PODRĘCZNIKI - język angielski

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Andulencja » 2010-11-12, 21:53

Człowiek uczy się całe życie (nie tylko na studiach :geek: )
advance
n C/U 1. (forward move) posuwanie się naprzód; (mil)natarcie; (pl, overtures to a person) uprzejmości; zaloty, awanse: to make ~s to sb czynić komuś awanse, zalecać się do kogoś.2.(progress) postęp; (in rank, social position etc.) awans;~s of science postępy nauki. 3. (loan) kredyt; (payment beforehand) zaliczka; an ~ on salary zaliczka na poczet pensji. 4. (payment): in ~ z góry, awansem; (beforehand) wcześniej, z wyprzedzeniem; in ~ of przed; przewyższający, lepszy; he expects to be paid in ~(on) oczekuje zapłaty z góry. 5. (attrib, of book) ):~ copy egzemplarz okazowy (książki); ~ guard straż przednia, awangarda; she had ~ knowledge of this wiedziałao tym wcześniej; ~ payment zaliczka.
vt 1. (move forward) posuwać naprzód. 2. (fig, put forward) przedstawiać, przedkładać; to ~ an opinion wyrażać opinię; to ~ a proposal przedkładać propozycję. 3. (fig, further) popierać, wspomagać; podnosić, poprawiać;to ~ sb's interests wspierać czyjąś sprawę. 4. (of payment)podnosić, podwyższać (cenę); (lend) udzielać pożyczki; wypłacać zaliczkę. 5. (bring forward; make earlier) przyspieszać:to ~ the date of przyspieszać termin (czegoś).
vi 1. (move forward) posuwać się naprzód. 2.(progress)czynić/robić postępy, rozwijać się.

katty
Posty: 431
Rejestracja: 2008-05-14, 12:53
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: katty » 2010-11-12, 23:06

Wytłuść proszę, Andulencjo, bo być może coś ze wzrokiem już mam od gapienia się w monitor, ale nadal nie widzę tutaj "advance" jako określenia poziomu znajomości języka.

Fakt mieszkania za granicą nie czyni z człowieka dobrego dydaktyka. Ba, nie świadczy nawet wcale o znajomości języka. Nie bez kozery dobre szkoły językowe nawet od native'ów wymagają studiów kierunkowych.

P.S. Kultury dyskusji raczej z tego, co widzę, też nie uczy.

madzia198622
Posty: 5
Rejestracja: 2010-11-10, 23:01
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: małopolskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: madzia198622 » 2010-11-12, 23:22

hahahahha okres masz czy chlopa ci brak??? psychologie tez studiowalam i widze kolezanko ze slabo z toba :) trzymaj sie cieplo w tych swoich przekonaniach ..... a o studiach jakie ja przezylam to ty mozesz pomarzyc....... wiec powodzenia w koncentrowaniu sie na tym zeby postawic sie w jak najlepszym swietle w celu lepszego samopoczucia:) goodbye my love hahahahah

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: malgala » 2010-11-13, 09:48

madzia198622 pisze:hahahahha okres masz czy chlopa ci brak???

madzia198622, forum nauczycielskie nie jest odpowiednim miejscem do tego typu odzywek.
Poszukaj może sobie lepiej jakiegoś na tym poziomie albo się dostosuj.
Może i studia skończyłaś, ale kultury na nich nie uczono.

Majrzena
Posty: 88
Rejestracja: 2008-12-08, 19:31
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: lubuskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Majrzena » 2010-11-13, 10:48

Ten schemat zaczyna już być trochę nudny.
Oto rejestruje się na forum nauczycielskim (fotograficznym, rowerowym, kynologicznym) osóbka o koniecznie "słitaśnym" nicku (Olcia, Asiutek, Kasiunia, Ewusiek, Beacia, Gosiaczek) i żąda informacji/pomocy. Jeśli coś idzie nie po jej myśli, nie uzyskuje błyskawicznie tego, co chce, następuje tupnięcie nóżką i foch - w najlepszym przypadku.

Czasem bywa gorzej...

katty
Posty: 431
Rejestracja: 2008-05-14, 12:53
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: katty » 2010-11-13, 11:23

Skoro jesteś po dobrych studiach psychologicznych to zapewne wiesz, że wycieczki osobiste i obrażanie rozmówcy "w ciemno" świadczą o braku pewności siebie i zupełnym braku argumentów na swoją obronę bądź poparcie swojego stanowiska. Mogą również świadczyć o niedojrzałości emocjonalnej a na pewno dają świadectwo brakowi elementarnej kultury.

P.S. "Przeżyłaś" studia? Rozumiem, że były one dla Ciebie polem minowym albo szkołą przetrwania. Nie zazdroszczę.

little_fluffy
Posty: 13
Rejestracja: 2008-09-14, 21:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Podręcznik na zajęcia popołudniowe

Postautor: little_fluffy » 2010-11-20, 14:59

Dzień dobry. Mam pewną prośbę. Czy ktos z państwa mógłby mi polecic odpowiednią książkę? Zaczynam prowadzić popołudniowe zajęcia z klasami II i III (45 minut z każdą grupą raz w tygodniu), zajęcia dla dzieci nieodpłatne, ponieważ są częścią programu, który zaczynamy realizować. Na zwykłych lekcjach dzieci uczą się z podręczników New Sparks 2 i 3. No i właśnie możemy dzieciom kupić książki również na te dodatkowe zajęcia. Dzieci nie będą za nie płaciły, będą je tak jakby pożyczały od szkoły. Dzisiaj oglądałam w księgarni co właściwie można zamówić ale zupełnie nie wiem na co się zdecydować. Najlepiej, żeby to była jedna książka, w której dzieci mogą pisać ołówkiem, a nie podręcznik i ćwiczenia. Będę wdzięczna za jakąkolwiek podpowiedź. Pozdrawiam
Justyna

