizerii języka którym sie posługują, czy mizerii ich samych a prostego faktu, że w większości native speakerzy nie sa profesjonalnymi nauczycielami.

Na kursach najczęściej jednak znajdziemy nauczycieli lub osoby doświadczone ... no przynajmniej ryzyko "przypadkowości" człowieka jest znacznie mniejsze.

DIPPY16 pisze:Dobre to może są wymiany z Erasmusa czy Comeniusa ale nie jakieś kursy..


Wątek dotyczy jednak kursów.

monika_m123
Posty: 2
Rejestracja: 2013-12-20, 13:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kursy językowe - co sądzicie?

Postautor: monika_m123 » 2014-01-02, 09:06

Ale nie chodziło mi o kurs, na którym uczy polski nauczyciel języka angielskiego, tylko native speaker :)

Poza tym wyjazd na kurs oznacza bycie w międzynarodowym środowisku, gdzie dziecko MUSI posługiwać się językiem angielskim, żeby porozumieć się z innymi.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Kursy językowe - co sądzicie?

Postautor: vuem » 2014-01-03, 18:24

monika_m123 pisze:Ale nie chodziło mi o kurs, na którym uczy polski nauczyciel języka angielskiego, tylko native speaker


Kolega wyraził dezaprobatę w sprawie umiejętności nauczycielskich native'ów, stąd moja odpowiedź.
Jest oczywiste, że piszemy o native'ach.

monika_m123 pisze:Poza tym wyjazd na kurs oznacza bycie w międzynarodowym środowisku, gdzie dziecko MUSI posługiwać się językiem angielskim, żeby porozumieć się z innymi.


Jesli towarzystwo "mieszane", to zapewne pobudza wyobraźnie i aktywizuje.
nie zawsze udaje sie uniknąć pewnego problemu, gdy człowiek o niezbyt wysokich umiejętnościach uczy sie od takich samych osób.
Ale ogólnie pozytywnie oceniam wakacje w takim towarzystwie i moim zdaniem absolutnie korzystniejsze jest to od przebywania w towarzystwie polsko-języcznym.

Kamaris
Posty: 1
Rejestracja: 2011-11-19, 16:31
Kto: student
Przedmiot: Język hiszpański
Lokalizacja: śląskie

Re: Kursy językowe - co sądzicie?

Postautor: Kamaris » 2014-01-29, 09:41

tak, jak najbardziej mogę to polecić, bardzo fajna sprawa, można nie tylko się języka nauczyć, ale też pozwiedzać, poznać nowy kraj. Tylko wiadomo, że zależy z kim się jedzie, w dużej mierze, kto organizuje taki kurs, jakie mają doświadczenia. Ale jeśli szukasz dobrych kursów to zobacz sobie ofertę tej szkoły xxxxxx (reklama) mają duże doświadczenie w prowadzeniu takich kursów i na pewno się nie zawiedziesz.

usunęłam reklamę
Ostatnio zmieniony 2014-01-29, 18:35 przez Kamaris, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Kursy językowe - co sądzicie?

Postautor: iluka » 2014-01-29, 18:09

Dzięki za reklamę.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Kursy językowe - co sądzicie?

Postautor: linczerka » 2014-01-29, 18:36

iluka, już po reklamie
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

olamanola
Posty: 2
Rejestracja: 2015-02-26, 08:06
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: Kursy językowe - co sądzicie?

Postautor: olamanola » 2015-02-26, 08:16

Myślę, że to fajny pomysł, ale niestety bardzo kosztowny. Niewielu rodziców stać na takie kursy. U nas w szkole zazwyczaj takie plany już na początku umierały, bo zgłaszały się może ze 2 osoby. Myślę, że dobrą alternatywą dla uczniów są kursy online w domu. Wiadomo, samemu ciężko się zmobilizować. Pełno jest teraz tego w Internecie.
reklama
Ostatnio zmieniony 2015-02-26, 08:52 przez olamanola, łącznie zmieniany 1 raz.

angielskiprzezskype
Posty: 3
Rejestracja: 2020-07-15, 21:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kursy językowe - co sądzicie?

Postautor: angielskiprzezskype » 2020-11-25, 09:26

Przy odrobinie samozaparcia można nauczyć się naprawdę wiele samemu, np. śledząc blogi z darmowymi materiałami do nauki angielskiego:
reklama

BiuroATAS
Posty: 2
Rejestracja: 2021-04-01, 15:16
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kursy językowe - co sądzicie?

Postautor: BiuroATAS » 2021-04-01, 15:23

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kursów językowych w firmie reklama

Jeśli Twoi uczniowie boją się wyjazdu za granicę w dobie pandemii (lub zagraniczne wyjazdy są zbyt drogie) to polecamy nasze obozy językowe w Polsce (Darłówko i Jastrzębia Góra). Szczegóły na reklama

UWAGA! Współpracujemy z nauczycielami w zakresie polecania naszych wyjazdów (prowizja za każdą zgłoszoną osobę plus możliwość wyjazdu jako opiekun). Jeśli chcesz dowiedzieć się szczegółów wypełnij formularz na reklama

Izusia
Posty: 11
Rejestracja: 2020-11-30, 11:03
Kto: student
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Kursy językowe - co sądzicie?

Postautor: Izusia » 2021-04-02, 13:47

Mój syn był na wakacyjnym kursie w Londynie swego czasu. Nie wydaje mi się, żeby zaliczył jakiś duży progres.

jacekp12
Posty: 2
Rejestracja: 2021-07-26, 13:40
Kto: rodzic
Przedmiot: Matematyka, Fizyka, Chemia
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kursy językowe - co sądzicie?

Postautor: jacekp12 » 2021-07-26, 13:44

reklama - myślę, że warto przeczytać ten artykuł

zenkar
Posty: 8
Rejestracja: 2020-04-28, 22:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski, Język rosyjski, Ekonomia, ...
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kursy językowe - co sądzicie?

Postautor: zenkar » 2021-09-29, 19:34

Świetna sprawa. Język obcy zawsze przyda się jako dodatkowy. A kursy językowe czy to dla dzieci, młodzieży, czy dorosłych są zawsze rozwijające, każdy powinien spróbować.


Wróć do „Języki obce”

cron