Nauczanie w szk.podst i gimnazjum tylko z licencjatem

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nauczanie w szk.podst i gimnazjum tylko z licencjatem

Postautor: motylek8 » 2008-07-21, 19:37

Miała nauczać angielskiego, a czy mówiła prawdę to nijak nie mogę sprawdzić - razem studiowałyśmy i kiedys po prostu rozmawiałyśmy na ten temat.

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Nauczanie w szk.podst i gimnazjum tylko z licencjatem

Postautor: nadia » 2008-07-21, 19:47

No to jeśli chodzi o angielski to cos mi tu nie pasuje. Według mnie miała prawo uczyć angielskiego w liceum ale mogę się mylić.

hanamat
Posty: 270
Rejestracja: 2008-03-29, 18:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Nauczanie w szk.podst i gimnazjum tylko z licencjatem

Postautor: hanamat » 2008-07-21, 20:08

Do KUUUUPCA!
Wyslij ksero dyplomu i indeksu do departamentu pragmatyki men (na stronie ministerstwa masz adres) z zapytaniem o kwalifikacje do angielskiego - poleconym. czeka się od 2 do 5 miesięcy na odp. Radze ci jednak zrobic magisterke z angielskiego, wtedy i sprawa czysta i podwyzka znaczna.

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Nauczanie w szk.podst i gimnazjum tylko z licencjatem

Postautor: nadia » 2008-07-21, 20:33

No tak, ale w tym momencie to magisterka będzie trwać całe 5 lat bo kuuupiec nie posiada poziomu licencjata.

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nauczanie w szk.podst i gimnazjum tylko z licencjatem

Postautor: ann » 2008-07-21, 21:13

kuuupiec pisze:w suplemencie do dyplomu jest informacja, że realizowałem rozszerzony program studiów w zakresie języka angielskiego (wyszczególniona liczba godzin praktycznej nauki języka angielskiego, historii literatury angielskiej, kultury angielskiego obszaru językowego etc.). Czy to uprawnia mnie do nauczania języka angielskiego i podjęcia studiów uzupełniających z anglistyki?

W suplemencie powinno też pisać jakie masz uprawnienia zawodowe (u mnie jest to punkt V - informacje o uprawnieniach posiadacza dyplomu)
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

kuuupiec
Posty: 66
Rejestracja: 2008-07-21, 12:26
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: lubelskie

Re: Nauczanie w szk.podst i gimnazjum tylko z licencjatem

Postautor: kuuupiec » 2008-07-22, 10:56

dobrze słuchajcie tylko teraz pytanie...czy jak pójdę na magisterkę na anglistykę to czy będę mógł nauczać angielskiego? Bo z tego co wiem to uprawnienia do wykonywania zawodu nauczyciela języka obcego uzyskuje się TYLKO na poziomie licencjatu :(
i teraz jestem w kropce, apropo to jaki certyfikat trzeba zdobywać żeby móc nauczać angielskiego w szkołach? CAE?
czy ktoś się tu orientuje? może jakaś anglistka zna odpowiedź na moje pytanie :D
byłbym wdzięczny

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Nauczanie w szk.podst i gimnazjum tylko z licencjatem

Postautor: nadia » 2008-07-22, 13:42

Sorry, ale kto Ci naopowiadał za przeproszeniem takich głupot,że nauczać języka można tylko na poziomie licencjata?
Przecież magisterka to coś więcej niż licencjat więc tym bardziej po studiach magisterskich można nauczać w szkole.
CAE + przygotowanie pedagogiczne wystarcza do uczenia ale jeszcze raz namawiam Cię do dokładnego przeanalizowania rozporządzenia w sprawie kwalifikacji z dnia 10 września 2002 r..Tam znajdziesz odpowiedź na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Nauczanie w szk.podst i gimnazjum tylko z licencjatem

Postautor: nadia » 2008-07-22, 13:44

Jeżeli nie chcesz uczyć niemieckiego tylko angielskiego to albo zdaj certyfikat CAE, albo licencjat z angielskiego albo zaczynaj studia magisterskie. Musisz sam dokonać wyboru.

kuuupiec
Posty: 66
Rejestracja: 2008-07-21, 12:26
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: lubelskie

Re: Nauczanie w szk.podst i gimnazjum tylko z licencjatem

Postautor: kuuupiec » 2008-07-22, 15:22

no dzięki dzięki pozdrawiam życzę sukcesów w pracy dydaktycznej :D

kuuupiec
Posty: 66
Rejestracja: 2008-07-21, 12:26
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: lubelskie

Re: Nauczanie w szk.podst i gimnazjum tylko z licencjatem

Postautor: kuuupiec » 2008-07-22, 16:16

a jeszcze mam jedno pytanie do Państwa :) czy przygotowanie pedagogiczne traci swoją ważność po jakimś czasie? Kiedyś słyszałem, że ponoć tak po 5 latach chyba jeśli się nie pracuje w zawodzie nauczyciela. Oby to była nieprawda :o
a i jeszcze...jeśli zrobiłbym drugi kierunek bądź podyplomówkę to czy uprawnienia pedagogiczne z poprzednich studiów obejmą niejako mój drugi kierunek? Innymi słowy czy będę mógł również nauczać drugiego przedmiotu, który studiowałem?
Mam nadzieje, że jasno sformułowałem myśl :D Prosiłbym o wypowiedzi na ten temat w miarę możliwości.
Wszystkiego dobrego.

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Nauczanie w szk.podst i gimnazjum tylko z licencjatem

Postautor: nadia » 2008-07-22, 16:17

Nie ma za co.Polecam się na przyszłość!

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nauczanie w szk.podst i gimnazjum tylko z licencjatem

Postautor: ann » 2008-07-22, 18:45

kuuupiec pisze:jeśli zrobiłbym drugi kierunek bądź podyplomówkę to czy uprawnienia pedagogiczne z poprzednich studiów obejmą niejako mój drugi kierunek?

Tak (studia podyplomowe dające uprawnienia do uczenia jakiegoś przedmiotu same z siebie uprawnień pedagogicznych nie dają).
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

kuuupiec
Posty: 66
Rejestracja: 2008-07-21, 12:26
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: lubelskie

Re: Nauczanie w szk.podst i gimnazjum tylko z licencjatem

Postautor: kuuupiec » 2008-07-23, 17:38

a czy uprawnienia pedagogiczne tracą po jakimś czasie swoją ważność? jeśli ktoś nie pracuje w swoim wyuczonym zawodzie? jeśli tak to po jakimś czasie? orientuje się ktoś? :)

pozdrowienia

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Nauczanie w szk.podst i gimnazjum tylko z licencjatem

Postautor: chiczi » 2008-07-23, 17:44

kuuupiec pisze:a czy uprawnienia pedagogiczne tracą po jakimś czasie swoją ważność? jeśli ktoś nie pracuje w swoim wyuczonym zawodzie? jeśli tak to po jakimś czasie? orientuje się ktoś?


wątek: Legendy oświatowe:

Cytat wypowiedzi edzi :D :

33. Wygasanie uprawnień nauczycielskich - wg tej legendy uprawnienia nauczycielskie wygasają, tracą ważność lub ktoś je odbiera po 5 latach (to wg najczęstszych wersji tej legendy) niewykonywania zawodu nauczyciela

kuuupiec
Posty: 66
Rejestracja: 2008-07-21, 12:26
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: lubelskie

Re: Nauczanie w szk.podst i gimnazjum tylko z licencjatem

Postautor: kuuupiec » 2008-07-23, 17:48

dzięki za informacje :)


Wróć do „Języki obce”