Nie mam podręczników. Ile można zwlekac zeby sie wyrobic??

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nie mam podręczników. Ile można zwlekac zeby sie wyrobic??

Postautor: malgala » 2009-09-04, 19:47

Jolly Roger pisze:Podręcznik jest jedną z wielu pomocy. Podręcznik wspiera nauczyciela, a nie nauczyciel wspiera podręcznik

I to jest właściwe podejście.
Jak wprowadzano gimnazja i zmieniła się podstawa programowa, w klasie I dwa miesiące nie było podręczników, bo ich wydrukować nie zdążyli a program bez przeszkód realizowałam.

freshteacher
Posty: 12
Rejestracja: 2009-09-04, 18:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nie mam podręczników. Ile można zwlekac zeby sie wyrobic??

Postautor: freshteacher » 2009-09-04, 20:56

Gorzej jest jak się nie można doprosić o program a naucza się 1 rok... znalazłam na stronie ministerstwa program ale wydawało mi się, że inaczej to wygląda. Czy istnieje może program w którym są wymienione struktury gramatyczne ktore są wymagane?

ticzer
Posty: 19
Rejestracja: 2009-09-01, 15:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Nie mam podręczników. Ile można zwlekac zeby sie wyrobic??

Postautor: ticzer » 2009-09-04, 21:20

malgala pisze:
Jolly Roger pisze:Podręcznik jest jedną z wielu pomocy. Podręcznik wspiera nauczyciela, a nie nauczyciel wspiera podręcznik

I to jest właściwe podejście.
Jak wprowadzano gimnazja i zmieniła się podstawa programowa, w klasie I dwa miesiące nie było podręczników, bo ich wydrukować nie zdążyli a program bez przeszkód realizowałam.

Zgadzam się zdecydowanie. jest podstawa programowa to ja realizować. Nie mnożyć problemów ponad potrzebę. jest internet, ksero - coś można sobie przygotować. Nie zawsze będzie z górki w szkole.
T

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Nie mam podręczników. Ile można zwlekac zeby sie wyrobic??

Postautor: Jolly Roger » 2009-09-05, 06:36

freshteacher,
na stronie internetowej wydawnictwa z którego jest podręcznik znajdziesz rozkład materiału. Prowadź lekcje opierając się na nim. Podręcznik zaczniesz realizować zamiast od strony 3 to od strony 9. Te pominięte strony będziesz mogła częściowo zrobić w okresie powtórzeniowym.
Nie ma tak, że masz zrealizować cały podręcznik. Dobierasz treści i ćwiczenia do indywidualnych potrzeb zespołu klasowego.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

0laura0
Posty: 1
Rejestracja: 2009-03-10, 15:01
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Nie mam podręczników. Ile można zwlekac zeby sie wyrobic??

Postautor: 0laura0 » 2009-09-05, 13:45

Witam serdecznie, jestem rowniez swiezym nauczycielem i poszukuje ksiazki z cwiczeniami tylko i wylaczenia na wymowe czy orientujecie sie czy jest taka w ogole na rynku?? z gory dziekuje za odpowiedzi

antie
Posty: 353
Rejestracja: 2009-08-24, 21:16
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Nie mam podręczników. Ile można zwlekac zeby sie wyrobic??

Postautor: antie » 2009-09-06, 11:41

anianiuszek pisze:Niestety nie jest to ksiazka, ktora dotychczas byla uzywana.. jest to w 100% nowa ksiazka, kurs podstawowy do gimnazjum, kolor zielony, do wydruku beda dodane dopiero 4 wrzesnia, 9 wrzesnia w sprzedazy..
Czy ma ktos z Was moze ksiazke aha!neu 1a, z tamtego roku, nie do gimnazjum?? Zalezy mi na pierwszych 3 lekcjach. A moze ksiazke poziom rozszerzony 1a do gimnazjum??


Seria aha przeznaczona jest tylko do gimnazjum.
Jeśli chodzi o nową zieloną, książkę, to można ją dostać już w księgarniach. Niestety na stronie wsip, w sklepie internetowym jest nie do kupienia :roll:

Zastanawiam się właśnie czy w ogóle z niej korzystać w I klasie gim. w tym roku, skoro są takie problemy z jej zakupem.
Poza tym ona różni się nieznacznie od tej poprzedniej - jest po prostu nieco okrojony materiał. Jesli jej nie masz, możesz skserować sobie na razie strony początkowe ze starego podręcznika. :wink: Nie powinnaś mieć problemów z dostępem do niego - popytaj wśród starszych uczniów, albo wśród koleżanek/ kolegów germanistów.
Ja na razie radzę sobie bez podręcznika.

anianiuszek
Posty: 7
Rejestracja: 2009-08-17, 16:41
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nie mam podręczników. Ile można zwlekac zeby sie wyrobic??

Postautor: anianiuszek » 2009-09-06, 15:37

Dziekuje za odpowiedz.. :) juz sobie jakos poradzilam.. nigdy nie mialam doczynienia z jakimkolwiek podrecznikiem do jezyka niemieckiego, teraz udalo mi sie zakupic juz to aha! zielone i wszystko gra i buczy.. :) Pozdrowionka


Wróć do „Języki obce”