Nauczanie indywidualne...?

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Ewryl
Posty: 107
Rejestracja: 2008-08-30, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Nauczanie indywidualne...?

Postautor: Ewryl » 2008-09-05, 16:23

Słuchajcie, w tym roku trafiła mi się uczennica, która chodzi do drugiej klasy SP, ale przeszła do naszej szkoły po 2-letniej nauce w szkole w Wielkiej Brytanii. Dziewczynka jest tak bystra i zdolna, że oczy na wierch wychodzą...Wymowę ma po prostu świetną, nie wspominając już, że poziomem przewyższa ogromnie swoich kolegów z klasy.
Zastanawiałam się czy możliwe jest wystąpienie do dyrektora z wnioskiem o nauczanie indywidualne dziecka z języka angielskiego? Jeśli tak, to co dokładnie trzeba w tej sprawie zrobić?

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nauczanie indywidualne...?

Postautor: motylek8 » 2008-09-05, 16:41

Myslę, że raczej nie ma szans na nauczanie indywidualne z tego powodu, bo jak zwykle będą się tłumaczyć brakiem finansów. Po prostu musisz chyba sama przygotowywać jakieś dodatkowe materiały.

Awatar użytkownika
Ewryl
Posty: 107
Rejestracja: 2008-08-30, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Nauczanie indywidualne...?

Postautor: Ewryl » 2008-09-05, 16:46

Właśnie już o tym myślałam w ten sposób, ale jakoś nie wyobrażam sobie indywidualnej pracy z jednym dzieckiem podczas gdy muszę prowadzić zazjęcia z 27 pozostałymi uczniami w 2 klasie szkoły podstawowej :roll: Jak na m.ój gust to jest awykonalne.
A tak strasznie szkoda by mi było, żeby taka zdolniacha mi się marnowała pod nosem :(
Desde que sinta a brisa fresca no meu cabelo
E ver o sol brilhar forte nas folhas
Nao irei pedir por mais.

Ricardo Reis

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Nauczanie indywidualne...?

Postautor: dushka » 2008-09-05, 19:27

Rodzice muszą wystąpić do dyrektora o przyznanie nauczania indywidualnego.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nauczanie indywidualne...?

Postautor: malgala » 2008-09-05, 19:40

Może nie tyle nauczanie indywidualne co indywidualny tok nauki.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Nauczanie indywidualne...?

Postautor: dushka » 2008-09-05, 19:44

Ale indywidualny tok nauki - dyrektor może powiedzieć, że prowadzi się to w trakcie lekcji.

fis
Posty: 10
Rejestracja: 2008-09-05, 19:27
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Nauczanie indywidualne...?

Postautor: fis » 2008-09-05, 19:48

Mam taką samą sytuację, też w 2 klasie SP, może to ta sama dziewczynka? hihi :D Myślałam, że może pracować z nią z inną książką np. Nelson English- to jest zdaje się angielski podręcznik, niedostępny niestety w naszych księgarniach (netowych też) :cry:

otaka
Posty: 149
Rejestracja: 2008-01-23, 12:32

Re: Nauczanie indywidualne...?

Postautor: otaka » 2008-09-05, 22:43

Nauczanie indywidualne jest dla dzieci chorych, odbywa się na mocy orzeczenia poradni wydanego przez zespół orzekający. Indywidualny tok nauki z danego przedmiotu przyznawany jest na mocy opinii psychologiczno - pedagogicznej (w praktyce będą to dodatkowe godziny na realizację tego przedmiotu). W każdym razie droga jest jedna - poprzez poradnię psychologiczno - pedagogiczną.
otaka

Awatar użytkownika
Ewryl
Posty: 107
Rejestracja: 2008-08-30, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Nauczanie indywidualne...?

Postautor: Ewryl » 2008-09-10, 08:50

Sprawa rozwiązała się wczoraj. Nauczania indywidualnego niestety nie udało się załatwić, bo oczywiście nie ma pieniędzy na takie rzeczy :roll:
Jednak moja opiekunka stażu, która jest wicedyrektorem, zasugerowała mi realicję planu pracu z uczniem zdolnym podczas zajęć lekcjyjnych oraz na zajęciach pozalekcyjnych. Na zajęcia pozalekcyjne muszą jeszcze wyrazić zgodę rodzice. Dyrekcja oczywiście zaznaczyła, że zajęcia pozalekcyjne z tą dziewczynką nie będą charytatywne :wink:
Teraz, do sedna... Muszę taki plan pracy z uczniem zdolnym stworzyć, więc może ktoś z Was ma coś podobnego na czym mogłabym się wzorować.
Desde que sinta a brisa fresca no meu cabelo
E ver o sol brilhar forte nas folhas
Nao irei pedir por mais.


Ricardo Reis

Krulik
Posty: 41
Rejestracja: 2008-01-06, 00:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nauczanie indywidualne...?

Postautor: Krulik » 2008-09-11, 21:00

otaka pisze:Nauczanie indywidualne jest dla dzieci chorych, odbywa się na mocy orzeczenia poradni wydanego przez zespół orzekający. Indywidualny tok nauki z danego przedmiotu przyznawany jest na mocy opinii psychologiczno - pedagogicznej (w praktyce będą to dodatkowe godziny na realizację tego przedmiotu). W każdym razie droga jest jedna - poprzez poradnię psychologiczno - pedagogiczną.


czy na pewno tylko dla chorych? w szkole, w której obecnie pracuję jest dziewczynka wybitnie zdolna - zupełnie zdrowa- z nauczaniem indywidualnym. Dopiero zaczęłam tam pracę i nie wiem jak na to wpadli żeby jej to załatwić :)

otaka
Posty: 149
Rejestracja: 2008-01-23, 12:32

Re: Nauczanie indywidualne...?

Postautor: otaka » 2008-09-11, 21:26

Krulik pisze:czy na pewno tylko dla chorych? w szkole, w której obecnie pracuję jest dziewczynka wybitnie zdolna - zupełnie zdrowa- z nauczaniem indywidualnym. Dopiero zaczęłam tam pracę i nie wiem jak na to wpadli żeby jej to załatwić :)


To są dwie odrębne sprawy.
Nauczanie indywidualne jest dla uczniów chorych i jest przyznawane na mocy orzeczenia poradni. Musi zebrać się zespół orzekający, a lekarz wystawić zaświadczenie lekarskie z określeniem czasu, jak długo dziecko jest niezdolne go uczęszczania do szkoły. Nauczanie indywidualne powinno odbywać się w domu, a tylko w szczególnych przypadkach na terenie szkoły.

Zezwolenia na indywidualny program nauki danego przedmiotu (lub indywidualny tok) dla ucznia wybitnie zdolnego udziela dyrektor szkoły na podstawie opinii psychologiczno- pedagogicznej.
otaka

Krulik
Posty: 41
Rejestracja: 2008-01-06, 00:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nauczanie indywidualne...?

Postautor: Krulik » 2008-09-11, 22:46

rozumiem :) podobne nazwy i już od razu wszystko pomieszałam :D


Wróć do „Języki obce”