materiały - j. niemiecki

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

aneczka2205

Re: materiały - j. niemiecki

Postautor: aneczka2205 » 2011-02-28, 17:33

Czy ma ktoś z was może nagranie i melodię piosenki "In der Wohnung" w formacie mp3 z podręcznika "der, die, das neu" dla klasy 4? Powinna być na płycie, ale na mojej jej nie ma, tylko sam tekst.

deutsch
Posty: 25
Rejestracja: 2010-07-30, 10:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

FILMIKI NA LEKCJI JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Postautor: deutsch » 2011-05-14, 15:16

Macie może jakieś propozycje na lekcje j. niemieckiego z zastosowaniem filmików w gimnazjum? Czy wykorzystujecie jakieś filmiki na swoich lekcjach? Chodzi mi o takie, żeby były powiązane z różnymi działami z podręcznika.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: materiały - j. niemiecki

Postautor: vuem » 2011-05-15, 07:00

Zacznij od gotowych materiałów (nie da się kupić jakiegoś zestawu ćwiczeń video?). Potem spróbuj znaleźć coś np. na youtube i sam dobierz materiał, skonstruuj ćwiczenia..
Internet daje mnóstwo możliwości.

deutsch
Posty: 25
Rejestracja: 2010-07-30, 10:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Treffpunkt Berlin DVD LektorKlett

Postautor: deutsch » 2011-06-03, 12:08

Korzystacie może z filmików Treffpunkt Berlin z LektorKlett?

kuklook
Posty: 2
Rejestracja: 2011-09-08, 15:50
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Ćwiczenia językowe w internecie

Postautor: kuklook » 2011-09-09, 20:00

Witam. Uczę niemieckiego między innymi w gimnazjum. Jak wiadomo, z języka (zwłaszcza obcego) ćwiczeń nigdy za wiele. Znacie jakieś dostępne za darmo lub za niewielką opłatą ćwiaczenia online?

Moraw
Posty: 101
Rejestracja: 2011-04-12, 17:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, WOS
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: materiały - j. niemiecki

Postautor: Moraw » 2011-09-09, 22:41

Nie wiem na ile sprawdzona jest ta strona, ale czasem korzystam z tego serwisu, zarówno jeśli chodzi o niemiecki, jak i angielski. Ćwiczenia też się tam znajdują.
http://www.niemiecki.ang.pl/
[center]Historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae- Marcus Tullius Cicero [/center]

mohito
Posty: 3
Rejestracja: 2011-09-08, 16:15
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: materiały - j. niemiecki

Postautor: mohito » 2011-09-10, 19:59

Za darmo nie ma nic. Ale za niewielką opłatą (znaczy musisz mieć papierowe ćwiczenia) znajdą się dla uczniów ćwiczenia choćby na wispnecie (www.wsipnet.pl). Masz tam ich całe cykle Aha Neu! Na razie niewiele, ale rośnie (ilość znaczy). Chyba że szukasz czegoś innego.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: materiały - j. niemiecki

Postautor: vuem » 2011-09-10, 20:10

mohito pisze:Za darmo nie ma nic.


To stara prawda :wink: ...ale Internet jest pełen stron oferujących zupełnie za darmo ćwiczenia językowe.
Samo googlnięcie hasła "deutsch lernen online" daje ponad 2 mln wyników.

Wiem, że niestety źródła materiałów do niemieckiego są uboższe niż anglojęzyczne, ale jestem przekonany, że lepiej jednak najpierw poszperać, a potem ewentualnie reklamować płatne...mam nadzieję, że nie jesteś tu służbowo :wink:

steffan77
Posty: 4
Rejestracja: 2011-10-07, 10:47
Kto: student
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Super sposób na naukę języka niemieckiego POLECAM!!!

