licencjat- filologia angielska (nauczycielska), magister- filologia angielska (tłumaczeniowa)

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Izabela.7
Posty: 2
Rejestracja: 2020-11-03, 19:27
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

licencjat- filologia angielska (nauczycielska), magister- filologia angielska (tłumaczeniowa)

Postautor: Izabela.7 » 2020-11-03, 19:38

Witam.

Skończyłam licencjat z filologii angielskiej o profilu nauczycielskim, a chciałabym pójść dalej na filologię angielską o profilu tłumaczeniowym. Czy po takich studiach dostanę kwalifikacje do nauczania języka angielskiego w szkołach ponadpodstawowych? Zastanawiam się też, żeby kontynuować naukę na studiach psychologiczno- pedagogicznych, ale kieruję do Was te same pytanie- czy można uczyć języka angielskiego w szkołach ponadpodstawowych? Nie chciałabym zamykać sobie drogi.
Dodam też, że nie mam możliwości studiowania filologii angielskiej o profilu nauczycielskim, gdzie byłoby to najlepszą opcją.

Pinocchio
Posty: 12
Rejestracja: 2018-08-24, 13:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia, Język angielski
Lokalizacja: opolskie

Re: licencjat- filologia angielska (nauczycielska), magister- filologia angielska (tłumaczeniowa)

Postautor: Pinocchio » 2021-02-03, 22:57

Po licencjacie samym tylko do podstawówki i gimnazjum. Gimnazja skasowali, więc nie wiem, jak jest teraz. Idąc na studia magisterskie, a chcąc móc pracować w szkole średniej, musisz chyba skończyć odpowiednią dla drugiego stopnia studiów specjalizację nauczycielską. Zawsze można robić dwie. Piszę ze swojego doświadczenia sprzed 8 lat, mogło się pozmieniać.

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: licencjat- filologia angielska (nauczycielska), magister- filologia angielska (tłumaczeniowa)

Postautor: Michalll_95 » 2021-02-04, 10:34

Po licencjacie przygotowanie pedagogiczne nie obejmuje szkół ponadpodstawowych. Studia II stopnia bez specjalizacji nauczycielskiej uprawnień nie nadadzą. Jedyne inne wyjście to uzyskanie certyfikatu znajomości języka i pójście na studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego (do III etapu edukacyjnego z angielskoego), niestety tak to wygląda.


Wróć do „Języki obce”