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Jolly Roger » 2010-11-26, 16:48

Książki 2 1 1 są w podobnej cenie co książka plus ćwiczenia.
Akurat korzystam ze Sparksa, więc nie znam zbytnio innych podręczników. Materiał jest raczej podobny, więc najlepiej przejrzeć propozycje w księgarni lub necie.
Sporo dobrych słów słyszałem o Bugs, ale mnie zupełnie nie przypadł do gustu. Za to całkiem fajny wydawał się Hello WSPWN
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

ewciasta
Posty: 19
Rejestracja: 2010-04-27, 13:31
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język niemiecki
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: ewciasta » 2010-12-12, 22:20

Przejrzałam całe 18 stron o podręcznikach i ani słowa o To the top. Czy ktoś na tym pracuje? Ciekawa jestem waszych opinii. "Odziedziczyłam" ten podręcznik po poprzednim nauczycielu i początkowo byłam zadowolona. Obecnie zaczyna mnie trochę nudzić, ale mam do niego oprogramowanie do tablicy multimedialnej i na razie nie będę zmieniać. Napiszcie, co sądzicie o tym podręczniku.

emila129
Posty: 11
Rejestracja: 2010-12-20, 22:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

pytanie do uczacych z sky high

Postautor: emila129 » 2010-12-27, 12:33

Witam, tak jak w temacie mam pytanie do nauczycieli uczących z podrecznikow Sky High. Uczę z tych ksiazek i mam odpowiednio dla kl 4 czesc 1, kl 5 czesc 2 itd. Wiem, że jest rozwniez poziom starter. Ksiażki wydaja sie fajne, ale bardzo tudne. Wiem ze można pomijac niektóre rzeczy ale co za sens kupowania ksiazki z ktorej polowa nie bedzie zrobiona? W zwiazku z tym mam pytanie, czy zaczynacie w klasie 4 od Sky high 1 czy od Startera?

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Jolly Roger » 2011-01-02, 19:33

Zaczynam od jedynki. Wolę pominąć kilka rzeczy niż dokserowywać dodatkowe materiały
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

lilkaroz
Posty: 2
Rejestracja: 2011-01-04, 14:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: lilkaroz » 2011-01-04, 15:10

Witam,
Czy ktoś zna materiały z tego wydawnictwa: ELI / www.ettoi.pl ?
Przypadkowo natrafiłam na nich na targach książki w Krakowie i otrzymałam ich katalogi oraz egzemplarz gratisowy nowego kursu dla przedszkolaków Pandy Panda, do którego sie przymierzam.

Ogólnie mają sporo fajnych i luźnych materiałów dla dzieci, ale jeśli chodzi o kursy szkolne, to nie widzę ich na żadnej liście MENiS, więc chyba nie mają akceptacji.

W każdym razie ogólnie wygląda interesująco. Czy ktoś mógłby podzielić się jakąś opinią na temat tych publikacji? Będę wdzięczna.

Dzięki,
Liliana

jolapuma
Posty: 18
Rejestracja: 2011-01-06, 15:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

footprints i look wyd. longman

Postautor: jolapuma » 2011-01-16, 18:06

Witam. Uczę angielskiego w szkole podst. W kl. 1 i 2 pracowałam z podr. footprints 1 i 2 wyd. longman. Chcę zapytać czy mają Państwo doświadczenie w pracy z tym podręcznikiem i jakie są Państwa opinie na jego temat. Drugi podręcznik o który chciałabym zapytac to look tegoż samego wydawnictwa. Zastanawiam się nad wprowadzeniem tego podręcznika w kl. 4 od września 2011. Jest to raczej nowość na naszym rynku ale może znajdzie się ktoś kto pracował z nią. Z góry serdecznie dziękuję za Państwa odpowiedzi :) Jola

benia8686
Posty: 239
Rejestracja: 2010-04-17, 16:01
Kto: student
Lokalizacja: podkarpackie

English Explorer - kto korzysta?

Postautor: benia8686 » 2011-01-30, 20:54

Czy ktoś korzysta z podręczników English Explorer wyd. Nowa Era?

Będę wdzięczna za Wasze opinie na temat tego co myślicie o tym podręczniku i jak się Wam
z nim pracuje. Ja korzystam z części 2, ale chętnie poczytam opinie o innych częściach

gosisgosis
Posty: 4
Rejestracja: 2010-09-04, 14:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: gosisgosis » 2011-02-16, 14:41

Ja właśnie pracuję z Look. Szczerze powiedziawszy mnie się ciężko pracuje z tym podręcznikiem. Jakiś taki mało ciekawy jest. Trzeba się więc nieco nagimnastykować, żeby lekcja była ciekawa. Prezentacja materiału wydaje mi się, że nieco kuleje, samemu najlepiej jest ją przygotować. W podręczniku dużo ćwiczeń gramatycznych. Z jednej strony to dobrze, z drugiej jeżeli nie dasz nic od siebie to nuuudy. Wydaje mi się, że Sky był lepszy.


Wróć do „Języki obce”