Postautor: steffan77 » 2011-12-08, 18:33

Witam wszystkich, chciałbym wam polecić stronę na która natrafiłem całkiem przypadkiem.
Uczę się języka niemieckiego i czegoś takiego szukałem, obecnie mieszkam w Niemczech i język niemiecki jest mi potrzebny na co dzień. Metoda nauki jest bardzo prosta wystarczy czytać parę razy i wchodzi do głowy, a dzięki kolorom łatwo zapamiętamy der, die, dasy.
Polecam wszystkim którzy uczą się niemieckiego, oto link do strony www.e-derdiedas.eu

steffan77
Posty: 4
Rejestracja: 2011-10-07, 10:47
Kto: student
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Super sposób na naukę języka niemieckiego POLECAM!!!

Postautor: steffan77 » 2012-06-05, 12:43

Witam wszystkich, chciałbym wam polecić stronę, na którą natrafiłem całkiem przypadkiem.
Uczę się języka niemieckiego i czegoś takiego szukałem. Metoda nauki jest bardzo prosta, a przede wszystkim darmowa, wystarczy czytać parę razy i wchodzi do głowy, a dzięki kolorom łatwo zapamiętamy der, die, dasy.
Polecam wszystkim którzy uczą się niemieckiego, oto link do strony www.e-derdiedas.eu

Awatar użytkownika
Ingeborga
Posty: 1591
Rejestracja: 2007-10-16, 20:32

Re: materiały - j. niemiecki

Postautor: Ingeborga » 2012-06-05, 14:23

Hm, stronka może i dobra, ale... dla uczniów podstawówki, gimnazjum... to słownictwo już do lo wydaje mi się zbyt mało zaawansowane. Po prostu dla początkujących.
Tak w ogóle, to już jeden taki wątek założyłeś. Dobre pół roku temu. Czyżbyś reklamował swoją stronę? :P
Nie uwierzę, że całkiem przypadkiem trafiłeś na tę samą stronę po pół roku i w dodatku zapisałeś to tymi samymi słowami.
...

aneczka2205

logiczne myślenie, nietypowe zadania na lekcji niemieckiego

Postautor: aneczka2205 » 2014-04-07, 19:13

Witajcie
Mam niedługo hospitacje w 3 klasie szkoły podstawowej, której tematyka brzmi: "Stosowanie w pracy dydaktycznej zadań i problemów nietypowych, skłaniających uczniów do stawiania pytań i poszukiwania rozwiązań.". Nie mam jednak pomysłu, jak to zrealizowac na lekcji języka niemieckiego. Myślałam o rebusach, ale do końca nie wiem czy pod to podchodzą. Wydaje mi się, ze na matematyce łatwiej takie zadania zastosować, ale na języku obcym? Ma ktoś z was może pomysł, jak ugryźć ten temat? Dodam, że tematem będą meble, postaci bajkowe lub opis cech charakteru. Z góry dziękuje za pomoc.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: materiały - j. niemiecki

Postautor: linczerka » 2014-04-07, 19:36

aneczka2205 pisze:meble

Niech powklejają/narysują np. pokój, ale tak, by zastosować się do Twoich wskazówek typu: biurko musi być tak ustawione, by światło słoneczne padało z lewej strony.
Łóżko nie może być blisko grzejników. Itp. Jest problem i są poszukiwania rozwiązań.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

zona_niedzwiadka
Posty: 13
Rejestracja: 2015-01-27, 13:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: materiały - j. niemiecki

Postautor: zona_niedzwiadka » 2015-01-27, 14:01

Czy posiada ktoś ksiązkę nauczyciela "Alles klar neu 2a i 2b?"

maagdaa_sz
Posty: 18
Rejestracja: 2010-12-14, 23:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski, Język niemiecki
Lokalizacja: opolskie

Re: materiały - j. niemiecki

Postautor: maagdaa_sz » 2015-05-21, 10:06

W przyszłym tygodniu mam pierwszą lekcję niemieckiego z trzylatkiem... Poratujcie wskazówkami, materiałami... Uczę w SP, a z takim maluszkiem będzie pierwszy raz....


Wróć do „Języki obce”