nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: nadia » 2007-11-09, 23:26

Ugryz Ty chyba w ogóle nie rozumiesz o czym mówię i nie zrozumiesz bo jesteś facetem!!! Nie jestem w stanie w tej chwili pozwolić sobie na dłuższy wyjazd do Niemiec aby doskonalić swoje umiejętności językowe bo mam małe dziecko, które mnie potrzebuje. Inna jest więź między matką a dzieckiem a inna między ojcem a dzieckiem.Nie będę Z tobą dyskutować na ten temat bo nie masz o tym pojęcia.Założysz rodzinę to wtedy pogadamy. Mogę zgodzić się z Tobą jedynie w kwestii "szlifowania" języka poprzez prasę, radio, telewizję i szereg kursów ( co staram się czynić). Jeszcze raz powtarzam: Nie oceniaj kogoś zbyt pochopnie!

Awatar użytkownika
ugryz
Posty: 81
Rejestracja: 2007-10-17, 00:01

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: ugryz » 2007-11-10, 00:26

elinka pisze:Podsumowując, nie każdy kto jest świetnym znawcą i praktykiem języka obcego będzie dobrym nauczycielem. tylko tyle.


to tez juz mowilem i zgadzam sie z tym. :)
nie zgadzam sie jedynie z tym, ze umiejetnosc przekazywania wiedzy jest szczebel wyzej niz prawidlowa wymowa.

[ Dodano: 10 Listopad 2007, 00:30 ]
nadia pisze:Ugryz Ty chyba w ogóle nie rozumiesz o czym mówię i nie zrozumiesz bo jesteś facetem!!!


nie no, tym tekstem to mnie rozbawilas na calego :lol2:

nadia pisze:Nie jestem w stanie w tej chwili pozwolić sobie na dłuższy wyjazd do Niemiec aby doskonalić swoje umiejętności językowe bo mam małe dziecko, które mnie potrzebuje. Inna jest więź między matką a dzieckiem a inna między ojcem a dzieckiem.


1. nikt nie jest niezastapiony
2. nikt nie mowil, ze musisz jechac na dluzszy okres
3. nikt nie mowil, ze musisz W OGOLE gdzies wyjezdzac

nadia pisze:Nie będę Z tobą dyskutować na ten temat bo nie masz o tym pojęcia.Założysz rodzinę to wtedy pogadamy.


dobrze. wytre sobie w takim ukladzie mleko spod nosa... ;)

nadia pisze:Mogę zgodzić się z Tobą jedynie w kwestii "szlifowania" języka poprzez prasę, radio, telewizję i szereg kursów ( co staram się czynić). Jeszcze raz powtarzam: Nie oceniaj kogoś zbyt pochopnie!


nikogo zbyt pochopnie nie oceniam. nikogo nie oceniam, przynajmniej nie tutaj. przekazuje tylko moja wizje dobrego nauczyciela, cos nie tak?
- Co ciekawego mozna robic w Opolu?
- Mozna jechac do Wroclawia

Agnieszka 73
Posty: 63
Rejestracja: 2007-10-29, 10:43

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: Agnieszka 73 » 2007-11-10, 08:29

uuuhhhuuuuhh znowu gorąca dyskusja!!!Ugryz dosc prowokująco działasz na Nadie ,a jej chodzi własciwie o to samo co tobie....:))) tylko słowa chyba wywołują czasami emocje i tak się jakoś układa na przekór....a więc podsumowując:WSZYSCY SIĘ DOKSZTAŁCAMY,KAŻDY JAK MOŻE...(zazdroszczę ci ugryzie 5-dniowego wyjazdu do Krzyżowej....cholewcia ,uwielbiam tam być....ostatnio byłam rok temu na wymianie)
pamiętajcie , że mamy tylko jedno życie:)

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: nadia » 2007-11-10, 08:52

Agnieszko, dziękuję za poparcie. Masz rację, chodzi mi o to samo co i Ugryzowi.Wszyscy dążymy do tego by być dobrym dydaktykiem, każdy doskonali swoje umiejętności tak jak może. Nie podoba mi się jednak w dalszym ciągu sposób w jaki Ugryz formułuje swoje wypowiedzi. Myślę,że rozumiecie co mam na myśli.

elinka
Posty: 21
Rejestracja: 2007-09-24, 22:30

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: elinka » 2007-11-10, 10:37

Uryz, już Ci mówię skąd takie moje zdanie.
Nie wiem czy będziesz wiedział o czym mówię, spróbuję wyjaśnić.
Miałam w swoim życiu nauczycieli, profesorów, którzy byli wręcz fanatykami przedmiotu którego uczyli, zasłuchani w siebie - student na wykładach był niemym dodatkiem do wykładu świetnego znawcy, ale marnego nauczyciela...
Niestety tego typu "nauczyciele" - mimo że świetni znawcy języka, o fantastycznym akcencie, z wiedzą godną pozazdroszczenia, nie sprawdzali się jako pedagodzy.
W życiu nie poradziliby sobie w normalnej szkole - np gimnazjum, mimo wręcz przeogromnej wiedzy. I tylko dlatego mówię i śmiem twierdzić, że umiejętności pedagogiczne są ciut istotniejsze od bezbłędnego akcentu i ogólnie świetnego przygotowania językowego.
Jeżeli byłoby tak że umiejętności językowe są ważniejsze
to - w szkołach uczyliby tylko i wyłącznie rodowici Niemcy, Anglicy itp.
A przecież nawet w szkołach gdzie są zajęcia z obcokrajowcami najczęściej wysyła się ich na kursy pedagogiczne... a i tak główne zajęcia prowadzi zwykle "nasz krajowy" nauczyciel....

Awatar użytkownika
ugryz
Posty: 81
Rejestracja: 2007-10-17, 00:01

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: ugryz » 2007-11-11, 14:21

teraz niestety wyjezdzam do Krzyzowej, ale jak tylko w czwartek wroce, to wam odpisze :)

mam nadzieje, ze bedziecie za mna tesknic... :crazy: :P
- Co ciekawego mozna robic w Opolu?
- Mozna jechac do Wroclawia

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: chiczi » 2007-11-11, 14:23

Uważaj, żeby Cię nie zasypało :P

Agnieszka 73
Posty: 63
Rejestracja: 2007-10-29, 10:43

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: Agnieszka 73 » 2007-11-11, 16:11

ja już tęsknię.....:)
pamiętajcie , że mamy tylko jedno życie:)

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: renati23 » 2007-11-11, 16:17

ugryz pisze:mam nadzieje, ze bedziecie za mna tesknic... :crazy: :P

na pewno będziemy tęsknić T_T

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: nadia » 2007-11-11, 16:19

Takiemu to dobrze! Wyjeżdża dzisiaj, wraca dopiero w czwartek. Mnie moja dyrekcja nie dałaby wolnego na taki wyjazd, niestety...

_mysza_
Posty: 20
Rejestracja: 2007-04-24, 11:21

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: _mysza_ » 2007-11-12, 18:53

Dawono do Was nie zagladalam, ale obiecuje, ze sie poprawie :oops:

Mam pytano: czy organizujecie w sowjej szkole np. dzien piosenki niemieckiej, albo cos podobngeo.... i jak to wygladalo od strony organizacyjnej, czy trzeba to omawiac z dyrektorem itp.

Dzieki za odpowiedz

Agnieszka 73
Posty: 63
Rejestracja: 2007-10-29, 10:43

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: Agnieszka 73 » 2007-11-13, 18:38

ja kiedyś gdzies jezdziłam na takie konkursy ale one umierają ,zostały tylko piosenki angielskie,niestetty....a jak bedziesz organizowac to oczywiscie trzeba uzgodnic z dyrekcją...:)
pamiętajcie , że mamy tylko jedno życie:)

Awatar użytkownika
lieblingin
Posty: 229
Rejestracja: 2007-08-29, 15:49
Lokalizacja: lubuskie

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: lieblingin » 2007-11-15, 14:07

zglosila sie do mnie szkola jezykowa, szukaja lektora jezyka niemeickiego... chca zebym prowadzila kurs dla doroslych 2 x 45 min czyli 1,5 godz w tygodniu. poniewaz dopiero zaczynam kariere germanisty :lol: nie mam pojecia ile taki lektor moze dostac za lekcje.....prosze doswiadczonych jezykowcow o podpowiedz :roll: nie chcialabym powiedziec ani za malo ale tez zeby nie za duzo ....

Awatar użytkownika
Mamba
Posty: 32
Rejestracja: 2007-11-06, 21:59

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: Mamba » 2007-11-15, 14:43

lieblingin pisze:nie mam pojecia ile taki lektor moze dostac za lekcje.....

wszystko zależy jaka to szkoła, ponieważ każda ma swoje stawki, zależne z reguły od wykształcenia i doświadczenia lektora. najprościej jest spytać się ich, zresztą powinni podać wysokość stawki już na początku. Na uczelni prywatnej lektor dostanie 35zł/60min (prowincja więc nie za dużo), na kursie podobne stawki dochodzące do 60zł/60 min.

Awatar użytkownika
ugryz
Posty: 81
Rejestracja: 2007-10-17, 00:01

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: ugryz » 2007-11-15, 15:34

chiczi pisze:Uważaj, żeby Cię nie zasypało :P


nie zasypalo, chociaz sniegu calkiem sporo jak na listopad :)

[ Dodano: 15 Listopad 2007, 15:34 ]
Agnieszka 73 pisze:ja już tęsknię.....:)


wierze. ale juz wrocilem :)

[ Dodano: 15 Listopad 2007, 15:35 ]
renati23 pisze:
ugryz pisze:mam nadzieje, ze bedziecie za mna tesknic... :crazy: :P

na pewno będziemy tęsknić T_T


nudy na forum pewnie, co? nic sie nie dzieje jak mnie nie ma, marne 3 posty od poniedzialku na naszym forum. nie ma co kasowac, zamykac, zmieniac itp... :lol:

[ Dodano: 15 Listopad 2007, 15:37 ]
nadia pisze:Takiemu to dobrze! Wyjeżdża dzisiaj, wraca dopiero w czwartek. Mnie moja dyrekcja nie dałaby wolnego na taki wyjazd, niestety...


mnie ze szkoly wyslali, wiec nie dostalem wolnego na wyjazd. tak naprawde to bylem w pracy od niedzieli do teraz ;>
no i po powrocie mam od razu takie pytanie: co sadzicie o nauczycielach/opiekunach, ktorzy na wycieczkach wieczorem sobie siadaja przy piwie lub winie? ok czy nie ok?
- Co ciekawego mozna robic w Opolu?
- Mozna jechac do Wroclawia


Wróć do „Języki obce”